Wiara w Boga

Rozmowy ogólne.

Re: Wiara w Boga

Postprzez marie89 » 2 kwi 2013, o 22:12

Ciekawe pytanie... ale do czego ma zmierzać? Argumenty na istnienie Boga??? Zdaje się, że umysł ludzki tego nie pojmie :)

Kwestia wiary, religii jest dość trudna...
Nie jestem katoliczką na piątkę :roll: Moja rodzina jakoś specjalnie nie zagłębiała się w praktyki religijne... Ja wielu rzeczy nie rozumiem. Ale wierzę, że Bóg jest. A przynajmniej KTOŚ kto jest i czuwa... Takie poczucie towarzyszy mi odkąd pamiętam. Po prostu w to wierzę.
marie89
 

Re: Wiara w Boga

Postprzez laissez_faire » 2 kwi 2013, o 22:13

ja czekam, az Bog uwierzy we mnie... jestem ateista od kiedy skonczylem 4 lata... i bardzo chcialbym sie mylic.
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wiara w Boga

Postprzez smerfetka0 » 2 kwi 2013, o 23:07

laissez_faire napisał(a):ja czekam, az Bog uwierzy we mnie... jestem ateista od kiedy skonczylem 4 lata... i bardzo chcialbym sie mylic.


nie wiem jak tam inne religie, ale na ta ktora ja wyznaje nie masz co liczyc w takim razie. bardzo latwe podejscie 'to niech bog uwierzy we mnie'. czyli jak ma ci to pokazac? cale halo polega na tym ze to my, grzesznicy mamy okazac sie wielka wiara w Boga a nie na odwrot, z zalozenia Bog wierzy w nasze mozliwosci z milosci. Nie bardzo rozumiem szczerze twojej wypowiedzi.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Wiara w Boga

Postprzez smerfetka0 » 2 kwi 2013, o 23:08

Sansevieria napisał(a):Smerfetka, i z jakim skutkiem? Córka poszła "za mamą" czy "za tatą" w tej kwestii?


ciezko tu powiedziec. raczej staralam sie przedstawic jak rodzice sie w tej kwestii dogadali, corka ma zespol downa wiec to inna bajka w ktora strone poszla niestety.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Wiara w Boga

Postprzez caterpillar » 3 kwi 2013, o 00:12

Smerfetka, i z jakim skutkiem? Córka poszła "za mamą" czy "za tatą" w tej kwestii?


hej Sans w sumie to u mojego faceta tak jest ,ze ojciec jest wierzacy i praktykujacy mama ma luzniejsze podejscie

dzieci wdaly sie w matke aczkolwiek trzeba zaznaczyc ,ze matka jest zdecydowanie dominujaca w tej rodzinie.

natomiast w mojej rodzinie mam ludzi bardzo wierzacych ,ktorzy zaszczepili swa wiare w swoich dzieciach ..
no wlasnie z wiara jest jak z pasja

z ta roznica ,ze jesli chodzi o pasje rodzice nie zawsze sa ,az tak zdeterminowania aby dziecko podazalo ta droga (nie zawsze oczywiscie)

niestety w kwestii wiary jest czesto tak jak pisza dziewczyny ,rodzice nieudolnie strasza Bogiem zamiast dawac przyklad.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wiara w Boga

Postprzez KittyLiverpool » 3 kwi 2013, o 00:22

Chcesz uwierzyć ?


tak, ale odczuwam jakis strach w zwiazku z tym , nie wiem co to jest

Argumenty na istnienie Boga???


nie, tego mi nie trzeba, nie tego szukam...
Avatar użytkownika
KittyLiverpool
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 mar 2013, o 01:33

Re: Wiara w Boga

Postprzez Honest » 3 kwi 2013, o 00:28

laissez_faire napisał(a):ja czekam, az Bog uwierzy we mnie... jestem ateista od kiedy skonczylem 4 lata... i bardzo chcialbym sie mylic.



