Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 8 lis 2011, o 01:54

Bianko nie mam czasu nawet :/ ale pamietam o nim

jak ogladne to chetnie opowiem moje wrazenia!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez smerfetka0 » 14 lis 2011, o 18:13

dziewczyny ja bardzo lubie ten watek mimo ze nie mam w nim wiele do powiedzenia :) co tak cicho ? wasze pociechy nie psoca?

limonka jak tam ciaza??? kiedy mozna poznac plec dziecka???? bedziesz chciala znac czy to surprise ? :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 19:37

Hej Smerfetko:) miło, że pytasz:)

Moja pociecha akurat jest chora:/ Podejrzewam krup, byłam z nią dziś u lekarza, ale nie chciała zakaszleć za Chiny Ludowe:/ więc musiał mi uwierzyć na słowo, że kaszel jest szczekliwy:/ dostałam sterydy i syropki...sterydy mam dać jak usłyszę szczekliwy kaszel, no i mam problem bo nie ufam na tyle sobie...mąż w delegacji, boję się nocy, bo to w nocy się uaktywnia, zaczyna się duszenie itp i trzeba szybko działać...lekarz mówił, że gardło czyste więc to pewnie krtań, siedzę i myślę czy podać steryd już teraz czy czekać na pogorszenie :bezradny:
A tak poza tym to moje dziecie codziennie mówi coś nowego, czymś nas zaskakuje, jest cudowna:) dziś dwa razy złapała się za ucho i powiedziała " uszko boli" :shock: trochę to przerażające, żeby do tego doszło ucho! boję się nocy...nie mniej po prostu umie mi powiedzieć raczej wszystko czego chce a nie ma jeszcze półtora roku! cieszę się bardzo...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 14 lis 2011, o 19:47

hmm bianko a moze to alergia mi alergolog przepisala preparat ale cholera zapomnialam go z PL ,ktory warto podac,bo jesli ustapi kaszel i katar to wiadomo ,ze to sprawa alergiczna

ja ze sterydami bym nie szalala

u nas tez jakas wysypka musze isc do lekarza :?

ogolnie ok sporo nauki ale ciesze sie ,ze me dziecie szybk chwyta czytanie i nawet to lubi ,cwiczenie pisania bywa stresujace :?

no i czekaja nas 5 te urodziny ..nie mam pomyslu najchetniej poszla bym na jakis musical dla dzieci zamiast party :roll:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 19:52

Wiesz wyczytałam, że ten jeden syropek pomaga na alergie :? to mówisz, że na razie nie dawać sterydu przed nocą? tylko w razie czego w nocy?? kąpać ją czy dziś dzień dziecka? a może kąpiel pomoże? sama nie wiem...

Co do urodzin to nie znam się jak to jest dziś, ale za moich czasów, robiło się tort i zapraszało gości:) a co teraz się robi?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 14 lis 2011, o 20:13

Biana nie wiem :bezradny: troche jednak mnie dziwi ,ze lekarka wypisala Ci sterydy na slowo ..

nie masz jakiejs mamy ,ktora miala kontakt z ta choroba albo pielegniarki?
co do mycia to ja zawsze odpuszczam ,zreszta i tak myje dziecko(kapie )co 2 dzien..no chyba ,ze bylo duzo Biegania itp.
moge ci tylko powiedziec ,ze na dusznosci tego typu (ataki) dbrze jest zrobic laznie parowa tzn puscic goraca wode otworzyc okno ,zeby zrobila sie para i tak posiedziec z dzieckiem w czasie ataku

Bianko chodzi ci o krup czy koklusz ?

Napady kaszlu krztuścowego kończą się odkrztuszaniem lepkiej i gęstej wydzieliny, a także często prowokują wymioty. Na skutek wzrostu ciśnienia w drobnych naczyniach krwionośnych błon śluzowych i skóry twarzy, u dziecka mogą pojawiać się drobne wybroczyny lub wylewy krwi widoczne na spojówkach lub na twarzy. Można zaobserwować też obrzęki twarzy i oczu. Kaszel krztuścowy jest bardzo dużym wysiłkiem dla dziecka, toteż jest ono podczas kaszlu niespokojne i silnie zaczerwienione na twarzy, a po napadzie zmęczone.


