kłamie..

Problemy związane z uzależnieniami.

kłamie..

Postprzez mijati » 25 wrz 2011, o 01:13

chyba uzależniłam się od kłamania..
po prostu kłamie, kłamie i jeszcze raz kłamie..
dlaczego?
czuję się samotnie i kłamie żeby ktoś zwrócił na mnie uwagę, porozmawiał..


kłamie, robię źle i to wiem.. tylko jak przestać?
umie ktoś odpowiedzieć na to pytanie?
bo chyba nie ma czegoś takiego jak odwyk w tym przypadku..
z góry dzięki:)
mijati
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 cze 2011, o 22:04

Re: kłamie..

Postprzez oliwia » 25 wrz 2011, o 10:02

Miałam kiedyś koleżankę, która notorycznie kłamała. Strasznie to wszystkich denerwowało, zwłaszcza, że ona ciągle się przechwalała nie zwracając uwagi na to, że jej kłamstwa nie trzymają się kupy. Dzieci mają tendencje do opowiadania na swój temat niestworzonych historii, ale to najczęściej mija. Jeżeli czujesz, że masz problem to zgłoś się do psychologa, opowiedz o tym, że kłamiesz i nie możesz przestać, że czujesz się samotnie i jest Ci źle. On zadecyduje co dalej.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: kłamie..

Postprzez christmas_tree » 3 paź 2011, o 21:22

Jakiś rodzaj odwyku jednak tak, przecież kłamiesz z jakiegoś wewnętrznego powodu i dostrzegasz tkwiący tutaj problem. A spróbuj poobserwować siebie, co się dzieje w Twoim umyśle i emocjach, kiedy NIE KŁAMIESZ, kiedy uparcie mówisz prawdę i /lub nie konfabulujesz. Czy pojawia się niepokój? Lęk? Jakaś niechciana emocja?
Ważne - na jaki temat kłamiesz? I w jakiej sytuacji?
Pozdrawiam!
chr
christmas_tree
 
Posty: 429
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Kraków

Re: kłamie..

Postprzez Laff » 25 sty 2012, o 22:59

ciekawy temat. chętnie poznam relacje osób, które mają z tym problem. chciałabym pomóc komuś mi bliskiemu, kto ma z tym problem i niestety - przez tego rodzaju postępowanie staje się coraz dalszy...
chociaż nigdy chyba na pewno nie można stwierdzić, czy kłamstwo ma podłoże chorobowe czy jest rozmyślne...
Avatar użytkownika
Laff
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 00:17
Lokalizacja: stolyca


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości