Związek pełny zależności... ?

Problemy związane z uzależnieniami.

Związek pełny zależności... ?

Postprzez narkussska_16 » 8 sie 2014, o 21:42

Jestem ciekawa czy między dwojgiem bliskich sobie osób, jest jakiś związek pomiędzy tym, że kiedyś obydwoje byli silnie uzależnieni i przeszli wszystkie etapy uzależnienia a agresją w teraźniejszości. Czy możliwe jest, że rzeczy i sytuacje których oboje kiedyś doświadczyliśmy (ładne 8-10 lat temu) mają wpływ na to, że w sytuacjach stresujących wywołują u nas agresję? Tzn jesteśmy wobec siebie agresywni, jest to agresja słowna jak i fizyczna, choć ta druga objawia się tylko i wyłącznie z mojej strony wobec niego, niestety. Nie mogę powstrzymać rąk, lecą same. Czy na to może mieć wpływ to, że byłam bita i poniżana przez mojego poprzedniego partnera? Ostatnio czuję, że zaczęliśmy się rozmijać podczas dnia i czasu spędzonego razem. Przestajemy umieć ze sobą rozmawiać. On wymaga ode mnie, żebym to zawsze ja ustępowała i szła na kompromis, podczas gdy ja jestem mega uparta i za nic w świecie tego nie zrobię, bo On z kolei nigdy nie ustępuje. Ustępowałam w poprzednim związku, w tym nie ma takiej opcji. Wiem, że trochę chaotycznie napisałam o co mi chodzi, ale proszę o jakieś mądre rady.

P.S. Desi ? Żyjesz ?
Avatar użytkownika
narkussska_16
 
Posty: 97
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 11:51
Lokalizacja: Kielce

Re: Związek pełny zależności... ?

Postprzez nulife » 18 sie 2014, o 00:29

Rady? Może najpierw napiszę Ci, że tak, nie przeżyte do końca, nie wyrzucone z siebie, nie przetrawione złe emocje, żal, gniew są cały czas w Was. Zamknięcie jednego związku nie powoduje wyczyszczenia się z towarzyszących mu negatywnych uczuć. Więc bardzo prawdopodobne, że nosicie je obydwoje cały czas w sobie. Jeśli zdarza się sytuacja, która w jakikolwiek sposób skojarzy Ci się z tym, co było w poprzednim związku, uruchamia się mechanizm, który wtedy w Tobie powstał. I ten mechanizm przejmuje nad Wami kontrolę. Nagromadzony przez lata gniew, złość, frustracja stara się znaleźć ujście. I wtedy - tak, jak napisałaś - "Nie mogę powstrzymać rąk, lecą same." Z tego, jak o tym piszesz, odnoszę wrażenie, że czujesz, co się dzieje.
Masz jakieś pomysły, co byś mogła z tym zrobić? Szukałaś już jakichś rozwiązań?
Avatar użytkownika
nulife
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 14:53

Re: Związek pełny zależności... ?

Postprzez Jigsaw » 18 sie 2014, o 01:30

Aaa dlaczego ten wątek jest dwa razy?
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 178 gości