Świetnie powiedziane...
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Wiara w Boga

Postprzez impresja7 » 3 kwi 2013, o 10:18

impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Wiara w Boga

Postprzez impresja7 » 3 kwi 2013, o 10:25

impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Wiara w Boga

Postprzez Tinn » 3 kwi 2013, o 12:53

laissez_faire napisał(a):ja czekam, az Bog uwierzy we mnie... jestem ateista od kiedy skonczylem 4 lata... i bardzo chcialbym sie mylic.

Też mnie ten post skłonił do przemyśleń.
U mnie w rodzinie oboje rodzice i babcie wierzące tak po prostu jak się oddycha i chodzi , a my z siostrą każda inna.Siostra bardzo głęboko wierząca zwłaszcza teraz jak jest już starsza, ja ciągle rozdarta miedzy wiarą , a laickim stosunkiem do świata, wątpiąca, ale tak jak laissez "bardzo chciałabym się mylić". O ileż czuła bym się bezpieczniej.
Zgodnie z całym moim modelem psychicznym, nie mam poczucia własnej wartości i ważności nawet dla Boga więc nie oczekuję znaku, cudu, jakiegoś szczególnego zainteresowania się Boga moim mrówczym istnieniem.Tak ostatnio rozmawiałam z siostrą , że wiara taka dojrzała wiara w Boga to jest swoista łaska, którą człowiek otrzymuje od niego.Może to miał na myśli laissez w pierwszej części swojej wypowiedzi :?: .No mnie by się taka łaska bardzo, bardzo przydała.
Tinn
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 13:17

Re: Wiara w Boga

Postprzez Sansevieria » 3 kwi 2013, o 12:58

A prosiłaś o nią ? :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Wiara w Boga

Postprzez Tinn » 3 kwi 2013, o 14:32

Sansevieria napisał(a):A prosiłaś o nią ? :)

Poznałam ostatnio jak mocno prośba może być skuteczna w życiu ziemskim.W Ewangelii jest też chyba fragment mówiący "Proście a dostaniecie, pukajcie , a będzie wam.........". Wszystko wskazuje na to, że siostra poszła właściwszą, prostszą ścieżką.
Tinn
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 13:17

Re: Wiara w Boga

Postprzez Księżycowa » 3 kwi 2013, o 14:56

Właściwszą i prostą ale nie wiadomo czy istniejącą w sensie Boga... może być tak, że podswiaqdomość nią kieruje...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Wiara w Boga

Postprzez Tinn » 4 kwi 2013, o 08:31

Księżycowa napisał(a):Właściwszą i prostą ale nie wiadomo czy istniejącą w sensie Boga... może być tak, że podswiaqdomość nią kieruje...

Ale osiągnęła to czego tak wielu z nas tutaj tak bardzo potrzebuje i usiłuje to znaleźć (wiedza, rozwój samoświadomości, terepia) czyli wewnętrzną harmonię i poczucie oparcia w sile , która wszystko może, większego bezpieczeństwa oraz nadzieję na kontynuację życia po tym najstraszniejszym dla nas progu jakim jest śmierć.
Tinn
 
Posty: 214
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 13:17

Re: Wiara w Boga

Postprzez Księżycowa » 4 kwi 2013, o 15:36

Wewnętrzny spokój bez terapii, tylko z wiarą w Boga nie jest chyba do osiagnięcia, jeśli komuś na prawdę terapia jest wskazana.

Co do śmierci masz rację. Na pewno ten kto wierzy boi się mniej, tylko jest ileś religii i każda głosi coś innego. Jedna reinkarnację a druga wieczne życie. Co jesli wierzymy w niewłaściwą? Jeśli istnieje zycie wieczne a nie reinkarnacja i na odwrót? Tak dla przykładu.
Jak wierzyć w coś, co nie jest pewne, co ma ileś założeń?

Słyszałam albo czytałam gdzieś kiedyś, że religia była po to, zeby zapanować nad ludem, który sie buntował. Jak si e opowiadało o kimś potęznym i głosiło jak wg niego trzeba postępować, to lud już nie fikał, bo bał się potężnej mocy, której mógł dośwoadczyć.

Ja nie potrafie znaleźć tego, co by mnie przekonało i sowodowało, że uwierzę ale nie, bo mama kazała, tylko dlatego, że zobaczę sens. A bardzo bym chciała...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 436 gości