Ach ta praca...

Rozmowy ogólne.

Postprzez Księżycowa » 31 maja 2011, o 21:04

ale był pod nią, tylko z jakichś powodów nie jest, nie wiewm czemu, ale porozmawiam z nimi... dziękuję Wam :serce2:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez sikorka » 31 maja 2011, o 22:26

kasiorek43 napisał(a):A no tak wiem, ale właśnie dostałam propozycje pracy na zlecenie... dlatego miałam wątpliwości, ale ostatecznie chcę zmienić miejsce i sposób pracy, bo nerwoo już nie daje rady...

rozumiem, ze moze byc nieciekawie z jakichstam powodow w Twojej obecnej pracy, natomiast zanim zmienisz umowe o prace na zlecenie zastanow sie czy warto, czy to Ci sie w ogole oplaca. mowie o kwestiach czysto formalnych. obie te umowy zasadniczo sie roznia w kwestiach kluczowych:
- urlopy (w um o prace Ci sie nalezy, a w zleceniu to juz gestia pracodawcy)
- ubezp. zdrowotne (moze byc a nie musi w zleceniu)
- ubezp. emerytalne (w zleceniu idzie Ci na emeryture baaardzo malo).

warto o tym poczytac w necie, zebys potem nie zalowala. wez pod uwage na czym Ci najbardziej zalezy i na co sie ostatecznie zdecydujesz.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Księżycowa » 31 maja 2011, o 22:32

Sikorko, ale ja juz napisałam, ze odmowilam to spotkanie :wink:

Poczytałam troche tak jak mowilaś po necie i ten link od Ciebie przewertowalam i to nie jest nic pewnego a to na pewno nie to czego mi trzeba... gdyby mnie rodzice utrzymywali to ok, ale nie teraz...

W pracy... jak może być w handlu... pomiatanie, wykorzystywanie... ciągla walka o pozycję, bo pozwolic sobie też nie można... jestem zmęczona... Przede wszystkim chciałabym się w pracy realizować... jakieś cele realizować a nie wykonywać mechaniczną robotę za psie grosze i do tego bez zadnego ludzkiego traktowania...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez blanka77 » 31 maja 2011, o 23:29

---------- 23:26 31.05.2011 ----------

Na emerytalne w zleceniu idzie tyle samo procent co w normalnej umowie. Tak samo jest z ubezpieczeniem rentowym i zdrowotnym. Kwestia jest tylko czy chcesz dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne czy nie.

---------- 23:28 ----------

Ubezpieczenie zdrowotne w normalnej umowie zlecenia jest obowiązkowe, także nie może go nie być. Z wyjątkiem studentów oczywiście.

---------- 23:29 ----------

Pojęcie urlopu w umowie zlecenia nie istnieje. Rozliczanym jest się za wykonanie przedmiotu umowy.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez sikorka » 1 cze 2011, o 12:20

blanka77 napisał(a):
Na emerytalne w zleceniu idzie tyle samo procent co w normalnej umowie.

nieprawda :nie:
umowa zlecenie nie wlicza sie do stazu pracy wiec i emerytura moze byc duzo nizsza przy tej formie zatrudnienia.

kasiorku, rozumiem. napisalam juz tak na wszelki wypadek :kwiatek:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez blanka77 » 1 cze 2011, o 12:34

---------- 12:33 01.06.2011 ----------

Ja napisałam o składce emerytalnej, a nie o wysokości naliczanej emerytury.

---------- 12:34 ----------

Ale wynagrodzenie z tyt. umowy zlecenia jest wliczane do podstawy emerytury jeśli były odprowadzane składki emerytalne i rentowe.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez sikorka » 1 cze 2011, o 12:45

zgadza sie, jest wliczone ale nie w takiej samej wysokosci w jakiej jest wliczane do um o prace.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 406 gości

cron