Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 16 lip 2013, o 02:42

KATKA napisał(a):Limonka zazdraszczam (pozytywnie oczywiscie:P) wypoczęta?

j

a jak myslisz z moja trojka :mrgreen: :mrgreen: ja nawet lezaka na plaze nie biore...zartujemy z mezem ze moze zajkies 6 lat z hakiem odpoczniemy na wakacjach :mrgreen: :mrgreen: tymczasem powrot do normalnosci...ale wciaz czuje wakacje bo grilujemy codziennie, a dzieci skacza w basenie :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 16 lip 2013, o 02:43

dziewczyny ktora z was lubi sushi ? ja uwielbiam, a na wakacjach sobie pojadlam sushi i innych owocow morza :wink:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 16 lip 2013, o 07:40

Ja mogłam tyle razy spróbować ale jakoś zrezygnowałam... nie przekonuje mnie surowe mięcho... tym bardziej ryby, bo kojarzy mi się z takim smakiem jak i zapachem świeżej rybki,.. okropność.
Limonka a sushi ma ten posmak właśnie?
Bo robiąc rybę w zapiekaną w piekarniku, w folii na przykład, w przyprawach, ja i tak nie pozbyłam się tego intensywnego smaku... dla mnie było to nie jadalne... nie ma to jak usmazona rybka, bez takich atrakcji...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 16 lip 2013, o 11:31

limonka napisał(a):dziewczyny ktora z was lubi sushi ? ja uwielbiam, a na wakacjach sobie pojadlam sushi i innych owocow morza :wink:


Limonka u mnie w duńskiej szkole stale, któraś z dziewczyn przynosiła sushi na drugie śniadanie, jedne mi smakowały inne nie, ale jednak szału nie mam z tego typu jedzeniem. Może też nie miałam okazji spróbować czegoś naprawdę dobrego :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 16 lip 2013, o 12:47

Honest dziecko me czuje sie dobrze dzieki ze p ytasz . Ksiezycowa jesliasz taki luzik z komarami to tylko zazdroscic do mnie splywaja podobne informacje jak od pozytywnej ...niestety a tez wybieramy sie na wies .u nas upal I przynam ze juz mam dosc nieznosze upalow w miescie wrrrrr
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 16 lip 2013, o 18:13

U mnie zima, dzis trochę cieplej dopiero :bezradny: upały były 3 dni w czerwcu, potem cały czas około 15 stopni :( cat jak coś to powiedz, bo ja mam spraj, nie bardzo śmierdzący dla dzieci od miesiąca, a na dorosłych też działa i jest mega skuteczny :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 16 lip 2013, o 19:33

Limonko, ja nie jadłam. Ja jestem strasznym niejadkiem, mam bardzo ograniczone menu.

Dowiedziałam się dziś, że u mnie w pracy jak koleżanka weźmie urlop, to pracuje się 10 h / dziennie - oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia lub wolnych dni do wybrania. Generalnie już moga mnie zwolnić - z koleżanką bojkotujemy tę "tradycję" :heyka:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 16 lip 2013, o 20:18

ale tak zgodnie z przepisami? bo z tego cow iem to przy umowie o pracę to jeszcze nic sie nie zmieniło...
czyli suma godzin musi sie zgadzac...a kazda nadgodzina powinna być wybrana lub wynagrodzona...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 16 lip 2013, o 21:22

Honest napisał(a):Limonko, ja nie jadłam. Ja jestem strasznym niejadkiem, mam bardzo ograniczone menu.

Dowiedziałam się dziś, że u mnie w pracy jak koleżanka weźmie urlop, to pracuje się 10 h / dziennie - oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia lub wolnych dni do wybrania. Generalnie już moga mnie zwolnić - z koleżanką bojkotujemy tę "tradycję" :heyka:

:shock: no to mnie pocieszyłaś widać wszystkie imiennieczki takie są :haha:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 16 lip 2013, o 23:30

caterpillar napisał(a): Ksiezycowa jesliasz taki luzik z komarami to tylko zazdroscic do mnie splywaja podobne informacje jak od pozytywnej


U nas to Ł ma taki problem. Ja odczuwam tylko jak np. wejdę do lasu jak się robi wieczór i całe stada latają a tak to nie. Nie pociągam ich :lol:

Honest napisał(a):Dowiedziałam się dziś, że u mnie w pracy jak koleżanka weźmie urlop, to pracuje się 10 h / dziennie - oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia lub wolnych dni do wybrania. Generalnie już moga mnie zwolnić - z koleżanką bojkotujemy tę "tradycję" :heyka:


To chyba jakąś wewnętrzną politykę idiotyczną macie, bo ja pamiętam jak jeszcze w sklepie pracowałam, to po jakimś szkoleniu czytałam pewien regulamin i było tam wyraźnie napisane, że pracodawca ma prawo do zatrzymania pracownika dłużej jeśli jest potrzeba ale ZA WYNAGRODZENIEM za ten czas.
U nas oczywiście tą skromną końcówkę zdania pomijali... ja też się buntowałam. Koniec był taki, że gadało się jak do słupów, no i się zwolniłam, bo nie raz mnie 2h dłużej trzymali przy kasie, gdzie razem z obowiązkowymi ośmioma miałam przerwy 20 min. Bo czemu niby mam charytatywnie tam siedzieć a pieniądze i tak były śmieszne i nie adekwatne :bezradny:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Bene » 17 lip 2013, o 03:41

Najgorzej mi gdy wstaje z rana.Zachlastac sie mozna.Nie daje rady ale musze.
Bene
 
Posty: 307
Dołączył(a): 5 gru 2009, o 18:02

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 17 lip 2013, o 18:21

No właśnie to nie jest zgodne z prawem. I ja nie jestem królewną z drewna, co to nie wie na czym świat stoi i rozumiem pewne "wyższe konieczności". Ale ja zostaję z reszta teraz w pracy jak mam coś terminowego, jednak jest to moja decyzja, a nie odgórne - bo musisz.

Przez 2 lata pracowałam społecznie 12 - 15 godzin w tygodniu. Zupełnie za darmo. Nie żałuje tego, ale prywatnej kabzy nabijac nie będe swoim kosztem. Pomimo, że szefostwo - jako ludzi - naprawde lubię.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez pozytywnieinna » 17 lip 2013, o 21:26

Hej Marchewa :) Od jakiegoś miesiąca zmieniło się prawo i pracodawca ma prawo kazać Ci pracować 10 a nawet 12 godzin dziennie, jest to tzw. czas elastyczny, rozliczenie tego okresu może nastąpić w cyklu 12 miesięcznym, czyli dopiero po 12 miesiącach może Ci te godziny oddać bądź za nie zaplacić.

Z tego powodu też planowany jest strajk generalny we wrześniu. Takie mamy d... ne czasy w PL
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 17 lip 2013, o 21:46

Boże... mam nadzieję, że już nigdy nie będę zmuszona wrócić do sklepu, że mi się tu powiedzie, bo na końcu w ogóle za darmo tam będa robić :?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 17 lip 2013, o 22:05

jest projekt ustawy ale jeszcze nie wszedł z tego co wiem :roll:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości