jak wydostać się z matni uzależnienia od kasy

Problemy związane z uzależnieniami.

jak wydostać się z matni uzależnienia od kasy

Postprzez meva » 31 mar 2008, o 20:58

Jestem zrozpaczona-odkąd pamiętam byłam rozsądna i wiedziałam czego chcę. poza tym nigdy w życiu nie było mi lekko ale teraz to już chyba mam dość. Od jakiś dwóch lat mam kłopoty finansowe i nic by nie było złego w tym gdyby nie to że zaczęłam żyć ponad stan. Nie potrafię sobie poradzić z tym. Więcej wydaje niż zarabiam, więc muszę pożyczać bo okazuje się że nie starcza mi pieniędzy. Potem oddaje te które długi są najpilniejsze i tak w kółko. proszę poradżcie jak można sobie z tym poradzić. czy są jakieś specjalne poradnie zajmujące się takimi poradniami?Ja mam wrażenie że straciłam kontrolę nad tym i nie wiem jak sobie poradzić z tym kłopotem-problemem.
meva
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aniś » 31 mar 2008, o 22:38

Wez ołoweczek i kartkę i wszystko planuj na papierze, zanim zrobisz zakupy zrób listę, co jest naprawdę pilne a co mnie jest potrzebne
powodzenia
aniś
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez akacja » 6 kwi 2008, o 08:39

Każde uzależnienie-zakupoholizm też, ma pierwotne przyczyny w emocjach, w myśleniu o sobie, w samoocenie, w poczuciu wartości.
Przydałoby się spotkać z terapeutą, czy psychologiem.
Tak naprawdę oprócz tych zabiegów już polecanych, czy zakazu używania kart płatniczych i kredytowych dodam pytanie-czy wpadłas w spiralę zadłużeń, czy stres odreagowujesz zakupami-bo jedno jest uzależnieniem, drugie może być tylko niegospodarnością.
akacja
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 11:30


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości