intendent w szkole

Rozmowy ogólne.

intendent w szkole

Postprzez anna maria » 13 sie 2011, o 10:21

:buziaki:
Moi kochani. Zmieniam pracę ,awansowałam ze sprzątaczki na intendentkę. Od października zaczynam i strasznie się boję czy dam radę. Wszyscy mówią ,że tak a poza tym to szansa kolejnej zmiany w moim kiepskim życiu.
Pewnie tak ale obawy zostaną.
Może macie ciekawe propozycje na obiady ,które muszą ulec lekkiej zmiany . Również nazwy tych obiadów powinny być inne ,
Ale np. smerfowa zupa !!!! Z czego mogłaby być żeby była niebieska!!!! :prosi:
anna maria
 
Posty: 554
Dołączył(a): 15 lis 2008, o 17:00

Re: intendent w szkole

Postprzez blanka77 » 13 sie 2011, o 11:54

Gratuluję :)

Z pracą intendenta jest tak, że w pewnym sensie nie ma dowolności w tym co się gotuje dla dzieci. Posiłki muszą być odpowiednio dobrane w swoim składzie, także kalorycznym do wieku dzieci. Porcje muszą zapewnić dzieciom niezbędne składniki w dziennym zapotrzebowaniu na nie.

Poczytaj o tym. Każdy posiłek musi być odpowiednio dobrany jeśli chodzi o gramaturę. Mało tego, czeka Cię sporo pracy papierkowej. Jest coś takiego jak HACCP w żywieniu.

Przepisy muszą być stałe w składzie, tzn. trzeba określić na podstawie jakiego przepisu są gotowane, nie ma takiej dowolności jak w domowej kuchni. Codziennie pobierane są próbki jedzenia dla SANEPIDU, które muszą być przechowywane w razie wystąpienia jakichś problemów.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: intendent w szkole

Postprzez anna maria » 14 sie 2011, o 21:46

Tak .Blanko, już wiem ,że nie ma dowolności ale również wiem że posiłki nie powinny się zbyt często powtarzać.
Dlatego szukam jakiś nowinek albo dobrych rad ,które pomogłyby mi w przygotowaniu się do nowej pracy.
Pewnie będzie jakiś kurs . Papierkowej ,czyli komputer bo u nas jest już w komputerze ,pracy się nie boję . Nauczę się chociaż wiek już odpowiedni i głowa siwieje :haha:
Ciekawi mnie za to współpraca z kuchnią ,bo to stare wygi i mogą zamiast pomagać ,to przeszkadzać.
Zobaczymy....
anna maria
 
Posty: 554
Dołączył(a): 15 lis 2008, o 17:00

Re: intendent w szkole

Postprzez Honest » 14 sie 2011, o 21:49

Witaj,

gratuluję awansu!

Nie nastawiaj się negatywnie do Pań z kuchni. Może na początku trzeba będzie się na nowo poznać w rolach, ale pozytywne nastawienie to podstawa.
Jesli chodzi o posiłki, warto skonsultowac to z Paniami z kuchni, a moze je tez poproś o nowe menu???
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 514 gości