Kompletna beznadzieja...

Problemy związane z depresją.

Kompletna beznadzieja...

Postprzez cynamonowa » 30 mar 2008, o 20:54

Czesc

Od ponad miesiaca czuje sie beznadziejnie. Nic mi sie nie chce, na nic nie mam ochoty ani siły, cały czas mi sie chce spac, do niczego nie moge sie zabrac a jak juz to zrobie to nie moge sie na tym skupic. Czuje pustke, niepokoj i bol w klatce piersiowej ze mam ochote ja rozerwac. Chcialabym zniknac, nie istniec. Kolejnym moim problemem jest szkola i to jest chyba jeden z powodów mojego stanu. Jestem na I roku studiów i kierunek, ktory wybralam jest kompletnie nie dla mnie. To mnie wpedza w jeszcze wieksza depresje. Nie wiem co z tym zrobic. czy zrezygnowac czy sie meczyc przez najblizsze 2 lata i nie wyrobic psychicznie. Kazdy mi mowi ze wiekszosc ma takie watpliwosci, i ze wszystkim cos tam sie nie podoba albo ze bede pozniej zalowac itd. ale to mi poprostu nie odpowiada i tak trudno mi sie tego uczyc nawet jak mam ostateczny termin zaliczen. Tak ciezko mi podjac jakakolwiek dezycje.

Chacialam sie tu wygadac, bo jak odważe sie komus zwierzyc to slysze, ze sobie to wszystko wmawiam, wymyslam i co ja gadam za glupoty.

Cynamonowa.
cynamonowa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 22:24

Postprzez Ventia » 30 mar 2008, o 21:22

Witaj, ja się czuje podobnie jak Ty jeśli chodzi o brak mobilizacji i skupienia. I nie umiem sobie z tym poradzić :( A co do studiów, to zawsze uważałam, że należy studiować to co się lubi. Bo nie dość że męczymy się studiując, to później pracując w zawodzie jeszcze bardziej się będziemy męczyć. Spróbuj podejść trochę na luzie do tych studiów. Studiuj ale rozglądaj się za innym kierunkiem, na który mogłabyś wystartować w wakacje. Do października jeszcze sporo czasu, a nóż polubisz to co studiujesz? Tylko postaraj się odprężyć, jak się dalej będziesz źle z tym czuć idź na coś innego, a;bo zostaw te studia już teraz a znajdź jakąś tymczasową pracę?
Ventia
 

Postprzez ewa_pa » 30 mar 2008, o 21:25

Takie stany po prostu sa a co do watpilwosci odnosnie studiów powinnas sie zastanowic leoiej teraz stracic rok niz potem 2 czy 3 prawda? poza tym wiesz fajnie jest w zyciu robic to co sie lubi ale niewielu ludziom sie to udaje
Avatar użytkownika
ewa_pa
 
Posty: 812
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 21:15
Lokalizacja: bielsko


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron