Szpital psychiatryczny=Więzienie ? O_o

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 12 sie 2009, o 18:08

---------- 18:06 12.08.2009 ----------

bo nie chcesz się wyleczyć?

---------- 18:08 ----------

"chciał bym normalnie funkcjonować,myśleć normalnie,i nie mieć koszmarów itp... " - to chciałbyś czy nie?

nikt za pomocą czarodziejskiej różdżki Cie nie uzdrowi, musisz sam tego chcieć, wybór należy do Ciebie...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Misiek1212 » 12 sie 2009, o 18:09

Przepraszam :(
Avatar użytkownika
Misiek1212
 
Posty: 160
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 03:09

Postprzez Bianka » 12 sie 2009, o 18:09

ale za co? :(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez pukapuk » 12 sie 2009, o 18:25

Misiek ja to bym chciał umrzeć normalnie tak jak umiera człowiek bez patosu i zwykłej ściemy, śmierć to śmierć, koniec drogi życia . A póki co TO JUTRO JEST KOLEJNY DZIEŃ Z RESZTY MOJEGO ŻYCIA ...! I tylko ode mnie zależy czy sobie go spieprzę . Szpital to nie kurort tam się leczy jak się chce by oczywiście wyleczonym warto pocierpieć drobne niewygody. Chłopie przestań jojczyć tylko przemyśl czy warto cierpieć no chyba że tak lubisz . :wink:
pukapuk
 

Postprzez wuweiki » 12 sie 2009, o 20:15

Misiek1212 napisał(a):Przepraszam :(

Misiek :kwiatek2: ... nie masz za co przepraszać ... wiesz, masz prawo być szczęśliwy jak każdy człowiek i ja wierzę w to, że to szczęście jest tu dla każdego, dla Ciebie też... tylko przestań przepraszać, że żyjesz... bo to, że tu jesteś to fakt i masz to życie nie po to, aby cierpieć... ale aby czerpać też radość... cierpienie uczy i dzięki niemu możemy zauważyć szczęśliwość i radosne strony... nie wiem kto Ci naopowiadał o tych warunkach w szpitalu i o tym, że lekarze nie potrafią leczyć ? ... leczenie to współpraca lekarza i pacjenta, który CHCE wyzdrowieć... gdy przyjdzie kryska na matyska, to dla każdego i na każdego ona przyjdzie - takie jest też życie, śmierć przychodzi wtedy, kiedy ma przyjść... umrzesz... i tak umrzesz, więc jaki ma sens przyspieszanie tego, skoro odwrotu już nie będzie? zdążysz umrzeć, nie martw się :D... jak każdy z nas...
chcesz wyzdrowieć to zrób wszystko co możesz, chcesz, aby tak się stało ..piszesz "chciał bym normalnie funkcjonować,myśleć normalnie,i nie mieć koszmarów itp...
ale nie mogę sam ze sobą zwyciężyć żeby iść na leczenie"

ja myślę, że po prostu się boisz leczenia... ale każde leczenie, nawet zwykłego przeziębienia, jest niewygodne... ale za to po kuracji możesz cieszyć się życiem...
wiesz... ja bym próbowała jak tylko mogę, aby być zdrową... zresztą - też to robię - robię co mogę, aby być zdrową :)
serdeczności i troski Ciebie o siebie Ci życzę !
wuweiki
 

Postprzez kasjopea » 12 sie 2009, o 22:25

Miśku a może wogole nie musisz iść do oddzialu zamkniętego? .może wystarczy leczenie farmokologiczne.Przedstaw lekarzowi swoje obawy odnośnie szpitala.Widze że chcesz być zdrowy normalnie funkcjonować i szukasz pomocy to bardzo dobry sygnal :) Wiesz Miśku bylam kiedyś w szpitalu psychiatrycznym nie ja bylam leczona lecz bardzo mi bliska osoba.Są rożne oddziały od lekkich przypadkow do ciezszych.Na tych lekkich obserwacyjnych jest spoko.Oczywiscie sa tam ludzie z rożnymi problemami wiec czasami przyglądanie sie na takie osoby negatywnie wplywa na czlowieka ,zdaża się takie wrazenie co ja tutaj wogole robie...lecz czasami jest taka koniecznośc żeby pod okiem fachowcow okreslić rodzaj choroby i dostosowac odpowiednie leki ,wiec generalnie jesli lekarz stwierdzi ze lepiej iść do takiego szpitala to trzeba skorzystac z tej pomocy ratowac sie.Będzie dobrze Miśku :pocieszacz:
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez Misiek1212 » 13 sie 2009, o 04:00

Dziękuje wam za dobre słowa trochę mnie podniosły

Lecz bez szpitala się nie odbędzie gdyż mógł bym popełnić samobójstwo po lekach
Avatar użytkownika
Misiek1212
 
Posty: 160
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 03:09

Postprzez kasjopea » 13 sie 2009, o 14:24

Misiek jeżeli takie jest zalecenie lekarza to może jednak powinieneś sie zastosować.Zobacz Nusia sie zdecydowala i myslę że to napewno jej pomoże.Walcz o siebie o swoje życie bo tyle przed Toba...szkoda by było.Pomyśl o rodzicach i innych bliskich osobach. :pocieszacz:
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez Misiek1212 » 13 sie 2009, o 16:20

Nie interesuje mnie rodzina i gdy bym leżał te tygodnie to nikt o tym by nie wiedział ale lekarzowi bym powiedział że ma zakaz mówienia coś rodzinie że leczę się itp... nikt ze znajomych,przyjaciół by też nie wiedzieli
Avatar użytkownika
Misiek1212
 
Posty: 160
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 03:09

Postprzez kasjopea » 13 sie 2009, o 21:08

To już Twoja decyzja Misiek .Pewnie masz racje znajomi nie musza wiedzieć ale najbliższa rodzina może powinna.Jednak to Twoj wybor.Trzymaj sie Misiek życze dobrej decyzji i sily w walce z choroba.Mocno trzymam kciuki i pozdrawiam......wierze ze jednak bedzie dobrze. :pocieszacz:
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez Misiek1212 » 14 sie 2009, o 21:52

http://www.youtube.com/watch?v=Do8pY9_NibU

Nasza Wolność,Tylko dla niej warto żyć,Nasza Wolność,Nie odbierze jej nam nikt,Nasza Wolność której nie rozumiecie,Nasza Wolność Najcenniejsza rzecz na świecie
Avatar użytkownika
Misiek1212
 
Posty: 160
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 03:09

Postprzez kasjopea » 14 sie 2009, o 23:17

Wolność Misiek tak prosto sie wypowiada to slowo jednak ma wiele twarzy ta wolność. :wink: Tak naprawdę jesteśmy ograniczeni przez coś lub przez kogoś.
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 18 sie 2009, o 01:37

Czytając Wasze wpisy nasunęła mi się myśl o filmie "Lot nad kukułczym gniazdem". Problematyka szpitala jako swego rodzaju więzienia jest w nim bardzo fajnie ukazana. Misiek1212, jeśli nie oglądałeś - zachęcam.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Misiek1212 » 18 sie 2009, o 01:57

właśnie zacząłem oglądać ;)
Avatar użytkownika
Misiek1212
 
Posty: 160
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 03:09

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 18 sie 2009, o 02:01

Szybki jesteś :o.
|Również nie mogę usnąć i oglądam "Casablankę" po raz setny...|.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 310 gości

cron