Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 28 cze 2013, o 18:20

Księżycowa napisał(a):Pomysł z filologią w ogóle odkryłam w sobie nie dawno przy rozmowie z doradcą zawodowym i na testach preferencji. Wyszły idealnie z tym, co mi się dobrze robi, wykonuje w czym się dobrze czuje. W szkole lubiłam pisać wypracowania, rozprawki, wszystko a jeszcze jak w jakiejś dziedzinie, która mnie interesuje, to pełna swoboda...

To trzymam kciuki :)
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 28 cze 2013, o 18:32

Co do tego, że się nie nadaję, to chodziło o pracę... mama wrażenie, że dla mnei to za wysokie progi i wszsytkie głosy jakie w głowie mam mówią mi, ze się oszukuję jeśli myślę, ze mogę robić coś na wyższym szczeblu niż sprzedaż... :?

Dzięki zajączku :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez zajac » 28 cze 2013, o 19:09

Księżycowa napisał(a):Co do tego, że się nie nadaję, to chodziło o pracę... mama wrażenie, że dla mnei to za wysokie progi i wszsytkie głosy jakie w głowie mam mówią mi, ze się oszukuję jeśli myślę, ze mogę robić coś na wyższym szczeblu niż sprzedaż... :?

Dzięki zajączku :)

A może niepotrzebnie się tak napinasz z tymi wyższymi i niższymi szczeblami? Gdybyś zamiast w kategoriach "awansu społecznego" pomyślała o swojej przyszłej pracy jako o czymś, co będziesz bardziej lubiła, co będzie Ci po prostu bliższe? Nie musisz doskakiwać do żadnego szczebla. Jeśli coś lubisz i czujesz, że może dać Ci to satysfakcję, to to rób, po prostu. Na to, żeby dążyć do tego, co się lubi bardziej, stać każdego. A rankingu obiektywnie lepszych i gorszych zawodów nie znam. Dla jednego szczytem szczęścia będzie bycie celebrytą, dla drugiego święty spokój i praca we własnych czterech ścianach -- w piżamie i bez ryzyka kontaktów z przypadkowymi osobami.
A gdybyś po studiach zapragnęła ewentualnie zostać nauczycielką, to pewnie załapiesz się na wyż demograficzny, co zwiększy Ci szanse na znalezienie pracy ;)
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 28 cze 2013, o 19:17

zajac napisał(a):A może niepotrzebnie się tak napinasz z tymi wyższymi i niższymi szczeblami? Gdybyś zamiast w kategoriach "awansu społecznego" pomyślała o swojej przyszłej pracy jako o czymś, co będziesz bardziej lubiła, co będzie Ci po prostu bliższe? Nie musisz doskakiwać do żadnego szczebla. Jeśli coś lubisz i czujesz, że może dać Ci to satysfakcję, to to rób, po prostu. Na to, żeby dążyć do tego, co się lubi bardziej, stać każdego. A rankingu obiektywnie lepszych i gorszych zawodów nie znam. Dla jednego szczytem szczęścia będzie bycie celebrytą, dla drugiego święty spokój i praca we własnych czterech ścianach -- w piżamie i bez ryzyka kontaktów z przypadkowymi osobami.
A gdybyś po studiach zapragnęła ewentualnie zostać nauczycielką, to pewnie załapiesz się na wyż demograficzny, co zwiększy Ci szanse na znalezienie pracy ;)


zajaczku, bardzo madra odpowiedz! :) zgadzam sie w 100% :)
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 28 cze 2013, o 19:27

Nigdy o tym tak nie pomyślałam. Spróbuję. Dziękuję Wam za rozmowy, bardzo mi pomagacie :cmok:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja7 » 29 cze 2013, o 08:48

Księżycowa napisał(a):Pomysł z filologią w ogóle odkryłam w sobie nie dawno przy rozmowie z doradcą zawodowym i na testach preferencji. Wyszły idealnie z tym, co mi się dobrze robi, wykonuje w czym się dobrze czuje. W szkole lubiłam pisać wypracowania, rozprawki, wszystko a jeszcze jak w jakiejś dziedzinie, która mnie interesuje, to pełna swoboda...
..

A czytasz książki,pochłaniasz je ,jesteś obcykana w literaturze,jest ona Twoją pasją?
To jest ważne,bo jak coś jest pasją to łatwiej się uczyć i przyjemniej potem pracować.
Jakie książki ostatnio czytałaś i kiedy to było?
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 cze 2013, o 12:09

impresja7 napisał(a):A czytasz książki,pochłaniasz je ,jesteś obcykana w literaturze,jest ona Twoją pasją?
To jest ważne,bo jak coś jest pasją to łatwiej się uczyć i przyjemniej potem pracować.
Jakie książki ostatnio czytałaś i kiedy to było?


jak na przesłuchaniu :roll:
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Apasjonata » 29 cze 2013, o 12:37

.... pomylka tematu
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 cze 2013, o 13:16

Jestem dziś zadowolona - kotka na zabiegu, jeden maluch już wyłapany a resztę dokarmiamy i oswajamy, żeby móc je zabrać.

Jedyne co to kiepsko się czuję... jakoś mi brak apetytu i zmino momentami, na żołądku nie tak. Od wczoraj... chyba stres przed rozmową i nerwy przed nowym się odbijają fizycznie...
A jeszcze kotka w drodze do lecznicy nas zagazowała... to był aromat :twisted:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 cze 2013, o 17:17

Jakoś smutno tak, bez nadziei na LEPIEJ :roll:
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez ewka » 29 cze 2013, o 18:24

biszkoptowa91 napisał(a):Jakoś smutno tak, bez nadziei na LEPIEJ :roll:

- A więc nie ma już ra­tun­ku? - spy­tał Fro­do roz­glądając się gorączko­wo. - Jeżeli się ruszę, zo­baczą mnie i pochwycą. Jeżeli tu zos­tanę, przy­ciągnę ich do siebie. Ara­gorn położył mu rękę na ra­mieniu - zos­tała jeszcze nadzieja - rzekł. - Nie jes­teś sam.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja7 » 29 cze 2013, o 19:32

Wielkie sprzątanie i pakowanie przed niezwykłą podróżą :szczotka: :slonko:
Obrazek
cieszę się baaardzo :haha: :haha:
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 cze 2013, o 19:37

ewka napisał(a):
biszkoptowa91 napisał(a):Jakoś smutno tak, bez nadziei na LEPIEJ :roll:

- A więc nie ma już ra­tun­ku? - spy­tał Fro­do roz­glądając się gorączko­wo. - Jeżeli się ruszę, zo­baczą mnie i pochwycą. Jeżeli tu zos­tanę, przy­ciągnę ich do siebie. Ara­gorn położył mu rękę na ra­mieniu - zos­tała jeszcze nadzieja - rzekł. - Nie jes­teś sam.


ewka dziekówaaa :kwiatek2:

impresja7 napisał(a):Wielkie sprzątanie i pakowanie przed niezwykłą podróżą :szczotka: :slonko:
Obrazek
cieszę się baaardzo :haha: :haha:
te]

impresja, gdzie pedzisz? :)
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja7 » 29 cze 2013, o 19:37

biszkoptowa,na przesłuchanie :evil:
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 cze 2013, o 19:40

impresja7 napisał(a):biszkoptowa,na przesłuchanie :evil:


chyba bys sie tak nie cieszyla, co ? 8)
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

cron