Potrzebna pomocna dłoń....

Problemy związane z uzależnieniami.

Potrzebna pomocna dłoń....

Postprzez magdamigawka » 16 wrz 2011, o 11:04

Cześć Wszystkim:) Czasami lubię tu wracać.....

Potrzebuje porady, pomocy przeczytacie, może coś z tego wyjdzie.....

Mój brat starszy, w marcu tego roku, poszedł odsiadywać karę roku pozbawienia wolności za jazdę po pijanemu. Pił 15 lat!!! Nikt z rodziny nie potrafił go zatrzymać w tym jego pijaństwie - brzydko mówiąc.
Z jednej strony dobrze że nikogo nie zabił, dobrze bo zatrzymał się wreszcie i wytrzeźwiał jednak to co siedzi mu w głowie , to co przeżył w swoim życiu nie postawi go na nogi.
Był bity przez rodziców, wyganiany z domu, zamykany w psychiatryku. 3 razy próbował popełnić samobójstwo. Życie miał tragiczne bo ponad 15 lat błąkał się po Polsce w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi..... Popadał w różne towarzystwa. Ma nawet syna z którym nie utrzymuje kontaktu a bardzo by chciał.....
W więzieniu nie jest łatwo każdy to wie kto spędził tam chociaż chwilę!!!

Są tam wychowawcy, psychiatrzy, psychologowie... jednak wiem ze to co w nim siedzi - sam przeszłam ostra terapie i w sumie nadal się leczę z dzieciństwa.... - to on tam nie wywali swych problemów.

Poszukuje ludzi, człowieka/ psychologa od uzależnień deprechy itp który pomógł by mu tak po prostu pisząc z nim listy, rozmawiając.
Pisze z nim tyle że czasami go nie rozumiem, mamy zupełnie dwa inne spojrzenia na świat. jestem przy nim i leczę go dobrym słowem i podtrzymuje nadzieje.

Wiem ze więzienie to nie koniec świata i można z tym żyć:) jednak jak już się zatrzymał to może uda mi się coś w jego życiu odmienić by spróbował świata spokojniejszego, z miłością z chęcią do wyznaczania legalnych celów, z werwa by zaczął czuć się wartościowym człowiekiem....


może jest taki ktoś na forum, kto wie o czym ja pisze i sam był kiedyś w takiej sytuacji. Może wie jak wyjść....
magdamigawka
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 12:17
Lokalizacja: kraQw

Re: Potrzebna pomocna dłoń....

Postprzez ewka » 16 wrz 2011, o 11:55

magdamigawka napisał(a):Poszukuje ludzi, człowieka/ psychologa od uzależnień deprechy itp który pomógł by mu tak po prostu pisząc z nim listy, rozmawiając.

Mam nadzieję, że znajdziesz Magda. Życzę sercem całym.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Potrzebna pomocna dłoń....

Postprzez magdamigawka » 21 wrz 2011, o 20:52

chyba jednak nie ma takich ludzi na forum.... ale dzięki Ewcia
magdamigawka
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 12:17
Lokalizacja: kraQw

Re: Potrzebna pomocna dłoń....

Postprzez sikorka » 21 wrz 2011, o 21:01

magdo sprobuj tu http://www.psychotekst.pl/strona.php?nr=53, byc moze poleca Ci kogos odpowiedniego :ok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Potrzebna pomocna dłoń....

Postprzez marzenak » 7 gru 2011, o 14:50

WITAM
PRZECZYTAŁAM PANI HISTORIE I BARDZO MNIE ONA PORUSZYŁA. MYŚLĘ, ŻE JAK NAJBARDZIEJ MOŻE PANI ZNALEŻĆ POMOC DLA BRATA. Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM, ŻE WŚRÓD PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW SA OSOBY, KTÓRE NA PRAWDĘ UMIEJĄ POMAGAĆ I ROBIĄ TO NIE TYLKO DLA PIENIĘDZY. NA STRONIE WWW.PSYCHOTEKST.PL JEST PODANY KONTAKT DO OSÓB KTÓRE POMAGAJA OSOBOM DOTKNIETYM PRZEMOCĄ. POMOC JEST CHYBA TEŻ OFEROWANĄ DROGĄ INTERNETOWĄ. Z TEGO CO WIEM TO TA FORMA POMOCY NIE ZASTAPI BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU, ALE ZAWSZE TO JUŻ PEWNE WSPARCIE.
POZDRAWIAM
MARZENA
marzenak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 14:35


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości