Witam!

Problemy związane z depresją.

Re: Witam!

Postprzez KATKA » 16 paź 2014, o 01:33

Impresja moze tylko tyle :)
ale czasem fajnie sobie popisac dla samego faktu pisania...a jak ktos to umie ładnie ubrac w slowa to tym lepiej dla czytajacych...

jest gro tematow...pytan...prośb o pomoc... w sumie chyba bardziej retorycznych...bo jak ktoś próbuje stara sie odpowiedziec...podpowiedziec to sie okazuje, ze źle...że nie tak jak trzeba...
taki temat gdzie rozmowa jest troche dla samej rozmowy,..i jakos pomaga piszacemu jest chyba wtedy bardziej pozytywna :)

ja myśle, ze my wszyscy czegos szukamy 8) wazne zeby sie przy tym nie zatracic tak totalnie...tylko szukac cieszac sie codziennoscia :oops:

:kwiatek:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Postprzez 2memo » 16 paź 2014, o 10:25

Wiecie, jakiś czas temu, zanim znów opadłem na dno, logowałem się systematycznie na forum dla pisarzy i temu pochodnych. Tam też nie odniosłem jakiegoś sukcesu, nie zaistniałem... na pewno nie w pozytywnych tych słów znaczeniach. Trochę to dziwne. Zważywszy na fakt, że "potrafię pisać i całkiem nieźle mi to wychodzi", a to było forum literackie... powinno być zupełnie odwrotnie. Nie sądzicie? Założyłem tam swój wątek, każdy to robił, w którym wypisywałem najróżniejsze historie. Ot, takie pisanie dla samego pisania. Jednak po jakimś czasie zaczęło mi czegoś brakować, zaczęło mi brakować w tym wszystkim drugiego człowieka, więc zacząłem w swych tekstach zwracać się do innych tam obecnych. Różnica między tym forum, a tamtym... polegała na tym, że tam byłem trochę bardziej otwarty, trochę mniej dwuznaczny, a co za tym idzie - smutniejszy jakby i mniej kolorowy. Mój wątek zablokowali moderatorzy, a czerwonym tekstem poradzili... abym udał się do terapeuty, psychologa lub na forum dla samobójców. Ich słowa. Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, przybyło kilka całkiem realnych problemów. A kiedy udaje mi się jakby wypłynąć na powierzchnię, jakby zachłysnąć powietrzem, Wy zaczynacie rozmawiać o mnie między sobą na wątku, który założyłem. Piszecie o mnie w trzeciej osobie, naśmiewacie się, lekceważycie mnie i moje problemy. Dlaczego tak jest? Czy mam myśleć, że to z Wami jest coś nie tak... czy zemną? Internet. Ładne mi okno na świat. W tym prawdziwym też często przesiaduję, zastanawiam się, czym one w ogóle się od siebie różnią. A kiedy poczuję powiew zimnego powietrza, zamykam swe okna na świat... który wirtualny staje się także na ulicach. Ludzie, zamiast kochać i tęsknić, zarabiają coraz więcej pieniędzy, kupują smartfony, piją i karmią się suplementami diety. Wciąż potrafią zdobywać góry, jak to było za czasów wojny, ale teraz robią to w większości dla samego siebie. A kiedy im mówię, że moje łokcie nie są twarde, że potrafię kochać i nie potrafię przestać marzyć, naśmiewają się zemnie. Uciekam wtedy do swojego okna, zastanawiając się, czym świat wirtualny różni się od tego na ulicy.
Mimo wszystko dziękuję Wam za rozmowę i poświęcony na nią czas. I cóż... Miłego dnia.
2memo
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 09:26

Re: Witam!

Postprzez KATKA » 16 paź 2014, o 12:20

tak internet...
musisz liczys sie z tym, ze to nie jest czat dwuosobowy...gdzie ktos pisze tylko do Ciebie...tu trwa dyskusja...
rozumiem, ze mozesz wymagac odnoszenia sie tylko do Ciebie...ale warto to zaznaczyc na początku...wtedy byc moze ludzie, ktorzy maja cos do powiedziena (a na forum zwykle ludzie maja cos do powiedzenia :P) bedą milczec i odnosic sie tylko do Twoich wypowiedzi...choc nie jest to łatwe
...bo ciezko jest sie odnosic do czegoś czego do końca sie nie rozumie...zadaje sie wtedy pytania...ktore pozostają np bez odpowiedzi.

z wpisów tutaj wychodzi, ze odczuwasz brak...pustke...ale nie chcesz powiedziec dokladniej o co chodzi..byc moze nie wiesz...nie chcesz zeby ludzie dyskutowali an Twoj temat...choc to bardziej rozmowa na temat Twoich wypowiedzi a nie samej osoby...
masz kilka wyjasc...mozesz tu zostac i dalej pisac dla pisania...moze kiedys sie otworzysz...
mozesz sprobowac okreslic swoj problem i szukac pomocy...rozwiazania w dyskusjach miedzy ludzmi...
mozesz tez odejsc i napisac na innym forum konczac "w pol zdania" jak tutaj...
mozesz sie z kims spokac i pogadac na zywo...
itd...itp...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Postprzez impresja77 » 16 paź 2014, o 14:33

A coś obraźliwego według Ciebie Ci napisali na tamtym forum ,że zaproponowali Ci terapeutę?
Jak mi kolezanka mówi,że ma cukier podwyższony to się o nią martwię i jej mówię, żeby poszła do diabetologa. A Ty jak masz psyche chore to wysłali Cię na terapię.
Nie widzę tu nic niewlasciwego .
Widzę troskę w obu przypadkach ,za którą wypada być wdzięcznym i podziękować.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Witam!

Postprzez Jigsaw » 17 paź 2014, o 11:35

Spokojnie 2memo,
tak na prawdę jeszcze Cię nic złego tu nie spotkało,
więc nie narzekaj, 8)
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam!

Postprzez marie89 » 17 paź 2014, o 11:40

Strach się bać :D

Odrobina dystansu - do siebie, do ludzi - i będzie OK.
marie89
 

Re: Witam!

Postprzez 2memo » 18 paź 2014, o 11:28

Przepraszam za wcześniejszy post. Nie wiem, może miałem gorszy dzień, słabszy moment - zgubiłem gdzieś swoje kredki? Już mi lepiej w każdym bądź razie. : )
2memo
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 09:26

Re: Witam!

Postprzez Honest » 18 paź 2014, o 22:55

marie89 napisał(a):
Odrobina dystansu - do siebie, do ludzi - i będzie OK.


...
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Witam!

Postprzez Jigsaw » 19 paź 2014, o 00:00

marie89 napisał(a):Strach się bać :D

Odrobina dystansu - do siebie, do ludzi - i będzie OK.

nic nie bedzie lepiej dopoki ludzie nie zaczna choc odrobine uzywac pewnych
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam!

Postprzez kamilajoz » 23 paź 2014, o 13:14

Ja rowniez witam
kamilajoz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 13:58

Re: Witam!

Postprzez Camomille » 25 paź 2014, o 13:20

Mam nadzieję, że jeszcze tu bywasz 2memo. Bardzo mnie zainteresowała Twoja osoba. Chciałabym spróbować Ci pomóc, jednak do tego musisz być. Czekam na odzew.
Avatar użytkownika
Camomille
 
Posty: 93
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 12:53

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości

cron