Lamotrix a antykoncepcja

Problemy natury seksualnej.

Lamotrix a antykoncepcja

Postprzez Paola » 25 maja 2011, o 19:06

Czy któraś z Was drogie Panie bierze Lamotrix i tabletki antykoncepcyjne? Czytałam,że leki przeciwpadaczkowe osłabiają działanie antykoncepcji.Lamotrix podobno nie:| Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Paola
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 16:22

Postprzez mahika » 25 maja 2011, o 21:14

a lekarz co powiedział?
Przecież nawet jak któraś brała ten lek z antykoncepcyjnymi to skąd ma wiedzieć czy osłabiały antykoncepcje, czy nie.
Chyba że któraś zaszła w ciąże...
Najlepiej byłoby zasięgnąć rady lekarza ew. farmaceuty?
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Sinusoida » 25 maja 2011, o 21:31

A co jest napisane w ulotce? Nie wiem jak przy tym leku ale niektóre antybiotyki osłabiają działanie tabletek i wtedy w ulotce jest taka informacja (o konieczności dodatkowego zabezpieczania się).
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 25 maja 2011, o 21:40

albo jest albo nie ma. może byc że osłabia działanie niektórych leków, bez podania jakich.
To trzeba skonsultować z lekarzem najlepiej.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na lamotryginę, karbamazepinę, fenytoinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdrgawkowe, doustne leki antykoncepcyjne.

To jest w ulotce.
Poinformowałaś lekarza?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Sinusoida » 25 maja 2011, o 22:05

Zmotywowałaś mnie do użycia wujka google Mahika. Rzeczywiście jest taka informacja. Może wprawdzie chodzić o wątrobę a nie zmniejszenie działania tabletek, gdyż w skutkach ubocznych jest też napisane:
odchylenia w wynikach badań krwi i czynności wątroby.
Ergo, te tabletki w połączeniu z antykoncepcyjnymi mogą nazbyt obciążać wątrobę. Ale dla pewności zapytaj. Jeśli następną wizytę masz za dłuższy czas po prostu zadzwoń do tej poradni, niech Cię przełączą do lekarza albo podadzą numer bezpośrednio do gabinetu. A jeśli w ulotce podali kontakt do producenta to nie wahałabym się i z nim skontaktować i zadać pytanie.
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 25 maja 2011, o 22:08

a no własnie, jestem zdania zeby zawsze pytac o takie rzeczy lekarzy prowadzących, nie na forach.
tak jest bezpieczniej.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez oliwia » 26 maja 2011, o 12:37

To prawda, niektóre tabletki przeciwpadaczkowe osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych, ale o to trzeba zapytać lekarza, bo on na tym przecież zna się najlepiej :wink:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo


Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 173 gości

cron