uzależniona od koleżanki z treningu;/

Problemy związane z uzależnieniami.

uzależniona od koleżanki z treningu;/

Postprzez mijati » 1 gru 2011, o 22:51

od roku trenuje karate i tam poznalam pewna dziewczyne.

jej osobowosc sprawia ze nie potrafie samodzielnie podejmowac decyzji kiedy jestem w jej towarzystwie(teraz)
ale boje sie ze po jakims czasie stanie sie tak ze to ona bedzie decydowac co ja mam zadecydowac w jakiejs sprawie.
Jest to w ogole mozliwe?

(nie jestem homoseksualna i nie ma miedzy nia a mna zadnych tego typu uczuc, pisze bo ktos moze tak pomyslec).
mijati
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 cze 2011, o 22:04

Re: uzależniona od koleżanki z treningu;/

Postprzez caterpillar » 1 gru 2011, o 23:59

mijati witaj!

chodzi o to ,ze kolezanka ma silna osobowosc tak?

a jak jest w relacji z innymi? zdarzalo Ci sie to kiedys?

mysle ,ze powinnas poobserwowac swoje zachowanie, wasza relacje oraz to jak kolezanka spedza czas z innymi ludzi..czy jest tak samo?


moze jest cos co cie oniesmiela...

hmm nie wiem co ci poradzic ,moze sprobuj opisac jakas sytuacje i wowczas bedzie ci latwiej dojsc do tego,co jest nie tak.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: uzależniona od koleżanki z treningu;/

Postprzez ambrela » 2 gru 2011, o 13:03

Witaj!

Jeśli dobrze rozumiem, to masz przy tej koleżance problemy z asertywnością. Czasem tak bywa, że przy pewnych osobach nie potrafimy się nie wiem... przeciwstawić, czy wypowiedzieć swojego własnego zdania.

A jak to się dzieje? Być może jest w tej koleżance coś, co sprawia, że traktujesz ją jako autorytet w pewnej dziedzinie lub czujesz, że jest ona w czymś lepsza i automatycznie wycofujesz się, bo wewnętrznie uznajesz, że nie masz racji, albo że ona 'wie lepiej'. Na pewno warto, żebyś tą asertywność w jej towarzystwie przećwiczyła, zaczynając od takich małych kroczków. Spróbuj swoje zdanie i swoje decyzje podejmować najpierw w takich małych, błahych sprawach.

Czy nie było czasem tak, że wyrażając swoje zdanie, ona je negowała? Może to Cię nauczyło się wycofywać i dla świętego spokoju uznać jej rację?
Avatar użytkownika
ambrela
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 20:39

Re: uzależniona od koleżanki z treningu;/

Postprzez sana » 2 sty 2012, o 19:58

oj,chyba masz poczucie niskiej wartości, musisz nad tym popracować, miej swoje zdanie i swoje racje, a rzeczywiście jak jest w relacjach z innymi u ciebie, a jak zachowuje się twoja koleżanka w stosunku do innych ?
sana
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 20:31


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości