rozwiązanie umowy o pracę

Rozmowy ogólne.

Postprzez Honest » 26 lut 2011, o 20:28

Ale kazda ze stron może wypowiedziec umowe o pracę. Jesli chodzi o umowę zawarta na czas określony, pracodawca nie musi nawet podawać powodu.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez wera » 26 lut 2011, o 20:31

Tak, to prawda ale nie może wypowiedzieć tej umowy w tedy kiedy pracownik choruje. Tak jest w kodeksie pracy. Może służy to ochronie kobiet w ciązy przebywających na L4 (u mnie w zakładzie np nie ma możliwości by kobieta w ciązy pracowała -warunki szkodliwe)
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Honest » 26 lut 2011, o 20:34

Ale oczywiście. To jasna sprawa. Tak samo Ty na L4 nie wiem czy możesz wypowiedieć umowę. Myślałam, że chodzisz do pracy, bo wspominałaś, że lekarz nie dał Ci zwolnienia.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez wera » 27 lut 2011, o 00:04

Mogę, bo już kiedyś tak robiłam

Podstawa prawna:
Zgodnie z art. 30 par. 1 pkt 1 i 2 K.p., umowa o pracę może zostać rozwiązana w drodze porozumienia stron lub za wypowiedzeniem ustawowym.
Pracownik w czasie pobytu na zwolnieniu lekarskim może rozwiązać istniejący stosunek pracy. Taki dokument może być złożony pracodawcy osobiście lub za pośrednictwem poczty jako list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Wypowiedzenie jest dokonane, wtedy, jeżeli jego adresat ma możliwość zapoznać się z jego treścią. Powyższe wynika z art. 61 K.c. w powiązaniu z art. 300 K.p.. W świetle art. 30 par. 2[1] K.p.

A do pracy nie chodzę, bo zakład zrobił sobie postojowe, więc mamy wolne do poniedziałku.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 525 gości

cron