Mały problem-ik... aczkolwiek dokuczliwy...

Rozmowy ogólne.

Mały problem-ik... aczkolwiek dokuczliwy...

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 15:39

Ja przepraszam.. że z tak głupiutką sprawą...

ale czasem mam problemiki drobne... z życia wzięte.. np. czegoś nie wiem.. nie umiem...


Jak wiecie piszę (próbuję) pracę... I czasem mam pewne trudności... Nie chcę za każdym razem pisać i zawracać zaprzątnietą główkę wspomnianemu już "mojemu" promotorowi... - raczej rzadko proszę go o pomoc.. ale w porównaniu z grupą.. która bijąc się w piersi twierdzi, że problemów nie ma i są na finishu...no to ja wypadam nadgorliwie... Zresztą nawet ostatnio Dr skomentował to - "Co by było, gdybym podał Pani numer telefonu..." (ZUPEŁNIE NIE WIEM O CO MU CHODZIŁO... :roll: :D )

Ale do sedna... Problemik praktyczny... informatyczno-graficzny...

Co zrobić gdy chcemy przerzucić pojedyncze literki do nastepnego wiersza ale nie przy uzyciu spacji czy Enter...

Przykład:

Blabla bla bla.................................................... Jak wskazuje na to A. J.
Sowiński, wspomniana fragmentaryczność powoduje wrażenie, że tematyka ta jest (...)


Inicjały powinny być tuż przy nazwisku... i promotor prosił bym przed spacją używała klawiszy Ctrl + Shift+ spacja... albo ja niekumata.. albo promotor siem pomylił.. albo to mój rzęch komputer ma swoje zasady zupełnie sprzeczne z racjonalnoscią..

Gdy posłuchałam rady p. coś przestawiło mi sie w klawiaturze tak że zamiast "y" miałam "z" itp...

Ehh... Nie mam kogo spytać a sama zaraz ŁOSZALEJĘĘĘĘĘĘĘ...
marie89
 

Postprzez caterpillar » 5 cze 2011, o 16:38

wiesz Marie zabij ale nie pamietam :oops: ale mysle ,ze znajdzie sie tu ktos bardziej obeznany w temacie

trzymam kciuki !
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Abssinth » 5 cze 2011, o 16:38

no ale czemu nie moze byc enter przed A.J. ?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 18:02

Abssinth napisał(a):no ale czemu nie moze byc enter przed A.J. ?


No coś mi tłumaczył... że jak mam tekst wyjustowany... to czasem takie pojedyncze literki... zostają... a estetyczniej przerzucić je do następnego wiersza... Spacją, czy Enterem... owszem przerzuci... ale poprzeż użycie tych kalwiszy (wspomnanych...) komputer zapamięta daną opcje... i samo będzie mi się regulować...

Ostatnio prosił też bym zapisywała tekst jako rt... coś tam... Oczywiście ja nie wiedziałam o co biega... więc tłumaczył jak krowie na miedzy.. że jest doc.. że pdf... albo "to coś tam"... i najlepiej gdybym właśnie "w tym czymś" zapisywała...

A mnie trzeba albo poinstruować krok po kroku... albo pokazać... inaczej nie załapię...


No nic.. najwyzej zrobię po swojemu...

Tak na marginesie... czepiają sie takich głupot, że szkoda gadać... Tu kropki nie ma.. tu odstępu.. ehh
marie89
 

Postprzez Honest » 5 cze 2011, o 18:11

Jęsli wyskakiwały Ci zamiennie literki z i y to może włączyłąs pisownię niemiecką.

Jestem w szoku, że u Was promotor takich rzeczy wymaga :? A gdybyś zrobiła automatyczne dzielenie wyrazów???
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 18:22

A co to "automatyczne dzielenie wyrazów"?

Hmm...


No akurat ten wymaga... To esteta(trochę..) i logik z zamiłowania... Mało tego, że odstępy.. kropki.. przecinki.. akapity.. wcięcia.. wszystko musi być prima gut... to jeszcze słówka muszą być trafne...

Raz 15 minut pytał mnie co to są kategorie... Definicję...

Zgłupiałam... Aż sprawdził w słowniku.. i przeczytał mi definicję.. A chodziło tylko o to.. że pisząc zrobiłam błąd i napisałam "kategorię" zamiast "kategorie" jako "zespół rzeczy, pojęć..."

Nie przepada też za słowami "wszystko" i "każdy"

Bardzo dokładny człowiek... Pod tym względem chyba jesteśmy podobni...

Teraz ma mniej czasu by wszystko sprawdzać.. więc muszę radzić sobie sama.. jak umiem najlepiej...


***

No próbowałam sposobem - enter lub spacja.. ale faktycznie to "gupio" wygląda... Nie wiem...

Lepiej zajmę się treścią.. bo pustki.. a najwyzej jeszcze kogoś z grupy zapytam (choć wątpię by i oni wiedzieli... )
marie89
 

Postprzez mahika » 5 cze 2011, o 19:47

moja droga :)
Jeśli naciśniesz ctrl + shift zmieniłaś klawiaturę.
Wróci wszystko na miejsce kiedy naciśniesz ten skrót klawiszowy ponownie :)

promotor dobrze powiedział, przy justowanym tekście, żeby "zmieściło" się wszystko to co jest potrzebne w danej linijce, należy nacisnąć jednocześnie skrót shift + alt i spację :)
nosi to nazwę "twarda spacja"
Wygląda to estetycznie.
popróbuj, uda sie :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 19:57

---------- 19:53 05.06.2011 ----------

No własnie.. Twarda spacja;)


Już wiem...

tylko kłopot.. że ciagle przestawiam klawiaturę.. dwa razy udało mi się przenieść te jednowyrazówki.. Co robie źle.. nie wiem.. Moja cierpliwość mocno nadszarpnięta... a jeszcze podrozdział o samowychowaniu w ideologii marksitowskiej...Zwariuję..

---------- 19:57 ----------

mahika napisał(a): skrót shift + alt i spację :)


alt a nie Ctrl???
marie89
 

Postprzez mahika » 5 cze 2011, o 19:57

wyluzuj, to przede wszystkim :)
Zmienia Ci się, bo nie masz wprawy.
mnie sie już nie zmienia ;)

Jak byłam protokolantką w sądzie, to też miałam szały :P
Teraz mam anielską cierpliwość do komputerów i programów :)

Zresztą, bardzo to lubię, jak przystało na informatyka he he :)

Znam takich którzy wyłączają komputer, żeby wszystko wróciło do normy :P
Shift + ctrl :)

Izi izi Marie :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 20:04

Ehh.. no wiem.. wyluzować...

Po prostu czas leci.. a ja siedzę i siedzę.. i kupa psia z tej mojej roboty...
marie89
 

Postprzez Honest » 5 cze 2011, o 20:55

Marie, Mahika tutatj sypie złotymi radami, więc dodam tylko, ze słowa kazy i wszyscy nie są naukowym pojęciem. Tak samo jak wpływ, którego używamy tylko w eksperymencie ;)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez mahika » 5 cze 2011, o 20:57

Honest, zapomniałaś dodać Wszechwiedząca Mahika Pierwsza <foch>
:luzik:
Ostatnio edytowano 5 cze 2011, o 20:57 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Honest » 5 cze 2011, o 20:57

mahika napisał(a):Honest, zapomniałaś dodać Pierwsza Wszechwiedząca Mahika :luzik:


Ops, sorry ;) Ja nie wiedziałam, ze Ty tak obcykana jesteś ;)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez mahika » 5 cze 2011, o 20:59

w końcu mam maturę, studia i dwa kierunki pomaturalne :shock:
a to zobowiązuje, muszę być wszechwiedząca :lol:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez marie89 » 5 cze 2011, o 21:03

Honest napisał(a): dodam tylko, ze słowa kazdy i wszyscy nie są naukowym pojęciem. Tak samo jak wpływ, którego używamy tylko w eksperymencie ;)


No własnie tak swoje "małe dziwactwo" uzasadnił Pan dr...

Zgadzam sie;) Bez uogólnień.. gdyż ponieważ to nie fachowe... (nie fachowe - razem czy oddzielnie??? siem pisze znaczy...)
marie89
 

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 382 gości

cron