Brak perspektyw.

Problemy związane z depresją.

Postprzez Wawe » 3 lis 2008, o 21:00

Czy to ze złości, czy z jakiegokolwiek innego powodu warto się ruszyć iz robić krok do przodu... na początek mały, ale już. Wszystko można mieć, wszytsko można osiagnać, ciężka pracą...nikt nic za darmo nie dostaje... o wszystko trzeba walczyć... ale jak już się zrobi pierwszy krok każdy kolejny przychodzi łatwiej
Wawe
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 14:55

Postprzez sikorkaa » 3 lis 2008, o 22:30

---------- 20:01 03.11.2008 ----------

tenia554 napisał(a):przyjdzie taki moment,że wścieknie się na nas ,obrazi ale weżmie się w garść żeby zrobić nam na złość

:oklaski: :oklaski: :oklaski:

---------- 21:30 ----------

legion licze na Ciebie :tak:
sikorkaa
 

Postprzez laissez_faire » 3 lis 2008, o 23:48

sikorkaa napisał(a):---------- 20:01 03.11.2008 ----------

tenia554 napisał(a):przyjdzie taki moment,że wścieknie się na nas ,obrazi ale weżmie się w garść żeby zrobić nam na złość

:oklaski: :oklaski: :oklaski:

---------- 21:30 ----------

legion licze na Ciebie :tak:


dziewczyny, przylaczam sie do apelu Agik, poczytajcie troche wstecz...
laissez_faire
 

Postprzez tenia554 » 4 lis 2008, o 00:05

Ja po prostu mam ogromną wiarę w ludzi i w ich ogromne możliwości.Jestem bardzo cierpliwa i bardzo uparta.I nie uwierzę że Legion tak bezmyślnie przeżyje swoje życie.I napewno nie dam mu spokoju.Może nie odpisywać,ale wiem że będzie czytał.Aż mi uwierzy,że w każdym człowieku jest ogromna siła i każdy człowiek potrafi,ale niestety musi na to zapracować.Nic w życiu nie za darmo i wszystko ma swoją cenę.Ale warto podjąć walkę.Bo rezultaty będą zależeć od jego wysiłku.Legion wierzę w Ciebie.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Sanna » 7 lis 2008, o 16:49

laissez_faire napisał(a):
sikorkaa napisał(a):---------- 20:01 03.11.2008 ----------

tenia554 napisał(a):przyjdzie taki moment,że wścieknie się na nas ,obrazi ale weżmie się w garść żeby zrobić nam na złość

:oklaski: :oklaski: :oklaski:

---------- 21:30 ----------

legion licze na Ciebie :tak:


dziewczyny, przylaczam sie do apelu Agik, poczytajcie troche wstecz...


Poczytałam, masz rację, ironizowanie w tym wypadku jest bezcelowe. Tylko że np.ja rozumiem problemy ( do pewnego momentu ) , bo depresja, bo cięzkie dzieciństwo , mogę się strać zrozumieć problem ,,bo uzależnienie" , ale roszczeniowej postawy w stosunku do życia już nie chcę zrozumieć . Jak przeczytałam że koledze Legionowi należy się prestiżowa praca, to ręcę mi opadły.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez tenia554 » 8 lis 2008, o 17:30

Legion,wiem że nikogo nie potrzebujesz , ok,ale odezwij się bo Ci ludzie którzy Cię się nie rozumieją zwyczjnie martwią się o Ciebie.A ja gorąco wierzę że przyjdzie taki moment kiedy zdecydujesz się na leczenie.Pozdrawiam Cię serdecznie.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Legion » 9 lis 2008, o 02:40

Sanna napisał(a): Jak przeczytałam że koledze Legionowi należy się prestiżowa praca, to ręcę mi opadły.


Niech Ci opadaja. Mnie osobiscie opadaja jak widze Twoj poziom zrozumienia tego, co pisze.

"a co dla Ciebie oznacza "normalne zycie"?"

"Takie, ze mam ciekawa i wymagajaca prace, dom, samochod i odrobine prestizu. Wtedy mozna myslec o zakladaniu rodziny."

