terapia w bolesławcu?

Problemy związane z depresją.

terapia w bolesławcu?

Postprzez elinka » 12 gru 2008, o 01:40

Witam Was
mam prośbę- jakby ktoś był zorientowany w tym czy w Bolesławcu lub okolicach są jakieś prywatne gabinety psychoterapeutyczne, psychoterapeuci? lub państwowe ale żeby to w miarę dobrze było zorganizowane, to napiszcie proszę.
Moja siostra po swojej długiej przeszłości psychiatryczno- psychologicznej w środę trafiła tam na oddział szpitala. Napisałam że po swojej przeszłości, bo ma za sobą anoreksję, bulimię z okresu dojrzewania, potem głęboka depresję na II i III roku studiów, które przerwała je bo nie była w stanie. Przez cały ten czas leczyła się farmakologicznie i przeszła psychoterapie indywidualną, tylko że nie była ona do końca właściwie poprowadzona. Poprawa była, ale coś dalej było nie tak. Lekarz w ostatnim czasie, skłaniał się do postawienia diagnozy łagodnej formy psychozy. Przyjmowała Sulpiryd, ale ostatnio właśnie za zgodą lekarza odstawiła, i to raczej okazało się niewłaściwe.
W każdym razie teraz jak będę u niej chcę wypytać lekarza (innego- który przejął) co do najlepszego postępowania terapeutycznego jakie można by. Byłam przerażona tym że Ona musi to przeżywać, być tam, ale mam nadzieję że to było najlepsze na tamten moment jak rodzice obawiali się wyjść do pracy i zostawić Ją samą w domu. Teraz tylko, co po wyrównaniu Jej stanu. Pewnie lekarz coś zasugeruje, wiem że w szpitalu jest cale grono specjalistów, prowadzony oddz dzienny, terapia grupowa, ale chciałabym znać też możliwość prywatnej psychoterapii bo sama wiem jak wygląda jedna i druga- w szpitalu i pywatnie
Jeżeli znacie coś w tym temacie plus to o co pytałam to bardzo dziękuję za odp
pozdrawiam ciepło :usmiech2:
elinka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:56

Postprzez Olsa » 16 gru 2008, o 11:21

wiesz, ja jestem po terapii darmowej, wcale nie myślę że była gorsza od prywatnej... spotkania miałam 2 a czasem 3 razy w tygodniu. uwagi, troski, pomogli mi. Myślę że zależy dużo przede wszystkim na kogo się trafi. Np dla mnie terapeuta X i jego metody mogą się okazać strzałem w 10 a dla 2 osoby nie. Życzę Ci cierpliwości, i najlepiej porozmaiwaj o tym z lekarzem prowadzącym, oni znają i terapeutów i terapię gdzie u kogo najlepiej i czy na NFZ czy też prywatnie Ściskam
Avatar użytkownika
Olsa
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 maja 2007, o 15:38
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 443 gości

cron