Precz stereotypom!

Rozmowy ogólne.

Re: Precz stereotypom!

Postprzez Orm Embar » 2 lis 2011, o 09:37

Cześć towarzycho,

Postawię dwie tezy:

Teza nr 1: nie da się żyć bez stereotypowego postrzegania ludzi, ponieważ nikt nie ma tyle czasu, żeby zastanawiać się nad każdym spotkanym człowiekiem i sytuacją. Nie da się. Stereotypy są nam potrzebne jak powietrze do sprawnego reagowania na bieżące życie. Naturalnie fajnie, jeśli są w miarę pozytywne i mniej więcej w części "faktograficznej" odpowiadające rzeczywistości, tzn. stwierdzalnym faktom.

Teraz nr 2: dla mnie uniwersalną metodą na stereotypy we własnej głowie jest zdawanie sobie sprawy, że to stereotyp. Jeśli to wiem, nie biorę go za sprawdzoną i przemyślaną rzeczywistość. Jakoś tam w oparciu o niego działam, ale jestem gotów na jego zmianę. Jeżeli układa się tak życie, że mam czas i ochotę na przemyślenie stereotypu, robię to. Jeśli nie mam - nie żyję tym stereotypem.

tyle :-)

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: Precz stereotypom!

Postprzez sikorka » 2 lis 2011, o 13:42

marie89 napisał(a):

Generalizujemy...

nigdy nie wystawiam oceny


no prosze marie, jakas Ty idealna - tylko pozazdroscic :oklaski: MY genaralizujemy, a Ty NIGDY nie wystawiasz oceny :)
widzisz jacy MY niedobrzy a jaka Ty fajna :) brawo :)

to ze ZDARZA nam sie kierowac stereotypami to bym rzekla raczej normalne, w koncu jestesmy tylko ludzmi, ale warto nad soba pracowac :ok: ja moze nie tyle kieruje sie stereotypami co kategoryzuje sobie ludzi: albo kogos odrazu polubie i potem juz na zawsze go lubie, albo ktos mi z poczatku nie podpasuje i tak juz raczej zostaje, ciezko mi sie przekonac. tyle tylko ze nie specjalnie mi z tym zle, bo jak juz kogos lubie to ten ktos jest naprawde wartosciowym czlowiekiem :) a jak kogos nie polubie to i tak sie przekonuje ze nie jest tego wart.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Precz stereotypom!

Postprzez marie89 » 2 lis 2011, o 14:00

sikorka napisał(a):
marie89 napisał(a):

Generalizujemy...

nigdy nie wystawiam oceny


no prosze marie, jakas Ty idealna - tylko pozazdroscic :oklaski: MY genaralizujemy, a Ty NIGDY nie wystawiasz oceny :)
widzisz jacy MY niedobrzy a jaka Ty fajna :) brawo :)

to ze ZDARZA nam sie kierowac stereotypami to bym rzekla raczej normalne, w koncu jestesmy tylko ludzmi, ale warto nad soba pracowac :ok: ja moze nie tyle kieruje sie stereotypami co kategoryzuje sobie ludzi: albo kogos odrazu polubie i potem juz na zawsze go lubie, albo ktos mi z poczatku nie podpasuje i tak juz raczej zostaje, ciezko mi sie przekonac. tyle tylko ze nie specjalnie mi z tym zle, bo jak juz kogos lubie to ten ktos jest naprawde wartosciowym czlowiekiem :) a jak kogos nie polubie to i tak sie przekonuje ze nie jest tego wart.



Wniosek?

Chyba Marie Ci nie podpasowała...

:mrgreen:


Mówi się trudno...


ps: Nie uważam się za nadczłowieka... ale interpretuj jak chcesz. :kwiatek:
marie89
 

Re: Precz stereotypom!

Postprzez sikorka » 2 lis 2011, o 14:06

to Twoj wniosek marie - ja tylko czytam co napisalas :)
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Precz stereotypom!

Postprzez marie89 » 2 lis 2011, o 14:07

marie89 napisał(a):
Generalizujemy... Tzn. wielu ludzi generalizuje...




Poprawiłam się... Nie MY, nie Wszyscy... a zapewne niektórzy, być może wielu ludzi...


Lepiej? :D



zdarza mi się ocenić zachowanie, ale nie osobę...


To prawda... Cóż poradzę.


ps: Czytasz wybiórczo (znów mój wniosek).
marie89
 

Re: Precz stereotypom!

Postprzez sikorka » 2 lis 2011, o 14:08

marie89 napisał(a):
marie89 napisał(a):
Generalizujemy... Tzn. wielu ludzi generalizuje...




Poprawiłam się... Nie MY, nie Wszyscy... a zapewne niektórzy, być może wielu ludzi...


Lepiej? :D


zdecydowanie :ok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Precz stereotypom!

Postprzez Goszka » 2 lis 2011, o 14:14

no to żegnaj swobodo wypowiedzi :roll:
Goszka
 

Re: Precz stereotypom!

Postprzez marie89 » 2 lis 2011, o 14:17

Goszka napisał(a):no to żegnaj swobodo wypowiedzi :roll:



:wink:
marie89
 

Re: Precz stereotypom!

Postprzez sikorka » 2 lis 2011, o 14:18

andrzej83 napisał(a):Co do gejów, nie uważam to za normalne, ale i nic do nich nie mam, nie mam problemu z rozmową, i do puki ta granica nie będzie przekraczana. Jest ok.


:shock: a co konkretnie masz na mysli andrzeju? co takiego nienormalnego jest w gejach?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Precz stereotypom!

Postprzez mahika » 2 lis 2011, o 14:19

:bezradny:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Precz stereotypom!

Postprzez limonka » 2 lis 2011, o 19:40

ewka , bianka sluszne uwagi :wink:

mahika ja tez latam w trampach :mrgreen: :mrgreen: a co tam wygodne sa :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Precz stereotypom!

Postprzez caterpillar » 3 lis 2011, o 00:32

Teza nr 1: nie da się żyć bez stereotypowego postrzegania ludzi, ponieważ nikt nie ma tyle czasu, żeby zastanawiać się nad każdym spotkanym człowiekiem i sytuacją. Nie da się. Stereotypy są nam potrzebne jak powietrze do sprawnego reagowania na bieżące życie. Naturalnie fajnie, jeśli są w miarę pozytywne i mniej więcej w części "faktograficznej" odpowiadające rzeczywistości, tzn. stwierdzalnym faktom.


Maks tez to napisalam ale one wola sobie o butach pogadac wiec nawet tego nieprzeczytaja :mrgreen:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Precz stereotypom!

Postprzez caterpillar » 3 lis 2011, o 00:34

..i gejach :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Precz stereotypom!

Postprzez marie89 » 3 lis 2011, o 00:55

:cmok:
marie89
 

Re: Precz stereotypom!

Postprzez Abssinth » 3 lis 2011, o 11:50

caterpillar napisał(a):..i gejach :P


ja na przyklad lubie sobie o gejach pogadac*, takie fajne i przystojne chlopaki a dla mnie niedostepne no :(

*znaczy pomarudzic na temat gejow :P
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 591 gości

cron