Jak wyjść z aloholizmu

Problemy związane z uzależnieniami.

Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez Bodib37 » 10 maja 2013, o 20:21

Witam
O dzisiaj rana nie piję po kilkudniowym ciągu, obiecałem sobie że mam tego dosyć. Żonie już obiecywałem tyle razy że już mi nie wierzy i jak widzi moje zmagania to się śmieje. Powiedzcie mi jak Wy sobie radzicie z głodem alkoholowym bo nie potrafię usiedzieć na miejscu, mam strasznego doła. Ja już piłem tylko po to aby zapomnieć o tym uczuciu i usnąć, budziłem się w nocy i znowu piłem. Jestem alkoholikiem i się tego bardzo wstydzę.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Bodib37
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 20:02

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez caterpillar » 10 maja 2013, o 23:58

Bodibi witaj!

poszukaj w swoim miescie poradni alkoholowej i udaj sie jak najszybciej

mysle ,ze nie ma zlotego lekarstwa typu "wez tabletke na kaca"

http://www.jutrzenka.cba.pl/glod_alkoholowy.html

poczytaj prosze

tu znajdziesz odpowiedz

i jeszcze raz namawiam Cie na kontakt z poradnia dla osob uzaleznionych

kontakt znajdziesz w internecie

powodzenia!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez Bodib37 » 11 maja 2013, o 09:12

Dzięki, przeczytałem i to jest jak by ktoś mnie opisał. Głęboko się zastanawiam nad wybraniem się po pomoc do poradni lecz się tego boję, boję się w ogóle myśli że nie będę już pił ale będę próbował może dam radę. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Bodib37
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 20:02

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez caterpillar » 11 maja 2013, o 15:45

Bodbid

postaraj sie przelamac , potrzeujesz pomocy z zewnatrz, potrzebujesz oparcia i fachowej pomocy

twoja zona rowniez powinna udac sie do poradni dla osob wspoluzaleznionych

bo inaczej bedziecie bladzic i zataczac kolo .

Picie jak na razie jest dla Ciebie sposobem na rozwiazywanie problemow rozladowaniem napiecia ect.

moge cie zapewnic ,ze jest wiele innych mozliosci wiele innych drog aby poradzic sobie z niepowodzeniami konstruktywnie (po przeciez picie tylko dostarcza problemow)

Tu na forum jest wiele osob ,ktore sa w podobnej sytuacji jak Ty jednak nie pija juz nawet kilka lat

mam nadzieje ,ze ktos sie odezwie i podzieli sie swoja historia
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez caterpillar » 11 maja 2013, o 15:48

nie wiem czy masz dzieci ...

ale pozwole sobie wkleic ten tekst ,ktory bardzo mnie poruszyl

oddaje doskonale klimat domu-rodziny z problemai alkoholowymi (wiem to)

viewtopic.php?f=7&t=7672
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez Bodib37 » 11 maja 2013, o 19:49

Dziękuję
Przeczytałem i jest bardzo wzruszające, dopiero tutaj dowiedziałem się co to DDA. Gdzieś moja podświadomość zdawała sobie sprawę z tego ale nie wiedziałem że tak wielką krzywdę można wyrządzić. Tak mam dzieci.
Bodib37
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 20:02

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez Księżycowa » 11 maja 2013, o 20:05

Witaj!
Mam ojca alkoholika, który się nie leczy... uważa, że nie ma problemu, że nic mi się nie stało. Moja mama, jako współuzalezniona tak samo uważa.

Pomyślałam podobnie do Cat, że może zmotywuje Cię świadomość co do czego alkoholizm doprowadza dziecko w rodzinie.
Nie jestem w stanie tego opisać :( Ale bardzo dosadnie i prawdziwie jest to napisane w książce ,,Gdzie się podziało moje dzieciństwo. O dorosłych dzieciach alkoholików" . Książka jest treściwa, krótka i nie najdroższa.
Mi uświadomiła co mi rodzic zrobił swoim piciem. Poczułam się... nawet nie wiem jak to opisać... jak sierota, kaleka? Do tego pusta kaleka, głupia... Jakie wszystko jest trudniejsze dla DDA. Coś normalnego, jest nie osiągalne... jakie resztki w życiu przez to zbierają po innych, choć przecież nie muszą. trzeba to przeczytać samemu.

Jasne, że musisz uporać sie z własnymi problemami inaczej niż sięgając po alkohol ale skoro tu zajrzałeś, to jesteś otwarty...nie chcesz tak żyć... Nie jestem uzależniona ale domyślam, że potrzeba Ci dużo siły... może to zadziała jako bodziec. Jak coś czego nie chcesz robić osobom, które kochasz, bo to nie ludzkie :(
Nie chcę wpędzać Cię w poczucie winy, nic z tych rzeczy... Może to zadziała jako bodziec, żeby nie krzywdzić, nawet nie świadomie.
Powodzenia.
Ostatnio edytowano 11 maja 2013, o 20:09 przez Księżycowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez marie89 » 11 maja 2013, o 20:08

Myślę, że przyznanie się przed sobą do tego, że jest się uzależnionym to już pierwszy krok - świadomość błędów.
Chcesz wyjść z nałogu - jest więc nadzieja.
Za nią powinny iść kolejne działania.
Miałeś już styczność z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień?
Leczenie nie będzie niczym przyjemnym, ale masz szansę.
Uratować siebie i swoją rodzinę.
marie89
 

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez Bodib37 » 11 maja 2013, o 20:20

Nie nigdy się nie leczyłem i nie wiem czego się spodziewać. Fajnie że ktoś rozumie, nie mówi że jestem pijakiem choć nim jestem. Będę tu zaglądał i pisał jak mi idzie :)
Bodib37
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2013, o 20:02

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez caterpillar » 12 maja 2013, o 17:57

Podczas terapii pacjenci muszą pracować nad czterema głównymi zadaniami:
Najpierw trzeba uzdrowić organizm. Niezbędne jest odtrucie oraz leczenie różnego rodzaju schorzeń spowodowanych chronicznym zatruciem, niedożywieniem, deficytem witamin i innych substancji potrzebnych do zdrowia i niszczonych przez alkohol.

Następnie chorzy uczą się rozumienia siebie, swojej choroby, porządkowania życia uczuciowego i pozytywnego stosunku do samego siebie, a także umiejętności potrzebnych do trzeźwego życia.

Kolejnym zadaniem jest naprawienie kontaktów z innymi ludźmi - pacjenci przygotowują się do odbudowy związków z bliskimi osobami, niszczonych przez poprzednie lata, a także do wywiązywania się z obowiązków rodzinnych, zawodowych itp.

Konieczna jest również przemiana duchowa. Trzeźwiejący alkoholicy odkrywają podstawowe wartości, które poprzednio lekceważyli i niszczyli.



Ja polecam Ci poczytanie o alkoholizmie, warto dowiedziec sie z czym masz do czynienia,
w sieci znajdziesz mase informacji ,znajdziesz tez typowe fora dla osob uzaleznionych

no i moze jak sie troszke osfoisz z tematem uda Ci sie wykrecic nr do poradni
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak wyjść z aloholizmu

Postprzez caterpillar » 12 maja 2013, o 18:00

w dziale uzaleznienia tez znajdziesz wiele cennych rozmow z ludzim o podobnych problemach


viewtopic.php?f=3&t=7191
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości