Tabletki Antykoncepcyjne...

Problemy natury seksualnej.

Tabletki Antykoncepcyjne...

Postprzez Mgielka » 5 wrz 2008, o 10:09

Jezeli zle umiescilam tego posta to z gory przepraszam...

Mam pytanie odnosnie tabletek antykoncepcyjnych... zastanawiam sie nad tym czy zaczac je brac, wieksza pewnosc ze nie bedzie wpadki ale z drugiej strony nic nie wiem na ich temat

czy ktos moze mi pomoc

Prosze...
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez kori » 5 wrz 2008, o 10:28

Moim subiektywnym zdaniem warto zaczac stosowac tabletki antykoncepcyjne. Ja osobiscie biore je ponad dwa lata i jestem bardzo zadowolona, rowniez z tego ze mam ustabilizowane okresy.
Jednak, najodpowiedniejsze dla Ciebie tabletki moze dobrac tylko ginekolog i tylko on moze je przepisac.
Rowniez najwiecej informacji na ich temat uzyskasz u ginekologa.
kori
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 09:27

Postprzez Szafirowa » 5 wrz 2008, o 11:28

Dokładnie tak.
Mgiełko, taką decyzję MUSISZ skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem.
To on jest najodpowiedniejszą osobą, która może wyjaśnić Ci wszelkie wątpliwości, odpowiedzieć na pytania i dobrać odpowiednie pigułki.
Avatar użytkownika
Szafirowa
 
Posty: 774
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 22:30
Lokalizacja: Wro

Postprzez kori » 5 wrz 2008, o 11:59

Dodam jeszcze, ze kiedy juz wybierzesz sie na konsultacje do ginekologa, zwroc uwage, czy zrobi on bardzo dokladny wywiad.
Tzn. powinien Cie wypytac o ogolny stan Twojego organizmu, jakie choroby przebylas, czy bierzesz dodatkowe leki, jakie masz nastroje - bo to tez jest wazne, w jakim celu chcesz zaczac brac tabletki - np. chodzi Ci tylko o antykoncepcje, czy chcialabys tez skorzystac z innych mozliwosci, jakie daje przyjmowanie hormonow. Wiele czynnikow codziennego zycia wplywa na fakt odpowiedniego doboru tabletek.
Wiesz, jest bardzo wiele rodzajow tabletek antykoncepcyjnych. Po niektorych mozesz przytyc, po niektorych ani troche. Rowniez ich ceny sa zroznicowane. Ja na przyklad, mialam do wyboru tanie, po ktorych z pewnoscia utylabym kilka lub kilkanascie kilo; i drozsze - nie zatrzymujace wody w organizmie, po ktorych waga zostaje taka sama. Zdecydowalam sie na drozsze...
Mam nadzieje, ze rozwialam choc troche Twoje watpliwosci :) Jesli nie to pytaj :wink:
Pozdrawiam :lol:
kori
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 09:27

Postprzez wielorybica » 5 wrz 2008, o 13:38

Wiadomo ginekolog ginekologowi nie równy, dlatego z własnego doświadczenia na twoim miejscu omijałabym szerokim łukiem tych, którzy przepisują hormony na tzw. oko (choć ja jak najbardziej jestem zwolenniczką takiej formy antykoncepcji). Dobór hormonów odbywa się na zasadzie " w końcu trafi pani na odpowiednie dla siebie pigułki".
Moja ginekolożka w przypadku chęci przyjmowania antykoncepcji hormonalnej wymaga:
-badania ginekologicznego,
-cytologii,
-badań laboratoryjnych : krwi (APTT, cholesterol, bilirubina, glukoza) oraz moczu (badanie ogólne).
Uważam, że jest jednym z lepszych lekarzy na jakichkolwiek miałam okazje trafić, w ogóle, dlatego Tobie również rekomenduje znalezienie sobie lekarza, który przepisuje hormony używając głowy a nie rzutu okiem jako sprawdzonej metody diagnostycznej, bo możesz właśnie wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku.
Avatar użytkownika
wielorybica
 
Posty: 458
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 01:40

Postprzez Szafirowa » 5 wrz 2008, o 15:44

---------- 15:43 05.09.2008 ----------

Michał ... :bezradny: ręce opadają aż do wód gruntowych jak czasem czytam co piszesz ...

Nie - odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne nie mają nic wspólnego z bezpłodnością i z trudnością zajścia w ciążę.
Nie - odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne nie powodują nieregularności w cyklach miesiączkowych, a wręcz przeciwnie.

---------- 15:44 ----------

P.S. Michał, znasz może 5 punkt regulaminu forum ?

"Zabronione jest prowadzenie działalności reklamowej, promocyjnej i handlowej, oraz poszukiwania chętnych do współpracy w badaniach naukowych czy przedsięwzięciach dziennikarskich."
Avatar użytkownika
Szafirowa
 
Posty: 774
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 22:30
Lokalizacja: Wro

Postprzez wielorybica » 5 wrz 2008, o 16:45

Michał znam ginekologów, którzy nie przepisują antykoncepcji po stosunku powołując się na klauzulę sumienia twierdzą, że to pigułka wczesnoporonna (którą litości nie jest!), więc opinia ginekologa opini ginekologa nie równa...jeśli zażywasz pigułki z głową i jeśli z głowa Ci je twój lekarz dobrał to są one bezpieczne!
Avatar użytkownika
wielorybica
 
Posty: 458
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 01:40

Postprzez mahika » 5 wrz 2008, o 17:14

witaj megie, tabletki to super sprawa. stosuje je od 8 lat i nie mam zadnych problemów z organizmem, jestem zdrowa, wyniki badań są idealne.
Najważniejsze jest to zeby dobrac odpowiedni poziom hormonu jaki Ci potrzebny, bywa tak ze trzeba kilka razy zmienic prodzaj tabletek zanim sie dobierZe odpowiednie.
pozdrawiam i życze powodzenia w doborze ODPOWIEDNIEGO GINEKOLOGA. Buziaczki :*
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Mgielka » 6 wrz 2008, o 09:46

Dziekuje za Wasze odpowiedzi


oczywiscie ze pojde do ginekologa, nic samemu tylko najpierw chcialam troszke sie o tym dowiedziec, uslyszec pare slow od " doswiadczonych" dziewczyn


mam stalego partnera i poprostu nie chcemy wpadki, gumki sa okej ale Nam juz jedna pekla i okres mi sie spoznial az 3 tygodnie a test pokazywal dwie kreski wiec mialam takiego stresa ze szok,ale na szczescie Nie wpadlismy a przekonalam sie ze test ciazowy sie mysli ( w moim wypadku tak bylo)

jakos tak zawsze sie balam tych tabletek,, kolezanka z pracy wczoraj mi powiedziala ze utyje jakies 5 kilo, ze spadnie mi libido,

To prawda????
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez kori » 6 wrz 2008, o 11:07

Mgielko, owszem, sa tabletki, po ktorych mozesz utyc 5 kilo. Ale sa tez takie, ktore nie zatrzymuja wody w organizmie. Ja po moich nie dosc, ze nie przytylam, to nawet troche schudlam. O wszystkich swoich watpliwosciach powiedz ginekologowi, napewno dobierze najodpowiedniejsze dla Ciebie tabletki.

Pozdrawiam :)
kori
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 09:27

Postprzez mahika » 7 wrz 2008, o 18:20

Mgiełko, przepraszam, napisałam megie... jakos chyba pomyslałam o niej jak pisąłam do Ciebie i tak wyszło. Buźka...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Mgielka » 8 wrz 2008, o 11:43

Mahika nic sie nie stalo :) Megi Megan tak na mnie mowia przyjaciele hehe :D
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez Księżycowa » 8 wrz 2008, o 14:03

A ja mam takie pytanie. Mój ginekolog zapisał mi Diane 35 ze względu na drobne problemy z cerą. Chciałam spróbować tabletek nie tylko ze względu na cerę, ale chyba nie powinnam ich brać, jeżeli mam problemy z lękami i jestem w trakcie terapii. Co o tym myślicie? Dodam, że na temat tych tabletek słyszałam średnie opinie.
Wiem, że im tańszy środek tym większa możliwość skutków ubocznych. Mam receptę, ale nie wiem czy ją wykupić...
Księżycowa
 

Postprzez NOBLEA » 8 wrz 2008, o 14:45

Kasiorek 43 ja brałam Diane35 przez 2 lata bardziej ze względów zdrowotnych niż anty: cera rzeczywiście się poprawiła, zbędnych kilogramów nie przybyło, a co najważniejsze brak bolesnych miesiączek no i oczywiście pewne zabezpieczenia.
A co do ceny Diane35 dlatego są tanie bo podlegają częściowej refundacji.
Teraz biorę cilest i też jest ok, choć na początku przybyło mi 2 kg ale już wszystko wróciło do normy.
Ale wiadomo każdy organizm reaguje inaczej

Pozdrawiam
NOBLEA
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13 paź 2007, o 13:08


Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 324 gości