Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez buka_lu » 16 gru 2012, o 02:32

to.. eee zależy od punktu siedzenia..
ja dwa lata temu stanęłam pod podobnym dylematem..
mogłam pracować albo siedzieć z synkiem w domu.
wybrałam siedzenie w domku,,
jednak ze świadomością, że mój mąż zasila nasz budżet na tyle, że nie muszę się martwić..
poza tym wykonuje wolny zawód, który mogę częściowo wykonywać w domu..
rozumiem matki, rodziny... gdzie albo praca i kasa. albo ....
takie czasy niestety..
co do żłobów...brrrrr
znam różne historie..
i dobre i złe..
i Bogu dziękuję,że nie przyszło mi eksperymentować na swoim własnym. :wink:
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 16 gru 2012, o 14:26

Tez zgadzam sie z Toba buka , nie ma co oceniac ,bo ludzie maja rozna sytuacje materialna i mozliwosci
ale zgodze sie ,ze jest to rodzaj eksperymentowania no chyba ,ze znamy opinie innych rodzicow tylko problem w tym ,ze zlobek tworza ludzie a kadra lubi sie zmieniac :evil:

pamietacie chyba wroclawski zlobek :/
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 16 gru 2012, o 23:33

pozytywnieinna napisał(a):a ja Bianko uwazam, ze porownujac zlobek do sierocinca obrazasz wiele mam,

uwazam, ze zadne dziecko nie powinno placzem wymagac 100 procentowej uwagi, zauwaz tez, ze jak dziecko pojdzie do szkoly czy przedszkola to tez nie bedzie miec 100 procent uwagi, a tu juz jest obowiazek.


Przesadzasz Pozytywna, trudno, żeby niemowlę musiało rozumieć, że nie może mieć uwagi 100% :) Jak płacze to należy się nim zająć, zawsze jest jakaś przyczyna i tak małe dziecko nie rozumie pojęcia masz czekać na swoją kolej :)
mahika napisał(a):Pozytywna, ale bianka nie porównała żłobka do sierocińca,
tylko pisała ze dziecko może czuć się podobnie.
Dużo zależy od predyspozycji dzieciaczków, nawet takich małych.


dokładnie to powiedziałam, jak dla mnie niemowlak nie rozumie sytuacji w jakiej się znalazł, nie uważam, żebym kogokolwiek obraziła :)

Limonko ja mam nianię którą wcześniej znaliśmy, sama ma 4 dzieci, znam też te dzieci, bardzo nam pomagają w obecnej sytuacji, mam do niej zaufanie, jakbym miała oczywiście szukać kogoś nowego to byłby duży problem...

Cat pamiętam :/ i wiele innych historii, najgorsze jest to, że takie dziecko się jeszcze nie umie poskarżyć...
Mojej znajomej synek był tym w którego Misia maskotkę włożyła dyktafon i odkryła jak opiekunki się na dzieciach wyżywają i wiecie co jest najlepsze? że inne mamusie które odsłuchały te nagrania uważały, że ona przesadza, że to nic takiego np trzymanie płaczących dzieci póltorej godziny na nocniku i wyzywanie od najgorszych czy wiązanie w łóżeczkach, chyba bardziej od tych pań zaszokowały mnie właśnie niektóre matki które dalej posyłały tam dzieci :shock:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 17 gru 2012, o 03:32

bianka oni tez nali jej dzieci i rodzine byla u nich od lat i nagle cos jej "odwalilo" :cry:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 17 gru 2012, o 20:49

Straszne! :( to też mówię jakbym miała szukać od nowa to też bym miała kłopot...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 17 gru 2012, o 20:54

a z ciekawosci - ile powinna optymalnie brac za h taka opiekunka?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 17 gru 2012, o 22:15

Różne mają stawki, zależy chyba od miasta, czasem kwalifikacji, między 5 a 15 zł za godzinę...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 17 gru 2012, o 22:54

Bianka napisał(a):Różne mają stawki, zależy chyba od miasta, czasem kwalifikacji, między 5 a 15 zł za godzinę...

Moja znajoma placi 1200 miesiecznie ... 50 km Od wawy
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 17 gru 2012, o 22:57

a w jakim wymiarze czasu pracuje?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 17 gru 2012, o 22:59

sikorka napisał(a):a w jakim wymiarze czasu pracuje?

W banku pon-piatek 8h plus 15 minut na dojscie
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez żelek » 17 gru 2012, o 23:01

moja znajoma jest opiekunką i zarabia 2500 miesięcznie mieszka w Warszawie. ja nie mam doświadczenia ze żłobkami ani nianiami ale jakbym mogła i musiała wybierać wybrałabym nianie. żłobek mi się źle kojarzy.
a co sądzicie o wysyłaniu dziecka do przedszkola w wieku 2 lat (czy 2 i pół nie orientuję się dokładnie, od którego wieku można dziecko umieścić w przedszkolu) ?
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 17 gru 2012, o 23:02

żelek napisał(a):moja znajoma jest opiekunką i zarabia 2500 miesięcznie mieszka w Warszawie. ja nie mam doświadczenia ze żłobkami ani nianiami ale jakbym mogła i musiała wybierać wybrałabym nianie. żłobek mi się źle kojarzy.
a co sądzicie o wysyłaniu dziecka do przedszkola w wieku 2 lat (czy 2 i pół nie orientuję się dokładnie, od którego wieku można dziecko umieścić w przedszkolu) ?

To zalezy Od dziecka .. Moj sredni poszedl na pol dnia Od 9 do 12.30 w wieku 2.5 lat
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 17 gru 2012, o 23:02

od 2 juz gdzieniegdzie przyjmuja. ja jestem jak najbardziej za :ok:
zreszta skoro i za zlobkiem jestem to za przedszkolem tym bardziej :)

1200 za 8 h to wychodzi niecale 4zeta za h - tak malawo troche. oczywiscie z perspektywy niani, bo rodzicom pewnie w to graj 8)
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez żelek » 17 gru 2012, o 23:08

no właśnie przedszkole wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. bo jeśli dziecko ma mało kontaktu z dziećmi i ludźmi w ogóle to chyba dobrze je wcześniej wysłać aby się 'socjalizowało'. na pół dnia to chyba na początek super rozwiązanie. a żłobki jeśli już to chyba jedynie prywatne a więc potwornie drogie... w takich prywatnych jest mniej dzieci i więcej opiekunek. chociaż nie ma pewnie na to reguły jak się opiekują dziećmi. coś może wyglądać super na pierwszy rzut oka a w rzeczywistości może być inaczej. a takie maleństwo faktycznie niewiele rozumie i może się to paskudnie odbić na jego psychice.
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 17 gru 2012, o 23:09

sikorka napisał(a):od 2 juz gdzieniegdzie przyjmuja. ja jestem jak najbardziej za :ok:
zreszta skoro i za zlobkiem jestem to za przedszkolem tym bardziej :)

1200 za 8 h to wychodzi niecale 4zeta za h - tak malawo troche. oczywiscie z perspektywy niani, bo rodzicom pewnie w to graj 8)

Ona jest samotna matka wiec dla niej to malo nie jest... Ale daje rade z pomoca rodzicow:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron