Pobieraczek...

Rozmowy ogólne.

Postprzez Orm Embar » 15 lut 2011, o 20:24

Cześć,

Skontaktuj się także z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firma prowadząca "Pobieraczka" miała jakieś problemy z nimi. Na Twoim miejscu napisałbym skargę do UOKiKu i czekał co odpiszą. Samej firmie nie odpisuj, im później tym lepiej. Straszeniem nie przejmuj się jakoś bardzo mocno, bo jest nastawione dokładnie na strach ofiar "Pobieraczka".

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez Sinusoida » 15 lut 2011, o 20:33

Dziękuję. Do tego urzędu jutro zadzwonię, już znalazłam numer. Myślałam, ze nie ma znaczenia czy kontaktuję się z tym urzędem czy też z rzecznikiem praw konsumentów. Masakra, jaka ja jestem "zielona" w tematach prawnych...

Honest, znalazłam w necie bezpłatne porady. Jutro tam pójdę. Dzięki.
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez Orm Embar » 15 lut 2011, o 22:25

Sinusoida napisał(a):Dziękuję. Do tego urzędu jutro zadzwonię, już znalazłam numer. Myślałam, ze nie ma znaczenia czy kontaktuję się z tym urzędem czy też z rzecznikiem praw konsumentów. Masakra, jaka ja jestem "zielona" w tematach prawnych...


Każdy jest w czymś zielony, wrzuć na luzik. :-) Drobne wyjaśnienie wobec tego: miejski rzecznik konsumentów jest organem finansowanym przez miasto, a więc jest urzędnikiem samorządowym. UOKiK to państwowa agencja zajmująca się "staniem na straży" interesów konsumentów, zresztą agencja z potężnymi prawami i uprawnieniami - np ostatnio zablokowała fuzję Merlina z Empikiem.

Wiem, że "Pobieraczkiem" się zajmowali.

Machnij tu info co załatwiłaś i czego ciekawego się dowiedziałaś.

powodzenia!!!

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez zahipnotyzowana » 15 lut 2011, o 22:31

mi tez kazali zapłacis, znam jeszcze osobiście 9 osob ktorym też kazali zapłacic, olewam to jak i inni, ja mialam wezwanie w roku już 2008, , pare moich znajomych teraz od stycznia, reszta to wczesniej, nikt nie płacił i płacić nie będzie więc mnie to "jebiee"
Sczerze? jak sie będa przywalac to zawsze mozna podac ze poprostu jakiś były perfidny chłopak kiedys z twojego komputera podał twoje dane, a ty nic o tym nie wiesz o tyle w temacie, i zakonczyc temat, jak wspomnialam nikt nie placił i jest giit
zahipnotyzowana
 
Posty: 72
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 08:18
Lokalizacja: LECH POZNAŃ

Postprzez Honest » 15 lut 2011, o 23:18

Sin, nie jesteś sama z takim problemem. Nie wiem, co to za ludzie, jak tak można!!!

Orm, dzięki za wykład - nie wiedziałam o tym :kwiatek:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Sinusoida » 17 lut 2011, o 01:04

---------- 22:36 15.02.2011 ----------

Ja też nie wiedziałam, dziękuję. Jak się czegoś dowiem to jasne, że napiszę. Mam nadzieję, że udzielą mi jakiś informacji przez telefon. Śpijcie dobrze kochani.

---------- 00:04 17.02.2011 ----------

No więc w sumie niewiele się dowiedziałam. Dzwoniłam do UOKiK w Poznaniu. Odesłali mnie do Wrocławia bo to oni się zajmowali tą sprawą. Zadzwoniłam do Wrocławia - odesłali mnie na ich stronę internetową. Powiedzieli, że nie udzielają porad indywidualnych a w sprawie pobieraczka mogę sobie poczytać na ich stronie informacje jak zakończyła się sprawa w kwietniu (na pewno tam zajrzę). Coś wspomniano, że pobieraczek się od wyroku odwołał.
Zadzwoniłam do rzecznika praw konsumenta. Pan powiedział, że najlepiej by było gdybym wysłała polecony do nich. Jak wspomniałam o tym, że podałam im błędny adres usłyszałam, że w takim razie on nie może mi pomóc bo podawanie fałszywych danych to przestępstwo itd....
Z darmowej porady prawnej też nie udało mi się skorzystać bo jak tam pojechałam okazało się, że z powodu sesji i ferii porad do marca nie udzielają (szkoda że w necie o tym nie napisali). Na dodatek miałam dziś wypadek i jestem unieruchomiona w domu na dłuższy czas, tak więc jednym słowem jest super...
Jak dotychczas pobieraczek nikogo do sądu nie podał ale mają na to 3 lata. No więc sama już nie wiem. Jak szybko naliczane są odsetki? Bo do rejestru dłużników wpisywanym jest się od 200 zł. Czy przez 3 lata z kwoty 100 może się zrobić 200?
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 17 lut 2011, o 01:10

jak chcesz płacić za nic 100 zł to zapłać :bezradny:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Sinusoida » 17 lut 2011, o 01:41

Pewnie że nie chcę. Ale też nie chce sobie narobić kłopotów. Dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć na ten temat ale nie jest to proste:(
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 17 lut 2011, o 09:54

No dobra. A co własciwie ta firma posiada.
Ma Twój adres mailowy, ma przy okazji IP. Jeśli się wysili i zapłaci więcej niż 100 zł które jestes im rzekomo dłużna, to ewentualnie mogą dojść po nim kto się kryje pod IP. Po mailu, raczej mało prawdopodobne.
Co jeszcze mają. Adres zamieszkania, imie, nazwisko?
I co właściwie Ty masz. Jakie korzyści masz dzięki tej firmie. Dużo naściągałaś, czy co.

Kurcze, ja na prawde bym olała i sie nie przejmowała.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez sikorka » 17 lut 2011, o 10:12

mnie historia z pobieraczkiem nauczyla jednej rzeczy - uwazac na haslo ZA DARMO. sama sie swego czasu nabralam na ich zagrywke i tez mnie komornikiem straszyli. 100zl to niemala kasa jak dla mnie, ale mimo wszystko zaplacilam, przestraszylam sie. nie wiem co by sie okazalo, gdybym sobie darowala - fakt, ze posiadaja Twoje dane adresowe (nazwisko, maila, adres domowy) nie swiadczy o tym, ze to Ty musialas zaakceptowac ich regulamin. wiem, ze to Ty sie w pobieraczku zalogowalas, ale jak teraz pomysle, to moglby byc kazdy, kto sie np. wlamal na Twoj email lub po prostu znal haslo. zdecydowanie mozesz sobie odpuscic, zwlaszcza, ze pobieraczkiem sie juz zajeli.
na przyszlosc wiecej refleksji zycze - i sobie i Tobie :kwiatek:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Sinusoida » 17 lut 2011, o 12:30

No teraz to wiadomo, że będę uważać. Każdy mądry po szkodzie.

Mają moje nazwisko, drugie imię, nie do końca dobry adres no i IP. Właściwie moje pierwsze imię też mają bo mam je w mailu. Nic on nich nie ściągnęłam. Najlepiej by było wysłać im polecony ale na stronie uokik jest coś takiego:
pamiętaj, w przypadku poniesienia szkody przez przedsiębiorcę w związku z np. podaniem nieprawdziwych informacji czy pobieraniem plików może on wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym do sądu przeciwko użytkownikowi, osobom niepełnoletnim lub ich opiekunom.

Więc sama nie wiem. Wszystko zależy czy będzie im się chciało występować do sądu.Pomyślałam też, że w poleconym mogę podać adres zameldowania a nie zamieszkania i w ten sposób wytłumaczyć różnice w adresie...
Dla zainteresowanych:
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 17 lut 2011, o 12:38

Czyli tak na prawdę nie mają nic. mail. można zakładać milion maili, a z Twojego kompa może korzystać milion osób. Daj sobie luz i ich olej. Nic nie zrobiłaś, nic nie ściągnęłaś nawet, więc olej to.
Oni chcą zdobyć Twoje dane,
Poprzez groźby, straszenie chcą zmusić Cię do wysłania poleconego z prawdziwymi danymi.
jak zaczniesz z nimi pisać listy polecone to wyjdzie im ta manipulacja.
A teraz komu mają sprawę zakładać właściwie. w sądzie też trzeba podać pozwanego. Sąd wezwania na maila nie wyśle. żeby zdobyć Twoje dane poprzez IP bodajże musieli by się wrócić do prokuratury.
No dajże spokój!
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 17 lut 2011, o 12:51

Poza tym Sinusoido, no kurka, jakoś nie widzi mi się, że o te 100 zł będą tak się wysilać, zdobywać Twoje dane i wojować w sądzie...

To jest typowy chwyt nierzetelnych firemek wobec ludzi, co dają się umamić strachem.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Sinusoida » 18 lut 2011, o 15:45

Postanowiłam nie płacić im. Nie wyślę im też poleconego by nie mieli mojego prawdziwego adresu. Zobaczymy co z tego wyniknie. Dzięki za wsparcie:)
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez Honest » 18 lut 2011, o 16:45

PodniebnaSpacerowiczka napisał(a):Poza tym Sinusoido, no kurka, jakoś nie widzi mi się, że o te 100 zł będą tak się wysilać, zdobywać Twoje dane i wojować w sądzie...

To jest typowy chwyt nierzetelnych firemek wobec ludzi, co dają się umamić strachem.



Tez tak myslę. Trzymaj się. Naprawde nie warto się tym aż tak nakręcać.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 533 gości

cron