Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 24 lut 2012, o 21:13

Ok rozumiem. A ile moczysz te platki w jogurcie? Jak najlatwiej zrobic ten majonez, ile moZe on stac w lodowce?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 24 lut 2012, o 21:14

jak znalezc tego bloga ???
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 24 lut 2012, o 21:24

o majonezie powie Agik, jak przyjdzie.

A ja moczę płatki aż się tak jakby rozkleją. Nie wiem ile.
3 czubate łyżki na pół małego opakowania, tak ze 100 ml.
Mniej więcej, bo ja od niedawna robię cokolwiek nie "na oko"

Płatki gryczane lepiej się "rozpadają" ale ja lubię owsiane :)

Smerfetko, nie wiem o jakim blogu mówicie, czy o portalu.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 24 lut 2012, o 22:13

Limonko, a co jest nie tak w bułce tartej?
Ja akurat nie lubię i do kotletów mielonych używam najczęściej kaszki manny, albo płatków jakichś, ale bułka tarta jest niewinna :P- Fakt, że nasiąknięta tłuszczem w czasie smażenia, to nie najfajniejszy sposób na mięso, ale czasem...

Co do majonezu...
Cała tamta afera dotyczyła tego, że w przepisach, w daniach obiadowych, śniadaniowych, kolacyjnych, w sałatkach WSZĘDZIE pojawiał się majonez. Majonez na śniadanie, obiad, kolację. Majonez na przyjęcia. Majonez do pieczonego mięsa, majonez do smarowania chleba...Majonez wyprodukowany przez fabrykę... Majonez, który zabija smak, zabija finezję w kuchni, piękne kolorowe, warzywne kompozycje sprowadza do czegoś nieokreślonego...
Sam w sobie majonez to nic złego- żółtko, olej, przyprawy.
Ale nie codziennie, i nie na każdy posiłek! No i z racji długiej listy różnych polepszaczy, poprawiaczy, konserwantów, z racji popularności.
Mnie po majonezie muli. Nie przepadam i jadam góra 2 razy w roku. Ale luby robi sobie sałatki ( najczęściej śledziowe), do których chce majonezu. No i u nas się tak porobiło, że jak on chce swoją sałatkę, to sobie robi do niej majonez... Kiedyś mu się nie chciało iść do sklepu dokupić, więc pomyślał, zrobił sobie ( to jakieś 3 minuty roboty) i od tamtej pory juz nie chce sklepowego.

Co do edytora naszego- nikt tego nie cenzuruje, każdy może wstawiać przepisy według własnego widzimisię, smaku i innych swoich. We wcześniejszych postach miałam na myśli to, że tam można odnaleźć nasze przepisy- moje, wspaniałe przepisy Moni, zamiast tego, żebyśmy wklepywały tutaj za każdym razem pomysły na różne dania.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 24 lut 2012, o 22:20

oj tam zaraz wspaniałe :oops:
takie tam zwykłe, ale się rozkręcam :)

to Ty jesteś Miszczem :)

Nie chce mi się myślec jak robiłam zeszłoroczne przetwory,
to będę dodawać na edytor na bieżąco w tym roku.
ogórek, pomidor i soki owocowe to jest mój priorytet.
Dyń nie będę robic, bo dobrze sie przechowują, mam jedną do teraz :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 24 lut 2012, o 22:38

Kurde, :evil:
napisałam przepis na majonez, ale mnie wywaliło z logowania :evil:
Skopiowałam nie to, co miałam :evil:

Miał być przepis na majonez... :evil:
Ostatnio edytowano 24 lut 2012, o 22:40 przez agik, łącznie edytowano 1 raz
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 24 lut 2012, o 22:40

dubel :P
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 24 lut 2012, o 22:48

Dzieki za info!!! To juz Teraz wiem czyich przepisow szukac:) wiedzialam moni na placki, wiec sie skusze. Ps . A w czym panierowac schabowe zamiast bulki ? Jak znajdziesz czas to napisz ten przepis. My majonez jjemy spiradycznie, ale czasem np. Do salatki lubimy:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 24 lut 2012, o 23:15

Jeju, nie znosze schabowych, nie znoszę panierowania w bułce ( niczego) i juz kilka lat nic takiego nie jadłam.
W czym byś nie panierowała- nie da się uniknąc nasiąkania panierki i mięsa tłuszczem ze smażenia. - Samo mięso ze schabu jest niezbyt tłuste, po co je niszczyć jeszcze takim sposobem obróbki?

Odnośnie samej panierki- możesz panierować w : pokruszonych płatkach kukurydzianych ( coś, jak panierka KFC), pokruszonych paluszkach słonych, mini- grzaneczkach, krakersach. Dotyczy wszystkich delikatnych mięs, które się szybko ścinają i nie sa surowe po szybkiej obróbce ( schab, pierś z kurczaka, pierś z indyka, polędwiczki, ryby...).
Mozesz panierować w płatkach migdałowych, albo kokosowych- np ryby.

Możesz zrobić geste ciasto jak na naleśniki i dodać do niego co chcesz- zmielone migdały, zmielone orzechy, sezam, wiórki kokosowe ...

Jak już musisz... :roll:
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 24 lut 2012, o 23:49

w kfc panieruja platkami kukurydzianymi ????????

jak mam to zrobic ?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 25 lut 2012, o 00:02

Ja je drobna kruszylam I dodawalam przyprawy plus jajko
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 25 lut 2012, o 00:09

slowo przyprawy mi malo mowi :) jak bys mogla to jakie konkretnie ? sol ? pieprz ?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 25 lut 2012, o 00:19

Ja na Oko.. Co lubisz:) sol , pieprz, czosnek etc
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 25 lut 2012, o 00:21

no i ja tyle wlasnie przypraw znam i jeszcze wegete znam :) reszta nie wiem co jakiego smaku daje i w ogole. przydalby sie taki spis . :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 25 lut 2012, o 00:30

Jak sądzę- w KFC nie panierują w płatkach kukurydzianych :) tylko w mące.
Ale widziałam, ze ludzie próbują robić cos na kształt panierki KFC za pomoca pokruszonych płatków kukurydzianych...
Kruszysz płatki kukurydziane za pomoca czegoś... wałka, tłuczka- mają być rozdrobnione ( nie proszek, ale dużo mniejsze kawałki, niż płatek)
Mięso należy przyprawić- KFC ma swoją sekretną mieszankę, ale można zrobić po prostu ostre- wiec należy dać sól i pieprz, ostrą paprykę, możesz dodać po szczypcie ( miarką "w dwa palce" ) ziół jakichś. Te przyprawy rozpuścić w oleju, mieszanką natrzeć mięso, zostawić w lodówce na powiedzmy godzinę.
Potem zanurzać kawałki mięsa w rozbełtanym jajku ( może być samo białko- to ma być wyłącznie "klej" do panierki) pokruszonych płatkach. I potem jeszcze raz w płatkach- i na rozgrzany tłuszcz. Uważać, żeby się nie przypaliło.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 459 gości

cron