Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez Jaga82 » 29 cze 2011, o 20:10

caterpillar napisał(a):jaga temat byl walkowany tu kilka stro wczesniej


sa takie akwaria z rybkami do ktorych wklada sie nogi i one obgryzaja martwy naskorek , taki peeling :wink:



Kurcze musialam go nie czytac wtedy


A o rybkach slyszalam, ze swietna sprawa :)
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez Abssinth » 29 cze 2011, o 20:41

Abs mowi ,ze orgazmu mozna nawet dostac Laughing Wink


no bez przesady...
hmm
chyba, ze ktos moje chichotanie i machanie nogami wezmie za objawy orgazmu...nie takie rzeczy ludzie wyprawiaja :P
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez caterpillar » 29 cze 2011, o 21:36

:wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez pozytywnieinna » 29 cze 2011, o 21:46

:lol: :lol: :lol: :lol:

a rekiny tam tez sa??
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Justa » 29 cze 2011, o 21:55

---------- 21:51 29.06.2011 ----------

Jago, mój starszak miał niewielką ciemieniuchę ze dwa razy, skutecznie usunęłam w taki sposób:

"Najczęściej stosowana jest metoda smarowania główki dziecka oliwką dla niemowląt na około 15 minut przed kąpielą. Można do tego przykryć główkę dziecka watą nasączoną oliwką i założyć bawełnianą czapeczkę, aby oliwka lepiej wchłonęła w skórę. Po 15 minutach możemy delikatną szczoteczką przeznaczoną dla niemowląt wyczesać łuski i następnie umyć główkę maluszka.

(...) Należy pamiętać, że nawet po zniknięciu ciemieniuchy trzeba obserwować skórę dziecka, ponieważ ciemieniuch ma skłonności do nawrotów.

(...) Jeżeli łuski nie chcą zniknąć mogą być również objawem alergii, którą często po konsultacji z lekarzem możemy leczyć, poprzez eliminację niektórych produktów w diecie."

(ze strony: www.female.pl)

Ta strona to przykładowa, bo porady odnośnie postępowania z ciemieniuchą powtarzają się na wielu stronach. Mnie ten sposób pomógł.

A w ogóle polecam cały artykuł do przeczytania:

http://www.female.pl/artykul/6427/Co-to ... 4%87?.html


---------- 21:52 ----------

Aha, ja zmiękczoną łuskę wyczesywałam GRZEBIENIEM (ząbkami 'pod włos").

---------- 21:55 ----------

Bianko, ja po prostu najzwyczajniej w świecie pogadałabym i zapytała męża, jak dokładnie usypia małą. Ewentualnie właśnie podpatrzyła.
Często tak robię, jak widzę, że np. z czymś u młodego miałam problem, gadamy o tym i słuchamy swoich spostrzeżeń (np. mąż sugeruje mi, co w moim zachowaniu mogło wyzwolić taką reakcję małego). I na odwrót oczywiście taż. :)
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez Honest » 29 cze 2011, o 22:38

Justa, widzę, że u Ciebie lepszy nastrój. Ciesze się i pozdrawiam Cię ciepło! Obrazek
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Justa » 29 cze 2011, o 23:20

Honeście drogi, dużo lepiej. :) Pozdrowiska! :buziaki:
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez Bianka » 30 cze 2011, o 10:55

caterpillar napisał(a):
W końcu zasnęła ale z płaczem po mękach, już tak była śpiąca strasznie, ja nie wiem co to jest, czy coś jej dolega czy ja coś źle robię, tylko co? wszystkiego już próbuję, czasem zasypia normalnie najczęściej z nianią albo z tatusiem a ze mną dostaje świra:(


bianko a poobserwoj dyskretnie jak to robi maz ale z doswiadczenia wiem ,ze przy mamie dziecko sobie na wiecje pozwala bo lepiej zna nasze slabe strony. Moje dziecko przy mnie dostaje czasem tez takiego swira ,ze nie moge jej ogarnac natomiast przy tacie aniol :roll: heh

a mialm sie Ciebie zapytac jeszcze ..kupilam johnsona plyn do mycia i jest napisane paraben free a jak czytam sklad to pisze np PEG-150, parafinum liq. i dalej cala litania chemii , wiec kurcze co?? sciema tak?