Krup czyli błonica lub dyfteryt
To niegdyś bardzo groźna choroba, dziś dzięki szczepieniom zdarza się bardzo rzadko. Czasem może na nią zachorować szczepione dziecko, wówczas choroba przebiega pod postacią ciężkiej anginy.
Jak rozpoznać:
- Gardło twojego dziecka pokrył biały, gdyby nalot, który przeszkadza mu w oddychaniu.
- Dziecko może się budzić w nocy z objawami zaburzeń oddychania, będzie miało przyśpieszony oddech z zaciąganiem się przestrzeni międzyżebrowych.
- Dziecka ma objawy ogólnego zatrucia organizmu: jest zmęczone, blade, a przyspieszony puls.
- Nie ma wysokiej temperatury.
Co robić:
- Zgłoś się z dzieckiem do lekarza, konieczne będzie pobranie wymazu z gardła dziecka i przebadanie go na obecność maczugowca błonicy.
- Zapewnij dziecku spokój, dbaj, aby się nie odwodniło, zachęcaj do picia.
- Dbaj, aby dziecko nie płakało, bo płacz pogarsza jego stan.
- Zrób mu nawilżające inhalacje chłodną parą wodną, które zapobiegną wysychaniu błon śluzowych
- Zamontuj nawilżacz w pokoju dziecka.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 14 lis 2011, o 20:17

co do urodzin to ja jak najbardziej jestem za tradycyjnmi..tylko to zawsze sporo przygotowania a i nasi znajomi mieszkaja dosc spory kawalek :bezradny: zreszta to fajnie miec pretekst aby isc na musical,ktory jest dos sporym wydadkiem a i ciekawym przezyciem ..w koncu to WestEnd a nie jakies tam Buffo 8) :wink:

no nie wiem zobacze
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 21:42

Musical jak najbardziej:)

To nie jest w takim razie ani jedno ani drugie, chodzi o zapalenie krtani, charakterystyczny jest szczekający kaszel...mojej siostry syn miał to kilka razy, zawsze robiliśmy wtedy mu inhalacje, ale ja nie mam inhalatora ani tego leku mi nie przepisał...z tym, że dostałam steryd w tabletkach, a można też w tym inhalatorze podać do wdychania, w tym chodzi o to, że krtań puchnie i dziecko się dusi:( kiedyś mówiono potocznie krup..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 21:47

wygląda to tak:
"Zupełnie inaczej zapalenia krtani przebiegają u dzieci. Odmienność ta wynika ze specyficznej budowy krtani u małego dziecka - luźna tkanka łączna krtani małego dziecka podatna jest bardzo na obrzęk i stany skurczowe, co powoduje, że zapalenia krtani u dzieci objawiają się silną, nagłą dusznością. Zarówno zapalenie nagłośni (część krtani) wywołane w 90% przypadków przez bakterie, jak też tzw. podgłośniowe zapalenie krtani (najczęściej o etiologii wirusowej), będące typowymi stanami zapalnymi tego narządu u dzieci pomiędzy 1. a 7. rokiem życia - wymagają natychmiastowej intensywnej pomocy lekarskiej. Szybko narastająca duszność, "szczekający" kaszel, wysoka gorączka, wdech powietrza, któremu towarzyszą odgłosy "piania koguta" nierzadko zmuszają zaniepokojonych rodziców nawet do wzywania pogotowia ratunkowego. "
źródło:
http://ebobas.pl/forum/read.php?41,30025

Kurcze, a mąż dziś akurat wyjechał, chyba dziś nie zasnę:( mała zasypia i co chwile biegam bo kaszel ją budzi, ale to nie jest jeszcze taki typowo szczekliwy, nie ma odgłosu piania koguta, więc mam nadzieję, że to jednak nie to...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 14 lis 2011, o 22:53

hej SMEFULA! ciaza ok...ale mdlosci mam kurewskie....oprocz tego zapachowstret..jade na mineralnej, preclach i winogronach :roll: a i tak mdli jak cholera...plus zero enregii...czekam do drugiego trymestru jak do zbawienia..jakos sobie radze...zmuszam sie...bo niestety, ale nie moge sobie pozwolic na blogie lenistwo i spanko...najgorzej nie cierpie gotowania bo mi smierdzi...ale tez musze bo co reszta rodziny by jadla?? :roll:

tymczasem zapisalam mlodszego synka na gimnastyke dla dzieci (muzyka i proste cwiczenia z przeszkodami) chodzi ze mna kolezanka z synkiemm wiec jest wesolo:):):) pogode mamy sliczna, wiec biore go tez to parku..chodzic niestety nie mam sily, wiec jade samochodem :?

