terapia grupowa

Problemy związane z depresją.

terapia grupowa

Postprzez eta » 19 mar 2008, o 23:23

Byłam w tym tygodniu po raz pierwszy u terapeuty.Pamiętacie,jak pisałam na początku,że mogę pisać w każdej grupie oprócz DDA.Okazało się,że się grubo pomyliłam.Mam wszelkie oznaki DDA,najprawdopodobniej dlatego,że moja mama jest DDA.Ale o co mi chodzi...Zaproponowano mi terapię grupową,ale jakoś nie mam na nią ochoty... :oops: .Napiszcie jak takie terapie wyglądają i czy będę musiała się wywnętrzniać przy obcych ludziach.Nie chcę tego.Wiem,głupia i uparta jestem,ale nie chcę.Sama rozmowa z psychologiem dużo mnie kosztuje,a co dopiero terapia z udziałem obcych ludzi...
eta
 
Posty: 262
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 08:00

Postprzez BEA1207 » 26 mar 2008, o 21:31

na terapii grupowej będš ludzie którzy majš podobne problemy.Możesz być poproszona o przedstawienie się i swojej sytuacji. W zasadzie na spotkaniach na których ja byłam, były prowadzone wykłady i szkolenia ,omawiało się sytuację każdej osoby i starało się jej pomóc i jš wesprzeć. Otrzymywało się różne zadania do wykonania. Na poczštku człowiek jest skrępowany, ale nikt na nikogo nie naciska. Po pewnym czasie cieszysz się że sš inne osoby na których możesz polegać i które cię zrozumiejš i wysłuchajš.
BEA1207
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 00:08

Postprzez eta » 26 mar 2008, o 21:48

Dziękuję bardzo za odpowiedz.To ważne dla mnie i dlatego było mi przykro,że długo nikt nie odpowiadał.A dziś znowu mój psycholog mnie namawiał na tego typu terapię.Dzięki wielki za Twój głos BEA1207 :cmok:
eta
 
Posty: 262
Dołączył(a): 10 paź 2007, o 08:00

Postprzez kaśku » 26 mar 2008, o 21:57

niewiem jak wyglada terapia grupowa DDA, ja chodze na zwykla terapie grupowa, wprawdzie chodza tez tam osoby DDA, sama jestem zreszta DDD, ale niejest jakos glowny nacisk polozony na to, rozmawiamy o tym jakie mamy trudnosci, yak bedziesz musiala sie uzewnetrzniac, bo natym to tak wlasciwie polega to taka terapia tylkoze w wiekszym gronie,
rozumiem cie ze sie boisz, u mnie czesto tak bywa ze boje sie nawet teraz choc chodze od dluzszego czasu, ale mysle ze warto sprobowac, zawsze mozesz zrezygnowac, jesli niebedziesz sie czula bezpiecznie czy niebedziesz mogla sie otworzyc, ale tym sie juz bedziesz martwic jak zaczniesz chodzic ;)
kaśku
 
Posty: 706
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 21:42

Postprzez BEA1207 » 26 mar 2008, o 21:59

pierwszy raz zawsze jest trudny bo ma się wiele obaw , ale świadomośc wsparcia ze strony kilku osób daje bardzo wiele. Myślę ze warto skorzystać-powodzenia.
BEA1207
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 00:08

Postprzez valium » 27 mar 2008, o 11:41

Uwazam ze terapia grupowa to bardzo cenne doswiadczenie, to jakby mikrospołeczeństwo, gdzie w bezpieczny sposob mozna spróbowac wielu relacji z ludzmi, na ktore nie odwazylibysmy sie w rzeczywistosci. Jesli masz taka mozliwosc to skorzystaj.
Avatar użytkownika
valium
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 18:31

Postprzez ewa_pa » 27 mar 2008, o 11:45

zakładając ze jest sie w odpowiedniej grupie bo znam przypadek gdzie dziewczyne po gwałcie dano do grupy osób z bulimią....
Avatar użytkownika
ewa_pa
 
Posty: 812
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 21:15
Lokalizacja: bielsko


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 425 gości