Nowi w Krakowie

Rozmowy ogólne.

Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 20 kwi 2013, o 14:15

Witam Was Forumowicze!

Zakładam ten wątek z myślą o wszystkich nowych w Krakowie, którzy szukają znajomych, przyjaciół do spędzania wspólnie czasu wolnego, wyjść, spacerów itp.

Ja przeprowadziłam się do Krakowa z powodu pracy kilka tygodni temu i nie znam tu nikogo oprócz ludzi z pracy, dlatego czuję się samotna :-( Pomyślałam, że jeśli nie wyjdę pierwsza do ludzi, to taka samotna już pozostanę, bo kogo poznam w domu? Listonosza? :-) Dlatego tu jestem i pisze do Was z nadzieja, ze poznam kogos milego - jakas kolezanke czy kolege (bez podtekstow), po prostu chcialabym miec z kim porozmawiac, z kim wyjsc na kawe czy piwko / winko. Jestem osoba wierzaca w Boga i praktykujaca, i szukam podobnych sobie ludzi wyznajacych podobne wartosci. NIE szukam tu przygod.
Chetnie przylacze sie do jakiejs wspolnoty katolickiej w Krakowie, jak znacie jakas dobra i mozecie polecic to piszcie, bede wdzieczna. Jestem wolna kobieta po 30-stce, mam wolne wieczory i weekendy.

Piszcie, a noz widelec sie polubimy i odnajdziemy w sobie bratnie dusze :-)
Pozdrawiam wszystkich czytajacych mojego posta!
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 20 kwi 2013, o 15:27

KrakowiankaNowa napisał(a): Pomyślałam, że jeśli nie wyjdę pierwsza do ludzi, to taka samotna już pozostanę, bo kogo poznam w domu? Listonosza?


no to zes wyszla do ludzi :mrgreen:

witaj na forum.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 20 kwi 2013, o 15:28

dzieki Smerfetka! z Londynu do Krakowa kawalek jest :-(
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 20 kwi 2013, o 15:34

z czasem poznasz troche nowych osob ;)
zapisz sie gdzies...basen, jakis taniec, fitnes, kogos moze poznasz.
moze ci z pracy sa fajni i po za praca tez mozna sie z nimi spotkac, moze oni maja wiecej znajomych i twoje grono od razu sie powiekszy ;)

co do samotnosci znam to. oj znam odkad mieszkam w Londynie :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez caterpillar » 20 kwi 2013, o 17:22

co do samotnosci znam to. oj znam odkad mieszkam w Londynie


jak sie nie dajesz namowic na spotkanie ze mna i z abss..
:bezradny: :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez caterpillar » 20 kwi 2013, o 17:22

Krakowianko witaj :kwiatek:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez lili » 20 kwi 2013, o 17:23

myślę, że Dominikanie powinni Ci przypaść do gustu, w kontekście wspólnoty, której poszukujesz. A w kontekście Krakowa- na pewno szybko znajdziesz swoją grupę znajomych, to miasto nadaje się do tego jak żadne inne. Wyjdź na rynek, do ludzi:) powodzenia!!
Avatar użytkownika
lili
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 30 maja 2008, o 12:08

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez impresja7 » 20 kwi 2013, o 18:33

KrakowiankaNowa napisał(a):Ja przeprowadziłam się do Krakowa z powodu pracy kilka tygodni temu i nie znam tu nikogo oprócz ludzi z pracy, dlatego czuję się samotna :-!

A z daleka sie przeprowadziłaś? Bo można by znajomych z poprzedniego miasta zapraszać czasem .
Albo pojechać do nich.
Duże towarzystwo miałaś wcześniej?
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 21 kwi 2013, o 23:07

O znajomych z poprzedniego miejsca zamieszkania pamiętam i utrzymujemy kontakt telefonicznie, ale to nie to samo, chcę sobie urządzić życie tu gdzie teraz jestem i gdzie mam pracę. Do miasta rodzinnego nie będę jeździć co weekend bo nie mam takiej potrzeby, chcę mieć znajomych na miejscu do spędzania czasu, to chyba zrozumiałe :-)

Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 21 kwi 2013, o 23:10

KrakowiankaNowa napisał(a):Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.

ja jestem wierzaca i praktykujaca ale to jak o tym wszystkim mowisz to dla mnie brzmi jak jakis fanatyzm. bez obrazy:)
nie mozesz po prostu szukac bez nacisku tak na ducha swietego?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez biszkoptowa91 » 21 kwi 2013, o 23:36

łooo a ostatnio wspominalam o tej wspolnocie zwiazanej z Duchem Sw w innym watku
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez impresja7 » 22 kwi 2013, o 11:11

KrakowiankaNowa napisał(a):O znajomych z poprzedniego miejsca zamieszkania pamiętam i utrzymujemy kontakt telefonicznie, ale to nie to samo, chcę sobie urządzić życie tu gdzie teraz jestem i gdzie mam pracę. Do miasta rodzinnego nie będę jeździć co weekend bo nie mam takiej potrzeby, chcę mieć znajomych na miejscu do spędzania czasu, to chyba zrozumiałe :-)

Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.

