Seronil i Pramolan

Problemy związane z depresją.

Seronil i Pramolan

Postprzez bindaz » 21 maja 2007, o 14:35

Witam
Chciałem zapytać czy kto¶ zażywał ł±cznie z Seronilem (Fluoxetyna) Pramolan (Opipramol) i czy wyst±piły jakie¶ objawy uboczne.

Seronil zażywam od 3 miesięcy w dawce 20 mg wspomagany przeciwlękowo od kilku tygodni Zomirenem (Alprazolam - pochodna triazolowa benzodiazepiny). Po ostatniej wizycie lekarz zapisał mi przeciwlękowo zamiast Zomirenu (który działał rewelacyjnie - czułem się doskonale) Pramolan (3x50mg) aby nie spowodować uzależnienia od benzodiazepin.

W ulotce dostarczonej z lekiem jest napisane, że "leczenie opipramolem można rozpocz±ć dopiero po upływie 2-3 tyg. po odstawieniu fluoksetyny. A w ulotce od Seronilu jest napisane, że "nie wolno stosować ł±cznie z trójpier¶cieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi" (jakim jest Pramolan)
Ja te leki mam stosować razem.

Dzwoniłem i pytałem jeszcze raz lekarza czy się nie pomyli, ale stwierdził, że czytałem jakie¶ stare ulotki.
Mam teraz problem - boję się zażywać tych leków ł±cznie. Może kto¶ już leczył się takim zestawieniem i ma w tym temacie jakie¶ do¶widczenia. Proszę o odpowiedĽ
bindaz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 13:50

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 306 gości

cron