CZY BÓG ISTNIEJE ?

Problemy związane z depresją.

Postprzez mi » 2 maja 2009, o 15:55

Kwestia istnienia (lub nie) Boga, to kwestia wiary a nie dowodów. Nie można dowodzić istnienia (lub nie) czegoś co opiera się jedynie na wierze.

Ja wierzę że Bóg jest. I dla mnie jest!
I czułam jego obecność nie raz...

A kwestia tego co przydaża się nam w życiu? Nasz los... Hm.
Przyjmując (znów na wiarę) istnienie duszy, istnienie reinkarnacji... podobno wiemy na jakie życie się decydujemy. Więcej - sami sobie je wybieramy.... Zatem? Na kogo złość, do kogo żal... Do siebie samych?
A więc, może dlatego tak nam ciężko ... pogodzić się .... z własnym .... wyborem... Nie ma winnego?

Reinkarnacja. Karma. Lekcja do odrobienia. Czyściec? Repeta? Powtórka? Posmakowanie "jak to jest", na własnej skórze?

W "Dzienniku" siostry Faustyny (św.) jest takie zdanie: "... w tym i przyszłych życiach". Jezus mówi jej, że daje jej dar... w tym i przyszłych życiach. Jak to w przyszłych!? Liczba mnoga?! A siostra Faustyna była Polką, pisała po polsku... nie ma mowy o przekłamaniach w tłumaczeniu... To co z tym katolicyzmem i reinkarnacją? Jedno czy wiele "żyć"? Dziwne....

Mojej przyjaciólki ciotka - zakonnica, prowadziła w Watykanie proces beatyfikacyjny siostry Faustyny.... Nie odpowiedziała na pytanie. Milczała jakby straciła głos i słuch. Słynne: "Nie mówię "tak" nie mówię "nie"
Dla mnie Bóg istnieje. I życie pozagrobowe też. Religie, cała wokół nich otoczka i ich "administracja".... to juz zupełnie inne zagadnienia. I w to... ja bym Boga nie mieszała... Ale kazdy ma prawo do własnych sądów, uczuc, emocji i zdania.
Avatar użytkownika
mi
 
Posty: 52
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 21:12
Lokalizacja: Mazowieckie "B"

Postprzez Księżycowa » 2 maja 2009, o 18:45

A ja... nie mam zdania. Zagubiłam się. Wierzyłam kiedyś głęboko w Boga, ale teraz czuję się tak zła, że sądzę, że nic dobrego mnie nie czeka... poza tym światem i boję się tego panicznie...
Księżycowa
 

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 461 gości

cron