Tak zrozumiałe
Wspólnoty katolickie a Krakowie znajdziesz udając sie do kościoła tam Ci powiedzą co i jak i gdzie,bo tutaj chyba nie ma takich informacji.Poza tym takie wspólnoty raczej unikają wytracania czasu w necie,na forach innych niż katolickie to chyba wiesz ,więc tym bardziej jest małe prawdopodobieństwo spotkania kogoś tutaj
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 22 kwi 2013, o 23:09

smerfetka0 napisał(a):
KrakowiankaNowa napisał(a):Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.

ja jestem wierzaca i praktykujaca ale to jak o tym wszystkim mowisz to dla mnie brzmi jak jakis fanatyzm. bez obrazy:)
nie mozesz po prostu szukac bez nacisku tak na ducha swietego?


Przede wszystkim to "Ducha Świętego" pisze się z dużej litery. Jeśli jesteś osobą wierzącą w Trójcę Świętą to powinnaś okazywać szacunek Osobie Boskiej, jaką jest Duch Święty.
Wybacz, ale jeśli za fanatyzm uznajesz wiarę w Ducha Świętego lub chęć przynależenia do wspólnoty, która posługuje charyzmatami Ducha Świętego to albo masz bardzo ograniczoną wiedzę w ww. temacie albo masz problem z wiarą.
Widzisz, lepiej nie oceniać innych nie znając ich i nie sądzić po pozorach, by samemu nie zostać ocenionym.
Dyskusję w temacie wspólnot katolickich uważam za zakończoną. Najwyraźniej nie ma tu osób, które miałyby pojęcie, o czym piszę.
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 22 kwi 2013, o 23:18

KrakowiankaNowa napisał(a):
smerfetka0 napisał(a):
KrakowiankaNowa napisał(a):Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.

ja jestem wierzaca i praktykujaca ale to jak o tym wszystkim mowisz to dla mnie brzmi jak jakis fanatyzm. bez obrazy:)
nie mozesz po prostu szukac bez nacisku tak na ducha swietego?


Przede wszystkim to "Ducha Świętego" pisze się z dużej litery. Jeśli jesteś osobą wierzącą w Trójcę Świętą to powinnaś okazywać szacunek Osobie Boskiej, jaką jest Duch Święty.
Wybacz, ale jeśli za fanatyzm uznajesz wiarę w Ducha Świętego lub chęć przynależenia do wspólnoty, która posługuje charyzmatami Ducha Świętego to albo masz bardzo ograniczoną wiedzę w ww. temacie albo masz problem z wiarą.
Widzisz, lepiej nie oceniać innych nie znając ich i nie sądzić po pozorach, by samemu nie zostać ocenionym.
Dyskusję w temacie wspólnot katolickich uważam za zakończoną. Najwyraźniej nie ma tu osób, które miałyby pojęcie, o czym piszę.


nie napisalam z duzej litery i wcale nie uwazam ze nie okazalam szacunku w tak wolnej sobie wypowiedzi tutaj o na forum.
i nie napisalam ze uwazam to za fanatyzm ale ze to jak sie o tym wypowiadasz brzmi wrecz fanatycznie a ta wypowiedz wlasnie to podkreslila. wiec cie nie ocenialam ale wyraznie podkreslilam jakie sprawia to wrazenie.
przerazaja mnie takie klapki na oczach dotyczace wiary, to podloze sekty a nie wiary dla mnie, bez umiaru, bez szacunku dla innych i ich sposobow na czczenie Boga (zeby nie bylo 'B'), dopowiedzenie, dorobienie teorii, to jest straszne. :bezradny:
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez biszkoptowa91 » 22 kwi 2013, o 23:28

nie mam jakies mega wielkiej wiedzy religijnej, bo po prostu sie tym nie interesuje, ale czytajac jakies podstawowe informacje na jakie natknelam sie w internecie na temat tej Odnowy to jest to po prostu ruch katolicki, a dzialania jego czlonkow polegaja na ,,ewangelizacji chrzescijan,, . mnie takie cos nie kreci, a sama definicja jakos nie naklania zeby zaglebiac sie w takie praktyki. Wierze, modle sie ale w rozne takie ,,podejrzane,, ruchy nie wchodze i rozumiem dziewczyny ze ich zdaniem takie praktyki podchodza pod fanatyzm :) nikt tu Cie nie ocenia, forum jest po to, zeby wyrazac opinie, a wiec spelnia swoja funkcje jak najbardziej! :)
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 230 gości

cron