niska samo ocena :(

Rozmowy ogólne.

niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 23 lis 2011, o 17:35

potrzebuje pomocy mam 18 lat wyszedłem z domu dziecka i nie radze sobie w życiu ciągle się stresuje czuje ze brak mi sił do życia :( wydaje mi się ze ludzie muszlom ze jestem debilem :( nieudacznikiem ze mam wypisane na czole on był w domu dziecka on jest z patologi :( nie widzom ze się staram bycz dobrym człowiekiem miłym grzecznym kulturalnym :(( jak toż morze mi coś doradzisz to będę wdzięczny :)
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Re: niska samo ocena :(

Postprzez oliwia » 23 lis 2011, o 17:37

witaj na forum danielo :kwiatek:
Ludzie myślą różne dziwne rzeczy, co nie oznacza, że akurat mają rację. Powinieneś im pokazać, że stać Ci na wiele i jesteś dobrym, miłym człowiekiem, który, zresztą tak jak każdy, chce mieć spokojne, szcześliwe życie :)
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 23 lis 2011, o 17:46

wiem staram się tak robić :) ale jakoż męczy mię ciągłe myślenie ze ludzie widzom we mnie tylko te złe cechy :( wiele razy byłem z tym u psychologów i psychiatrów i nie potrafili mi pomóc :( jak ktoś mię skrytykuje albo powie ze coś źle robię to zaczynam się stresować spinacz i dopada mnie depresja i mam aż chęć się powiesić :(
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Re: niska samo ocena :(

Postprzez oliwia » 23 lis 2011, o 18:18

danielo :pocieszacz:
a co robisz na co dzień? Masz pracę? Czym się interesujesz? Co chciałbyś robić w życiu?
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 23 lis 2011, o 18:28

uczę się w wzdz na fryzjera bycz dobrym człowiekiem i miecz normalny dom co nigdy wcześniej nie miałem :(
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Re: niska samo ocena :(

Postprzez oliwia » 23 lis 2011, o 18:41

gratuluję!
danielo, z pierwszymi sukcesami niska ocena powoli zaniknie! Oby tak dalej :)
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 23 lis 2011, o 20:58

mam takom nadzieje :(
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Re: niska samo ocena :(

Postprzez oliwia » 23 lis 2011, o 21:52

Dobre chęci to podstawa! :mrgreen:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: niska samo ocena :(

Postprzez Dorku » 23 lis 2011, o 23:15

Hej danielo, dobrze, że tu napisałeś, źle jest być samemu, gdy się ma takie problemy.
Wiem coś o tym, też miałam zryte dzieciństwo, często marzyłam o tym , żeby mnie matka oddała do domu dziecka.

Może tak czasem zamiast zastanawiać się nad tym co inni myślą o Tobie, to pomyśl nad sobą samym...
Pomyśl, czy lubisz sam siebie?
Czy jest Ci ze sobą dobrze?

Nie miałeś wpływu na to w jakim domu przyszedłeś na świat, czy się wychowywałeś, ale masz wpływ na to co z tym teraz zrobisz.

Popatrz czasem w lustro i uśmiechnij się do tego kogoś... wystarczy zupełnie, że Ty będziesz siebie lubił i cenił, ludziom to przyjdzie z czasem. Po pewnym czasie też dostrzeżesz, że są koło Ciebie takie osoby, którym wisi to, że jesteś z bidula, a lubią Cię za zupełnie coś innego.

pozdrówka - D.
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Re: niska samo ocena :(

Postprzez ambrela » 24 lis 2011, o 20:47

Tak, dokładnie Dorku ma rację!

Danielo, cokolwiek by Ci ludzie nie myśleli, zastanów się dobrze nad tym- to nie ma znaczenia. Ważne jest to, jak Ty się czujesz z samym sobą. Pewnie masz dużo kompleksów, albo jeden wielki... Spróbuj o nich pomyśleć inaczej. Czy gdybyś Ty się dowiedział o kimś ze swoich znajomych lub nawet o kimś obcym, że jest z domu dziecka, to czy myślałbyś o nim, że jest nieudacznikiem? Że jest kimś złym? Nie musisz tutaj odpowiadać na to pytanie, odpowiedz sam sobie.

Mogę się założyć, że większość ludzi w ten sposób nie myśli, a cały problem nie tkwi w tych ludziach, tylko w Twojej głowie.

Zastanów się, co udało Ci się w życiu zrobić- uczysz się, jesteś dobrym człowiekiem, starasz się, jak możesz. To jest bardzo ważne. Musisz to docenić :)

Trzymaj się ciepło i nie myśl źle o sobie, bo nie masz powodu!
Avatar użytkownika
ambrela
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 20:39

Re: niska samo ocena :(

Postprzez laissez_faire » 24 lis 2011, o 22:16

Witaj,
po pierwsze ze swojej strony mogę cię zapewnić, że stany depresyjne nie oznaczają dożywocia i da się zapanować zarówno nad niska samooceną, lękami i tym ciągłym uciekaniem w pustkę... a wiem to z własnego doświadczenia.
Moim zdaniem nikt nie będzie cię źle oceniał, że wychowałeś się w bidulu, wręcz możesz fascynować innych ludzi, którzy nigdy nie mieli twoich doświadczeń. Mógłbyś też ze swojej traumy uczynić swój atut.
Jednak zakładam, że masz obecnie wypaczony system wartości, więc musisz się teraz bardzo zdystansować do samego siebie i dużo czerpać od znajomych z odmiennym bagażem doświadczeń.
Świat jest bardzo niejednoznaczny, wygrasz, gdy wzbudzisz w sobie ciekawość, by go odkrywać na nowo. A warto!
pozdrawiam ciepło
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 24 lis 2011, o 23:28

dziękuje :D:D to wszystko co piszecie jest mądre i postaram się tak robisz :D i morze bug dał mi takie życie po to ze bym pomógł innym ze by nie krzywdzili tak swoje dzieci ze by kończyli w bidulu bo to miejsce nie pomaga niestety a na pewno nie w szczecinie :( pozdrawiam ciepło wszystkich za te słowa otuchy :D:D:D
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Re: niska samo ocena :(

Postprzez oliwia » 25 lis 2011, o 09:50

danielo, jak się dzisiaj czujesz?
Wierzę w Ciebie! :wink:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: niska samo ocena :(

Postprzez smerfetka0 » 27 lis 2011, o 00:08

czytajac takie posty az chce sie wierzyc w ludzi...

daniel z dala widac ze z ciebie dobry czlowiek, chcesz, starasz sie, masz ambicje marzenia, chcesz normalnej rodziny.

trzymam mocno kciuki.

duzo pracy przed toba zapewne w wyleczaniu sie z braku pewnosci siebie i niskiej samooceny..

jak tam dzisiaj dzien minal???
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: niska samo ocena :(

Postprzez danielo145 » 28 lis 2011, o 21:52

przepraszam trochę mnie nie było ale byłem zajęty naukom :) trochę lepiej co dzięni sobie powtarzam rano ze nie jest tak złe jak dyszle i ze dam rade :D dziękuje wszystkim:):) i ciepło pozdrawiam :D
:kwiatek:
danielo145
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 lis 2011, o 17:11

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 525 gości