jest lepiej,ale.....jest gorzej

Problemy związane z depresją.

jest lepiej,ale.....jest gorzej

Postprzez gagusia » 19 cze 2007, o 12:15

pisałam o mojej mamie (temat-mam problem z mam±) od tamtej pory wiele się zmieniło. przede wszystkim lekarz i nowe leki. odstawiona asentra. teraz jest pernazyna i velafax i jakie¶ leki nasenne. mama czuje się lepiej psychicznie , ale jest mnóstwo skutków ubocznych: poty,zawroty głowy, niskie ci¶nienie, problemy ze wzrokiem.....czy to normalne? czy leki które maj± pomagać musz± tak wyniszczać cały organizm? czy wy też tak żle się po lekach czujecie???mama nadal nie ¶pi je¶li nie weĽmie ¶rodków nasennych. nadal nie pracuje, jest wci±ż zmęczona. jak długo trzeba czekać na pozytywne efekty? lekarz nakazuje cierpliwo¶ć....i tyle..... co o tym my¶licie???????????? Aswoj± drog± pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i dziękuję za bezinteresown± życzliwo¶ć i zrozumienie. Mało jej wokół..... :)
gagusia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 10:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez hope » 19 cze 2007, o 14:04

Z reguły skutki uboczne odczuwa się najsilniej na samym pocz±tku brania leków. Przy zmianie jednych na inne też. Nie wiem ile czasu upłyneło od kiedy twoja mama zmieniła lekarstwa. Ja zawsze najostrzej odczuwałam skutki uboczne przez pierwsze dwa tygodnie. Najważniejsze, że twoje mama czuje się lepiej psychicznie. A o to głownie chodzi. Może jak organizm przyzwyczai sie do nowych tabletek, nie bedzie juz tak ostro reagował.
Pozdrawiam
Hope
hope
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 09:00

Postprzez gagusia » 19 cze 2007, o 19:49

wła¶nie wczoraj minęły 2 tygodnie odk±d zmieniła leki, a wogóle to dopiero 3 tygodnie leczenia. dzięki za odpowiedĽ, liczę że może i u niej te skutki uboczne będ± się zmniejszać, podobnie jak u ciebie...
gagusia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 10:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Patrycja » 19 cze 2007, o 21:18

Ja po trzech miesi±cach od zaczęcia leczenia zaczełam się strasznie pocić podczas snu. Przebieralam sie po 5 razy w ci±gu nocy, a piżamy były kompletnie przemoczone. Tak bylo ok. miesi±ca. Teraz jest troszkę lepiej. Pocę się ale przebieram się tylko raz. W ulotce leku pisze o takim działaniu ubocznym. Nie zmieniłam leku, ale jeżeli to się nasili to poproszę o to lekaża.
Przeczytaj o działaniach ubocznych leku jaki przyjmuje Twoja mama.
Bardzo sie cieszę, że Twoja mama czuje się trochę lepiej.
Patrycja
 
Posty: 35
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:20
Lokalizacja: polska

Postprzez Masia » 19 cze 2007, o 22:16

Je¶li lekarz każe być cierpliwym to zrozumiałam, że wie jak mama się czuje po tych nowych lekach? Bo je¶li nie, to chyba powinien. To też zależy czy te niemiłe objawy powoli słabn±.
Ja jednego leku (uważanego za bardzo skuteczny) nie mogłam brać, bo wykańczały mnie wła¶nie skutki uboczne a na niektóre nie reagowałam wcale (zero skutków ubocznych ale i zero efektów). Trzeba niestety sporo czasu i cierpliwo¶ci do tej choroby...

Trzymaj się gagusiu :)
Masia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości

cron