Nie ma tu nic o tym, ze mi sie cos nalezy. Pisze jedynie czym dla mnie jest normalne zycie.
Legion
 

Postprzez tenia554 » 9 lis 2008, o 23:25

Legion, to dlaczego nie chcesz zapracować na to normalne życie,a oczekujesz tylko zrozumienia.Niby co trzeba rozumieć?
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Wawe » 10 lis 2008, o 16:43

kazdy pragnie mieć fajne życie, z fajna pracą, mieć prestiż, trochę pieniedzy na koncie i spokojne życie. Problem w tym, ze nie każdy ma siłe o to walczyć, a jedynie Ci którzy walczą to dostają.

Tez chciałabym mieć fajne życie.... nie powiem, że nie i czasami brak mi sił by o to walczyć, ale wiem, że jeżeli nie będę walczyć to nic nie zyskam... nawet nie zostane przy tym co mam, wręcz nawet zacznę tracić.
czy kiedyś będziemy mogli przestac walczyć? chyba nie - to chyba jest taki sens życia
Wawe
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 14:55

Postprzez Legion » 11 lis 2008, o 08:28

Jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze wcale nie choruje na typowa depresje. Depresja nie utrzymuje sie latami, tak jak to jest w moim przypadku. Zapewne z powodu patologicznego domu mam skrzywiona psychike, co nazywa sie dzisiaj "zaburzeniami osobowosci" typu borderline. Tego juz nie mozna wyleczyc. Z tym trzeba nauczyc sie zyc. A wiekszosc ludzi majaca ten syf w ogole nie radzi sobie w zyciu.
Legion
 

Postprzez sikorkaa » 11 lis 2008, o 12:51

Legion napisał(a):A wiekszosc ludzi majaca ten syf w ogole nie radzi sobie w zyciu.

a Ty sobie radzisz :?:
sikorkaa
 

Postprzez tenia554 » 11 lis 2008, o 15:12

Legion,a nie pomślałeś,żeby pójść do lekarza ,aby to on postawił diagnozę.?Przecież tyle możesz dla siebie zrobić.Cokolwiek to jest ,to lekarz postawi diagnozę i wówczs będziesz mógł dostosować swoje życie do choroby.Które też może być ciekawe.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Legion » 13 lis 2008, o 08:21

Cytat: "Główną formą pomocy osobom z borderline jest psychoterapia, która powinna być intensywna i długa, z reguły wieloletnia."

LOL! Za pare lat to ja bede juz totalnym wrakiem. Dla takich ludzi jak ja powinno sie zlegalizowac narkotyki. Pomoc dorazna i skuteczna.
Legion
 

Postprzez tenia554 » 13 lis 2008, o 08:53

Legion ,masz rację że za parę lat będziesz wrakiem,ponieważ sam na to zapracujesz.Zostaw diognozy lekarzom,gdyż oni się napawdę na tym znają i będą wiedzieli jak Ci pomóc.I jeśli to będzie nawet niewystarczająca pomoc,to i tak podniesie jakość twojego życia.Jest wiele podobnych objawów różnych chorób,ale jak będziesz nadal czekał,to cokolwiek to jest,to leczenie będzie twało dłużej.Na tym świecie są ludzie zdrowi i chorzy,biedni i bogaci i zapewniam Cię że dla wszystkich jest miejsce.Mamy różne oczekiwania wobec życia,ale nie wszystkie potrafimy zrealizować.I nie jest to koniec świata,muszą się zmienić tylko nasze wartości.Do szczęścia jest wiele dróg i nie ma tej najlepszej.Każdy musi wybrać swoją i widzieć w niej co najlepsze.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Sanna » 13 lis 2008, o 09:09

Legion, zaburzenia osobowości diagnozują ( i leczą) nie w internecie tylko np. w szpitalu Babińskiego w Krakowie, jest tam specjalistyczny oddział. Oczywiście żeby się tam udać na leczenie trzeba wyjść z wyra i podjąć pare działań tj. pójść do psychiatry i otrzymać skierowanie , a następnie przejść bodajże 3-krotne badania w tym szpitalu. Pobyt na oddziale trwa 1/2 roku. Ale to męczące wszystko, tylko dla tych którzy naprawdę chcą się czuć lepiej.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 430 gości

cron