Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 17 gru 2012, o 23:40

Żelku prywatne żłobki ponoć nie są pod żadną kontrolą, więc nie wiem czy lepiej, chociaż dzieci pewnie mniej...ta afera w Starogardzie Gdańskim o której pisałam była właśnie w prywatnym żłobku :/
Przedszkole to zależy na jakim etapie jest dziecko, są dzieci które w wieku 2,5 roku sobie świetnie poradzą już a są też gapcie, pieluchy muszą być już odstawione, przed 2,5 to chyba jest jeszcze żłobek...Moja mogłaby już iść a ma 2 lata i 7 miesięcy :) tylko, że jeszcze z pieluchami kłopot mamy...Zapisy są w styczniu na wrzesień, słyszałam też, że można się dogadać co do tych spraw, posłać wcześniej, na krócej itp..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez żelek » 17 gru 2012, o 23:51

właśnie Bianko, wszędzie można się spodziewać. chyba koleżanka, która ma bliźniaki opowiadała, że gdy wysłała małych do żłobka (mieli półtorej roczku) robiła 'naloty' w żłobku :D aby się przekonać, czy dzieci mają dobrą opiekę. przychodziła bez zapowiedzi o różnych porach parę razy. taka 'niespodzianka' :D
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 18 gru 2012, o 00:14

Dobry pomysł :)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez mahika » 18 gru 2012, o 00:30

Siostra powiedziała to samo.
Nigdy nie oddałaby dziecka do żłobka, gdzie nie mozna w kazdej chwili przyjść i sprawdzic co dzieje się z dzieckiem, a jeszcze lepiej zeby był monitoring.
Mówilam jej o tym, o czym pisałysmy, w jaki sposób wybierze taki żłobek dla synka w marcu.
Bedzie kierowac się tym o czym wspomniałam wyżej, opinią innych mam (to nowe duze osiedle, mają swoje forum osiedlowe i kilka żłobków do wyboru) instynktem i już nie pamietam czym jeszcze, ale zapytam, bo to było w sobotę a ostatnie dwa dni obfitowały w moc wydarzeń.
Niewykluczone ze najpierw poszuka niani, z polecenia lub poprosi ciocie, która aktualnie nie ma pracy.
Jesli nie, to zaczną szukać, bo do pracy wrócić musi i chyba tez chce.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 18 gru 2012, o 00:36

No to fajnie Mahika :) a ile ma maluch?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez mahika » 18 gru 2012, o 01:03

zaraz 4 miesiące.
Mam zdjęcie w swoim profilu na FB :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 18 gru 2012, o 02:03

mahika napisał(a):zaraz 4 miesiące.
Mam zdjęcie w swoim profilu na FB :)
niezly z niego przystojniak :wink:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 18 gru 2012, o 15:41

kazdy zlobek/przedszkole ma obowiazek wpuscic Rodzica do srodka o kazdej porze, kiedy Maluch w nim przebywa. to wymogi ustawy :ok: jesli w ktoryms zabraniaja to lamia prawo.
i bardzo sluszne zreszta, aby miec kontrole nad opieka.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 28 gru 2012, o 23:16

powrot do pracy - z Malenstwem lepiej, wiec moge sie juz wiecej ruszac :haha:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 6 sty 2013, o 13:02

To dobrze Sikorko :)

Co tam u dzieciaków na święta? nic nie piszecie? u nas spoko :) Moje dziecię dostało ładne zabawki ale pięknie też ostatnio bawi się z wyobraźni, wcale dużo jej nie trzeba :)

Do końca stycznia muszę zdecydować o przedszkolu, masakra, muszę zrobić rajd po przedszkolach, pewnie mamy małe szanse, żeby się dostała, ale będziemy próbować, póki jestem w domu to na krótko np 3 godziny dziennie, ciekawe czy tak można...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 6 sty 2013, o 17:05

Bianka napisał(a):To dobrze Sikorko :)

Co tam u dzieciaków na święta? nic nie piszecie? u nas spoko :) Moje dziecię dostało ładne zabawki ale pięknie też ostatnio bawi się z wyobraźni, wcale dużo jej nie trzeba :)

Do końca stycznia muszę zdecydować o przedszkolu, masakra, muszę zrobić rajd po przedszkolach, pewnie mamy małe szanse, żeby się dostała, ale będziemy próbować, póki jestem w domu to na krótko np 3 godziny dziennie, ciekawe czy tak można...
bianka nie wiem jak w twoich rejonach , ale moi znajomi w Pl, aby zapisac do przedszkola musieli isc stanac w kolejce o 2 w nocy, ale sie dostali:):):) :mrgreen: :mrgreen: u nas swieta byly fajne, bezkonfliktowe...oprocz tego ze moja mama sie troche wkurzyla ze nie "zdazyla" posmakowac mojego domowego sernika...zamrozilam jej troche wiec lepszy rydz niz nic :wink: dzis ma nas osowiedzic bo jedizemy z dziecmi do muzeum, a ona zostaje z namlodszym:) kurcze tutaj dzieci dostaja tyle zabawek ze wedlug mnie to duzo za duzo...ja nie otwieram im wszystkich na raz tylko stopniowo, a czesc potem oddaje np. do szpitala, albo do szkoly. moj najsarszy idzie do zerowki od wrzesnia!!!! w styczniu musze go zapisac!!! planuje jeszcze dwa lata byc w domu tak na 100%, a potem zaczac sie rozgladac za praca....ale zobaczymy co z tego wyjdzie..... wtedy najmlodzy pojdzie to tego przedszkola do ktorego chodza teraz chlopcy:) chyba ze cos mi sie odmieni, albo "wypadnie": :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 6 sty 2013, o 18:51

taaa wypadna ... kucyki :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez mahika » 6 sty 2013, o 20:46

Bianka u nas są 4 godzinne grupy w przedszkolach.
powodzenia :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 6 sty 2013, o 21:53

Limonko u nas składa się podania do 31 stycznia do jednego wybranego, pierwszeństwo mają samotne matki, dzieci które już chodziły, dzieci rodzica niepełnosprawnego, dalej nie pamiętam ale raczej jestem na końcu kolejki :/
No ale może się uda...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 6 sty 2013, o 22:19

pozytywnieinna napisał(a):taaa wypadna ... kucyki :)

Jak mi dasz przepis to juz dzis robie:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron