Samobójstwo

Problemy związane z depresją.

Postprzez Piryt » 22 maja 2007, o 12:24

Tak zgadzam się że "sensem życia jest życie" to samo wyznaje
Avatar użytkownika
Piryt
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 19:53

Postprzez Masia » 22 maja 2007, o 17:13

też tak my¶lę Goszka, to że teraz nie widzimy sensu nie znaczy, że w swoim czasie ten sens się nie objawi.
A czy tchórzostwo czy odwaga to :?: nie wiem, może oba te uczucia na raz w jakiej¶ dziwnej i destrukcyjnej kombinacji. Ale nie warto odbierać sobie tego dnia, kiedy prawdziwe, normalne życie (z całym swoim sensem) wreszcie okaże się możliwe.
Masia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez azot » 23 maja 2007, o 16:48

Ja mysle tak. Mowcie co chcecie czy warto, czy nie, to zalezy od okolicznosci.
Ale czy to jest slabosc czy nie to "trzeba miec jaja" zeby to zrobic. Nie jest takie porste poderznac sobie zyly i wytrwale sie wykrwawiac maja swiadomosc, ze jeszcze nie jest zapozno, bo wydaje mi sie ze zawsze taka jest.
azot
 

Postprzez nemo » 23 maja 2007, o 16:55

dla mnie ....gdybym TO zrobiła to byłabym tchórzem a to dlatego
że wybrałambym t± mniej bolesn± drogę czyli szybki koniec a nie lata życia w mękach i zmagania się ze swoimi demonami...
ale je¶li to robi± inni to "maj± jaja" ...jak już kto¶ napisał
Avatar użytkownika
nemo
 
Posty: 161
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 11:27
Lokalizacja: ...spomiędzy tęczy...

Postprzez bunia » 23 maja 2007, o 16:56

Moim zdaniem sztuka jest zyc a nie umierac.....ale wiem,ze czesto ma sie tego zycia dosyc.....raz na wozie,raz pod wozem-na ogol dotyczy to wszystkich.
Pozdrowionka :wink:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez Ventia » 23 maja 2007, o 19:52

Je¶li kto¶ siada i sobie my¶li, ze za jaki¶ czas popełni samobójstwo, bo nie widzi sensu w życiu i nawet planuje kiedy i jak to zrobi, to dla mnie jest to tchórzostwo. Bo łatwiej jest w takim przypadku umrzeć niż zdobyć się na wysiłek, aby zrobić co¶ konstruktywnego i odnaleĽć sens życia, który sam do nas tak po prostu nie przyjdzie. I jest to moim zdaniem wielka głupota, bo odbiera się sobie szansę na szczę¶liwe życie, bo nigdy nie wiadomo co nas w życiu jeszcze spotka. A co do ludzi, którzy czuj± ból, którzy popełniaj± samobójstwo spontanicznie, bo nie potrafi± sobie poradzić z wewnętrznym lub zewnętrznym cierpieniem, to tutaj nie można mówić ani o odwadze, ani tchórzostwie, to jest po prostu desperacka chęć ulżenia sobie w bólu, a nie chęć ¶mierci i jestem pewna, że gdyby te osoby miały możliwo¶ć pozbycia się go to chciałyby żyć
Ventia
 

Postprzez Martika » 23 maja 2007, o 20:53

Zgadzam się z Pirytem, że to dwa w jednym.
To słabo¶ć gdy chce się to zrobić ale odwaga gdy się już to zrobiło...
Nic nie dzieje się bez przyczyny...Pewnie, że życie jest piękne ale potrafi też ranić i wtedy trzeba z tym walczyć a nie każdemu starczy na to sił...
Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca ale się zdarzaj± i nie mamy na to wpływu...Jedno jest pewne warto żyć bo nigdy niewiadomo co przyniesie nam następny dzień!!!
POZDRAWIAM
Martika
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 13:03
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 302 gości

cron