Kiedy kupic wózek ???

Rozmowy ogólne.

Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Mgielka » 14 wrz 2011, o 11:06

Dziewczyny doradźcie... planuje tak w okolicach 6 - 7 miesiąca kupić wózek dla Mojego Maluszka, moja Mama twierdzi że wózek kupie sobie po porodzie....tylko że nie dociera do Niej fakt iż chce kupić używany, a wiadomo nie zawsze mogę trafić na ten który Mi się akurat podoba, nie dociera też do Niej to że mamy ograniczony budżet, no i Ja jakoś sobie nie wyobrażam po urodzeniu dziecka latać po mieście w poszukiwaniu wózka ;/ tym bardziej że nie wiadomo jak się będę czuła po porodzie, i to będzie takie kupowanie na szybko, byle jak i byle by było no bo trzeba mieć.
Ja tak nie chce, kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży postanowiłam że wszystko co potrzebne kupie najpóźniej do 8 miesiąca żeby mieć potem spokój i tylko czekać na maluszka, a po porodzie zająć się w spokoju opieką nad dzieckiem i nad powrotem do pełni sił...
Ostatnio edytowano 15 wrz 2011, o 12:12 przez Mgielka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez sikorka » 14 wrz 2011, o 11:10

przede wszystkim gratulacje :) :) :buziaki:

a odpowiedz mi sie nasuwa - na allegro :ok: ewentualnie popytac w rodzinie czy wsrod znajomych czy oni nie maja wozka po swoich dzieciach, ktorego sie chetnie pozbeda.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Abssinth » 14 wrz 2011, o 11:19

ale....co Twoja mama ma do Twojej decyzji, kiedy Ty masz kupic wozek dla Twojego dziecka?

jestes dorosla i podejmujesz wlasne decyzje czy jestes dzieckiem i musisz miec pozwolenie mamusi na wszystko?

robisz bardzo slusznie, dobrze zaplanowalas, zeby kupic i pozalatwiac wszystko przed porodem, pozniej nie bedziesz miala czasu na nic :(
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Księżycowa » 14 wrz 2011, o 11:21

Mgiełko gratuluję...

. no dbaj o siebie no :buziaki: :kwiatek: :paluszek:

Wydaje mi się, e 7 - 8 miesiąc, to dobry moment :buziaki:
Rodzice to mają do siebie chyba już wrodzone niektórzy :?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Mgielka » 14 wrz 2011, o 11:43

Dziękujemy za gratulacje :)
Ostatnio edytowano 15 wrz 2011, o 12:13 przez Mgielka, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez caterpillar » 14 wrz 2011, o 11:45

Mgielko gratulacje !

My kupilismy wozek jakos przed samym porodem (chrzestna kupila my wybralismy z katalogu) i przydal sie zaraz po kilku dniach

mnie sie wydaje ,ze moze mama jest tez z tych osob co wala kupic wiekszosc wyprawki jak bedzie wiadomo ,ze dziecko juz jest i wszystko dobrze sie skonczylo .

Jednak mysle podobnie jak Abs to TWOJA decyzja

kurcze ja mam zupelnie dobry wozek i nie moge go opchnac szkoda ,ze jestem tak daleko :?
Ostatnio edytowano 14 wrz 2011, o 13:23 przez caterpillar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez caterpillar » 14 wrz 2011, o 11:47

aha wiec moze sie wstrzymajcie ze 2 miesiace ?

no ale tak czy owak to gdzie bedziecie trzymac wozek jak juz dziecko sie urodzi?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Mgielka » 14 wrz 2011, o 11:54

Jak by mama była zabobonna to by mi ubranek nie kupowała :D a tak juz mam ich sporo :P
caterpillar planowałam zacząć polować na wózek po 6 miesiącu,
Ostatnio edytowano 15 wrz 2011, o 12:14 przez Mgielka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mgielka
 
Posty: 216
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 21:51
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez caterpillar » 14 wrz 2011, o 12:02

aha ale Wy tak tam na stale czy macie w planach jakis wlasny kat?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Bianka » 14 wrz 2011, o 13:35

Gratulację Mgiełko:)

Nie polecam kupować wózka np w 9 mies. bo nie wiadomo jak się będziesz czuła, ale z doświadczenia wiem, że jest już ciężko biegać po sklepach, ja na końcu musiałam już leżeć bo miałam centymetr rozwarcia...
Po urodzeniu dziecka to jeszcze gorszy pomysł, po prostu nie ma na to czasu a wózek jest potrzebny bardzo szybko...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez ewka » 14 wrz 2011, o 13:36

Wózek można złożyć i nie zabierze dużo miejsca.

Mgielka napisał(a):... no moja siostra sie bedzie musiała przenieśc do moich rodziców do pokoju, a na razie razem dzielimy pokój.

Oj, ciaśniutko macie.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez limonka » 14 wrz 2011, o 13:44

Bianka napisał(a):Gratulację Mgiełko:)

Nie polecam kupować wózka np w 9 mies. bo nie wiadomo jak się będziesz czuła, ale z doświadczenia wiem, że jest już ciężko biegać po sklepach, ja na końcu musiałam już leżeć bo miałam centymetr rozwarcia...
Po urodzeniu dziecka to jeszcze gorszy pomysł, po prostu nie ma na to czasu a wózek jest potrzebny bardzo szybko...

Tez tak mysle , szczegolnie jesli planujesz uzywany. Fakt ze macie malo miejsca , ale Jakos sie musi zmiescic:) gratulacje! Bianka ja mialam 4 cm I LatalAm codziennie ze starszym do parku:) za zaleceniem lekarza Bo byl juz donoszony :) ten drugi oczywiscie:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez marie89 » 14 wrz 2011, o 13:45

Myślę, że powinnaś uszanować zdanie mamy - przecież źle radzić nie chce. Nie może Ci czegoś narzucić. Jeśli czujesz, jednak chcesz kupić ten wózek... to to po prostu zrób.

Mama zrozumie... chyba.
marie89
 

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez Bianka » 14 wrz 2011, o 14:13

Marie może nie chce źle radzić ale jednak radzi źle, kupowanie po porodzie to zdecydowanie za późno, a że ciasno będzie to można się spodziewać bo przybędzie dziecko i co? nie kupować nic dla niego? czy wystawić córkę i dziecko za drzwi?

Limonko jak donoszone to pewnie, że latanie jak najbardziej:) ja już tak miałam od 8 mies., miałam dociągnać do 37tyg. a dociągnełam do 39:) no i wcale tak dużo nie leżałam :oops: jednak po sklepach to jak babcia hehe nie miałam siły..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Kiedy kupic wózek ???

Postprzez sikorka » 14 wrz 2011, o 14:53

no to po co mgielko pytasz gdzie kupic wozek skoro wiesz?
bardzo dobrze ze wszystko tak planujesz to Ci na pewno sporo ulatwi. a gdzie w takim razie mieszka Twoj maz? czy nie lepiej wynajac sobie cos osobnego z nim skoro u Ciebie ciasno a u niego niefajna atmosfera?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 521 gości