choroba

Problemy związane z depresją.

choroba

Postprzez katarina » 16 mar 2013, o 20:58

Pomocy,jstem tu po raz pierwszy nawet nie wiem jak zaczac brakuje mi juz czasem sil,obserwuje jak moja mama powoli umiera,jak dzialaja na nia leki i nie moge nic zrobic,jak mam powiedziec szesciolatkowi ze jego ukochana babcia ktura pomogla go wychowac, byc moze ,juz niedlugo umrze
katarina
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 20:37

Re: choroba

Postprzez mariusz25 » 16 mar 2013, o 21:42

sam nie wiem, moze ze gokocha
mariusz25
 
Posty: 779
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:22

Re: choroba

Postprzez pozytywnieinna » 16 mar 2013, o 21:59

Witaj Katarina, a po co mówić to teraz sześciolatkowi? czy on pyta? i czy on rozumie co to znaczy umrze? jeżeli już, to ja bym córce powiedziała, że babcia musi teraz iść, ale zawsze będzie z nami ...

przytulam mocno :cmok:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: choroba

Postprzez Sansevieria » 16 mar 2013, o 23:23

:pocieszacz:
Katarino, jesteś w bardzo trudnym czasie w życiu. Nie mogę się z Tobą podzielić żadnym własnym doświadczeniem, bo ta sytuacja o której piszesz mnie jest całkowicie nieznana. Ale dziecku to jak w każdej sytuacji trudnej moim zdaniem należy mówić prawdę w takiej wersji, jaką pojmie. Śmierć jest częścia życia. Nie wiem, jakie są Twoje poglądy czy przekonania, ale sądzę, że jakoś to sobie jako osoba dorosła poukładałaś - czy i jeśli tak to co dzieje sie z człowiekiem po śmierci. I chyba to, co sama uważasz mozesz przekazać swojemu dziecku w jakiejś łagodnej i dostosowanej do dzieciecego pojmowania formie. :pocieszacz:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: choroba

Postprzez Winogronko7 » 16 mar 2013, o 23:56

Hej Katarino!
Współczuje obecnej sytuacji.
Może to rozwieje jakieś wątpliwości czy niepewność.
http://www.pampers.pl/jak-powiedziec-dziecku-o-smierci

Trzymaj się!
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 268 gości

cron