dzieci na szczescie od dluzszego czasu sa zdrowe i mam nadzieje ze tak zostanie:) bianko moja lekarka do dwoch lat to nawet mi sterydow wypisac nie chciala bo podobno sa szkodliwe. mam nadizeje ze mala poczuje sie lepiej...a moze to jak pisze cat alergia? pozdrawiaM!
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 14 lis 2011, o 22:55

Bianka napisał(a):Musical jak najbardziej:)

To nie jest w takim razie ani jedno ani drugie, chodzi o zapalenie krtani, charakterystyczny jest szczekający kaszel...mojej siostry syn miał to kilka razy, zawsze robiliśmy wtedy mu inhalacje, ale ja nie mam inhalatora ani tego leku mi nie przepisał...z tym, że dostałam steryd w tabletkach, a można też w tym inhalatorze podać do wdychania, w tym chodzi o to, że krtań puchnie i dziecko się dusi:( kiedyś mówiono potocznie krup..
wlasnie ja robilam inhalacje i pomoglo...a ile u was taki ingalator ...tutaj okolo 50 usd.
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 23:08

Kurcze co chwile budzi się i kaszle ale to już nie tak jak rano szczekanie, bardziej taki duszący mega kaszel...zadzwoniłam do kuzyna lekarza, mówi, żeby podać steryd bo jej na pewno nie zaszkodzi, a tak noc z głowy dla nas obu:( także jak się przebudzi to podam...
Za granicą wszystko szkodliwe, wolę dać niż ma się męczyć, w inhalatorze też się daje steryd, nie mam pojęcia ile kosztuje:/ myślałam, że mi zapisze, żeby kupić ale dał leki :bezradny:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 14 lis 2011, o 23:22

Bianko no raz nie zaszkodzi aczkolwiek ja bym poszukala przyczyny mysle ,ze lekarka powinna wziasc wymaz z gardla i zbadac dokladnie ,przeciez te choroby maja specywficzne objawy.

Problem tak ,ze w PL lekarze wala najgorsze swinstwa i maja w nosie skutki uboczne jedyne czym sie kieruja to tym ,ze dostaja kase od przedstawicieli firm farmaceutycznych :?


Limonko woda winogrona + precle toz ty bedziesz laska na takiej diecie ;)

powodzenia i oby minely mdlosci (ja nie mialam zadnych 8) )
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 lis 2011, o 23:44

Dobrze, że mówisz Cat o tym wymazie, to zrobię...właśnie ona nie ma specyficznych objawów, rano miała bardziej na to zapalenie krtani a teraz nie wiem, to lekarz powinien poznać ale przy nim za cholere nie chciała kaszleć:(
Ja jestem zdania, że dają to co jest skuteczne, wolę dać steryd niż bać się, że się udusi:/ jeśli lekarz mówi, że nie zaszkodzi to ja to odbieram, że od tego nie umrze i się nie udusi z powodu niepodania...

Moja siostra przeżywała w Anglii pare razy napad właśnie zapalenia krtani u małego i...raz jej powiedzieli, że ma wziąć dziecko do łazienki, puścić pare itp jak się nie udusi do rana to będzie dobrze :shock: udało się ale męka dla małego całą noc, a innym razem, zabralo małego pogotowie, ona w 9 mies. ciąży i starszy syn wyrwany z łóżka, męża nie było w domu:/ na izbie ich trzymali ze 3 godziny! od północy do 3 i naradzali się w paru jaką dawkę podać gdzie u nas lekarz dawkę oblicza w 5 sekund..ja bym się bała tam mieszkać :roll:
A u nas jak była i mały to miał, to robiła inhalacje i po problemie...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 15 lis 2011, o 00:41

cat to tylko pozazdroscic..mnie juz 3 raz mecza:(:( aby jeszcze miesiac... :wink:

bianko, coz kazda matka decyduje co dla jej pociechy najlepsze. Polskie szpitale i lekarze tez pozostawiaja wiele do zyczenie. pamietam jak pisalas o swoim porodzie..tu za takie potraktowanie pacjenta pani zwyczajnie stracilaby prace..
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości