problemy z psychiką

Problemy związane z depresją.

problemy z psychiką

Postprzez inos123 » 4 gru 2013, o 22:47

Witam jestem tu nowy mam 16 lat i mam straszny problem od niedawna ze zdrowiem psychicznym i pewnością siebie , związany on jest po części z moją nową klasą i pewnymi osobami przez które moje życie zmieniło się w męczarnie i trace powoli chęci do życia .Związane jest to też po części z tym że moi rodzice się maja zamiar rozejść .Nie mam pojęcia co się ze mną dzieje nigdy nie miałem problemu z rówieśnikami a teraz nie potrafie sobie z tym poradzić i wszystko zaczeło mnie przerastać. Nie wiem co się ze mną wogóle dzieje nie śpie po nocach i co gorsza nie potrafie normalnie funkcjonować ani w szkole ani w życiu prywatnym . proszę o pomoc .
inos123
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 22:06

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 00:03

myslales, zeby pojsc do psychologa?
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez impresja77 » 5 gru 2013, o 00:09

A Ty Jigsaw?
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: problemy z psychiką

Postprzez mahika » 5 gru 2013, o 00:10

Jigsaw, a Ty poszedłeś?

inos123
Wiesz co w tym wszystkim mnie ujęło?
Że szukasz pomocy, przyczyn i skutków Twoich problemów,
nie jesteś nastolatkiem który chowa się za browarem czy skrętem,
taką mam nadzieję.
To rodzice się rozwodzą, a nie Ty.
Choć Ty najbardziej ucierpisz :(
Nie wiem jak Ci pomóc, ale mam nadzieję że osoby które mają podobne doświadczenia pomogą.
Trzymaj się :kwiatek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 00:21

a co zlego w tym, ze chcialem sie dowiedziec jaki ma stosunek do szukania fachowej pomocy?
Poza tym.. kwestia jesli rowiesnicy sie nad nim znecaja, to tez powinien szukac pomocy raczej stacjonarnie, lub moze jakas fundacja itp.. swego czasu pamietam audycje/albo tekst? na temat przemocy w szkole i no coz.. niestety nie bylo tam wskazowek by wchodzic na fora psychologiczne w zwiazku z tym..


Zreszta

Czy ja k*** musze od razu rozwazac wszystkie hipotetyczne ewentualnosci, jesli chce pomóc i pisac tutaj elaboraty?
Ostatnio edytowano 5 gru 2013, o 00:24 przez Jigsaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez biscuit » 5 gru 2013, o 00:24

impresja77 napisał(a):A Ty Jigsaw?

a Ty impresja? :twisted:
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: problemy z psychiką

Postprzez margo_jar » 5 gru 2013, o 00:40

Bardzo mili jesteście wobec siebie. :?
Inos123 sprawa ma się następująco o problemach z rówieśnikami czy też tym co dzieje się w szkole możesz porozmawiać z osobą taką jak pedagog. Udzieli Ci fachowej pomocy oraz poinformuje Cię, gdzie możesz się udać w celu uzyskania pomocy wykraczającej po za jego kompetencje. Możesz z nią porozmawiać też o swojej sytuacji rodzinnej.
Ponadto wszelkie problemy z rówieśnikami można na bieżąco zgłaszać i załatwiać z wychowawcą klasy (o ile masz zaufanie).
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 00:48

tylko wiesz margo_jar.. np w szkolach do ktorych ja chodzilem.. nie tak dawno to "instytucje" typu pedagog szkolny czy psycholog byly kojarzone jako cos raczej "za kare", wiem tez ze bywaja rozne uklady i ukladziki w tej kwesti (ze aby pomoc to jest tylko z definicji)
dlatego spytalem o stosunek autora do psychologa
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez mgła » 5 gru 2013, o 00:59

Inos może warto na początek skupic sie na jednej dwóch osobach ,które wykazują empatię wsród tej grupy(ja tak robie,bo sama ostatnio miałam problemy z nową grupą).
Jakie masz relacje z rodzicami?rozmawiacie ze sobą?Może warto krzyknąc,hej mam problem,potrzebuje Was przy rozwiązaniu tego problemu,w końcu po to są rodzice.
Masz jakąs bliską osobę z którą mozesz jeszcze o tym porozmawiac?
Myślę ,ze do psychologa/pedagoga też możesz podejsc doradzic sie co w tej sprawie.
Napisz co dokładnie się dzieje.Jedno jest pewny Tu zawsze możesz pisac,a nie trzymanie uczuc w sobie to juz dobry początek.Dobrze,że coś z tym robisz szukasz pomocy.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 01:03

jak najbardziej zawsze mozesz tu pisac,
tylko jest kwestia co lepsze - poszukac fachowej pomocy, czy produkowac sie bez efektu przez kilka-nascie stron
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez mgła » 5 gru 2013, o 01:13

Jagsam nie wszyscy piszą naście stron bez efektu,to raczej wyjątki niż reguła,szczególny dar bym rzekła.Ja dzięki temu forum potrafiłam się podnieśc,czerpac siłę do działania, więc i inni mogą tego dokonac.Oczywiście trzeba działac dalej ...terapia i pisac równoczesnie nie zaszkodzi.
Ostatnio edytowano 5 gru 2013, o 01:16 przez mgła, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 01:14

czyli albo ja mam wyjatkowego pecha do trafiania na tematy w ktorych jest "mielenie" albo nie wiem..
dobra juz sie zamykam :X
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez mgła » 5 gru 2013, o 01:27

a i tak jak napisał Margo szczera rozmowa z wychowawcą,dobry pomysł.

Ostatnio na studiach miałam kiepską prezentację i na następnych zajęciach wykładowca zrobił wykład o tym jak pewne osoby ,żeby zrobic z siebie liderów szukają kozła ofiarnego i czy wiedzą co to jest mobing i PTSD.Mysle,ze jakby Twój wychowawca zrobił taki godzinny wykład ,dałby im bardzo duzo do myslenia.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: problemy z psychiką

Postprzez Jigsaw » 5 gru 2013, o 01:36

jakos malo mi sie to wydaje prawdopodobne...
raczej wyobrazam sobie, ze wychowaca powie cos w rodzaju "to taki wiek, musisz byc bardziej stanowczy" itp
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: problemy z psychiką

Postprzez mahika » 5 gru 2013, o 10:29

ty za dużo sobie wyobrażasz a za mało działasz,
Może zastosuj swoje porady dla innych do siebie?
Bo gadasz do rzeczy, ale do siebie tego nie odnosisz.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Następna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 271 gości

cron