Cat, Justo ja pytałam i męża i niani jak to robią i robię tak samo, tak jak mówisz Cat przy mamie na więcej sobie pozwala nie wiem jak to zrobiłam że tak jest...

Co do kosmetyków to ja teraz najmniej boję się parabenów bo są najlepiej przebadane i z reguły na końcu listy czyli jest tego mało a najwięcej pegów bo rakotwórcze a jak widzę paraffinum liq to nie biorę i nawet nie czytam co jest dalej!! dlaczego? bo to pochodna ropy naftowej która osadza się na skórze i nic nie przepuszcza do skóry nawet najwspanialszych składników nie wspominając o tlenie!! dlatego skórka w dotyku jest super gładka po użyciu ale to złudzenie!
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 30 cze 2011, o 11:05

no to dupa :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 30 cze 2011, o 11:20

Ja używam płynu Essential Care dla małej, oliwki hippu a krem z filtrem mam Avenu z naturalnymi filtrami:) Tylko płyn musiałam kupić przez net, alternatywą jest Johnson płyn taki zółty dla noworodków:/ chusteczki do pupy hippu lub alterantywa lepiej dostępna Johnsona bezzapachowe, nie mają pegów ani innych świństw które wszystkie inne chusteczki mają:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Abssinth » 30 cze 2011, o 11:27

hmm no dobra, ale Cat, mozesz kupic olej migdalowy litr za £6, do tego kropelke olejku mandarynkowego (kropelke, bo to malenstwo, a poza tym mandarykowy jest najdelikatniejszy - mozna go nawet dac noworodkom). poza tym nie jest drogi, okolo £3 za 10 ml...a 10 ml Ci starczy na ho ho i troche

i masz najlepszy na swiecie olejek do skory, ktory jest naturalny, nie mieszany z badziewiem, bez zadnych prabenow i innych dodatkow (dlatego trzeba go trzymac w ciemnie i chlodzie, zeby sie nie zepsul) , ktory pielegnuje skore i wchodzi w skore, pozwalajac jej oddychac...io na dodatek przeslicznie pachnie :)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 30 cze 2011, o 11:32

Abbs jakie proporcje mają tego być? ja mam migdałowy, używałam w ciąży, jest rewelacyjny...oliwka hippu jest też z olejku migdałowego..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Abssinth » 30 cze 2011, o 11:42

na ok 20 ml olejku migdalowego jedna kropelke olejku eterycznego, i pomieszaj, zeby sie rozeszlo

zacznij od pomasowania tym stopki, i poczekaj chwile, czy sie nie czerwieni, czy mala nie swedzi albo cos - to jest bardzo delikatny olejek, ale nigdy nie wiadomo czy dziecko nie jest uczulone na cytrusy albo cos

a na spanie mozna dac kropelke lawendy, jest bardzo uspokajajacy

mandarynkowy bardziej dodaje energii, na rano go lepiej uzywac i patrzec, jak bardzo dziala

olejki to nie lekarstwa, ze na kazdego zadzialaja tak samo, wiec dlatego trzeba obserwowac, bo na jedna osobe mocniej, na inna slabiej
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 30 cze 2011, o 12:10

Dzięki, ja ją smaruje tylko wieczorem po kąpieli więc kupię lawendowy:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Jaga82 » 30 cze 2011, o 14:21

---------- 14:15 30.06.2011 ----------

Hehehe Justa chyba czytałyśmy ten sam artykuł :) Zjrzałam do niego zanim tu napisałam :) Ale dziękuję :)

---------- 14:21 ----------

aaaaaaaaa no i najważniejsze-zrobiłam wczoraj z tą oliwką tak jak było napisane i dziś już królewna nic nie ma na główce; chyba w porę zareagowałam skoro tak łatwo poszło :)
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości