Witam

Rozmowy ogólne.

Re: Witam

Postprzez lucekkks » 6 maja 2014, o 14:39

miło dołączyć do was:)
lucekkks
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 maja 2014, o 14:15

Re: Witam

Postprzez impresja77 » 13 cze 2014, o 18:25

Jigsaw napisał(a):KHM... a może ja jestem jakiś (nie wiem) i ja nie podlegam normalnym mechanizmom psychologicznym???oo n
Bo np chodze na terapie, niczego nie zatajam (choc oczywiscie nie mowie wszystkiego od razu) a ciagle jest tak samo o ile nie gorzej
Jesli przyjac taka hipoteze to... jak moznaby ja obalic??


Wydaje mi się,że każdy człowiek potrzebuje pozytywnego wzmocnienia w postaci nie tylko słów ,ale jakiegoś wydarzenia ,które tchnie nową energię ,a ona da siłę do dalszej pracy nad sobą.
Tobie Jigsaw dobrze by zrobiło ,jakby ktoś Cię zatrudnił do pracy ,dał w tej pracy możliwość rozwoju i wykazania się .Jeżeli ktoś by Cię pochwalił ,ze dobrze wykonujesz swoje zadania i jesteś porządnym ,kreatywnym , sumiennym pracownikiem . Człowiek potrzebuje takiego komunikatu w swoim życiu raz na jakiś czas,żeby skonfrontować swoją wartość i przekonać się o niej .Bo na terapii to sobie można mówić ,można sobie wypracować przekonanie ,ale jak jest sie ciągle pod kreską i w pracy i w domu ,to gdzieś musi nastąpić konfrontacja pozytywna tego co sie o sobie wie,co sie wypracowuje na terapii. Konfrontacja wiedzy teoretycznej z życiem. Możliwość sprawdzenia siebie.Możliwość potwierdzenia swojej wartości ,swojej przydatności ,tego ,ze jest sie potrzebnym i że komuś sie podoba to jak wykonujemy swoją pracę .To jest normalna potrzeba każdego człowieka .
Moze to być też inna sfera życia ,nie tylko praca ,ale Jgsaw potrzebuje teraz moim zdaniem czegoś dobrego w swoim życiu.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Witam

Postprzez biscuit » 13 cze 2014, o 23:50

no tak
poczucie własnej wartości najlepiej na początku wypracowywać
na konkretach
nawet drobnych rzeczach
ale konkretach
czyli np. jeśli nie masz pracy
możesz koncentrować się np. na tym, że jesteś dobrym ojcem
ale mogą to być całkiem małe kroczki, byle realne

bo mieć poczucie własnej wartości oparte na samym fakcie istnienia
to już jest wyższa szkoła jazdy
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 14 cze 2014, o 07:07

Dobrym ojcem to widocznie nie jestem skoro mam sprawę w sądzie :/
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 14 cze 2014, o 08:10

I skoro nie mam pracy
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości