Ciekawe? A może oburzające?

Rozmowy ogólne.

Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez ophrys » 2 wrz 2011, o 10:41

Można wierzyć, można twierdzić, że nieprawda, ale najpierw warto poszukać źródłowych danych o rzeczach z linka, który przytaczam.
O kilku sprawach słyszałam już wcześniej, może teraz pogrzebię i poszukam bardziej?
A co Wy sądzicie na ten temat?

http://przewodnik.onet.pl/forum/forum.h ... VtMDAxLmpz
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Re: Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez marie89 » 2 wrz 2011, o 10:56

"Nic co ludzkie nie jest mi obce..."


Już jakiś czas temu stwierdziłam, że wiara w Boga... a wiara w Kościół to niekoniecznie wiara w jedno i to samo... czasami wychodzi nawet na to, że to zupełne sprzeczności... O ile wierzę, że Bój jest i czuwa... To Kościół nie zawsze jest dla mnie zrozumiały... bo Kościół to ludzie... a ludzie nie są wszechwiedzący... nieomylni...

Dajmy przykład - interpretacja Pisma... Czasem ktoś wyciągnie coś.. wyrwie z kontekstu.. i dane słowa zmieniają znaczenie...

Dajmy na przykład: "Miłujcie się"... Nie ma odzwierciedlenia tych słów w życiu... Ani między samymi katolikami... ani między Kościołem i ludźmi...

Nie rozumiem stosunku Kościoła do rozwodów... Nie rozumiem stosunku Kościoła do inności... Bardzo wielu rzeczy nie rozumiem... a wg Kościoła winnam rozumieć jako katoliczka...


Jakoś mi się wypowiedź niechcący rozbudowała na głębsze wody...
marie89
 

Re: Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez Abssinth » 2 wrz 2011, o 11:15

dzieki Ophrys :)

czesc pamietalam - byla kiedys taka fajna ksiazka o historii Kosciola, herezja sie interesowalam w mlodszych latach tez, wiec jakos cos sie tam kolatalo...

ale dobrze jest poczytac gwoli przypomnienia jaka to durna i psychopatyczna instytucja :/

sobor w Macon mi sie podoba, czuje sie sia taka uszczcesliwiona wiedzac, ze uchwalono, iz mam dusze... :P
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez Sansevieria » 2 wrz 2011, o 11:55

Ani dla mnie ani ciekawe, bo tekst z niewielkimi modyfikacjami krąży po necie od lat, ani oburzające, bo na co się tu oburzać? "Papież na soborze dodał" to samo wystarczy, żeby się uśmiechnąć z politowaniem, bo co innego zostaje...
Czytałam już dyrdymałki sprawniej wykonane :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez Abssinth » 2 wrz 2011, o 12:05

hej Sans, historia kosciola katolickiego jest bardzo ciekawa :)

a, ze z tysiecy lat zrobiono taki 'bryk' - no, coz nie kazdy ma czas i ochote czytac cale, doglebne opracowania, zeby akurat te 'kwiatki' wyciagac :)

interesujaca jest rowniez ewolucja pogladow kosciola na aborcje...
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Ciekawe? A może oburzające?

Postprzez Sansevieria » 2 wrz 2011, o 12:18

A pewnie że jest, Abssinth. Oraz liczne spory i kontrowersje budzi. I dobrze że budzi, przynajmniej jest ciekawie oraz twórczo. Załączony tekścik po prostu jest jak dla mnie na poziomie średnio rozgarniętego acz pracowitego gimnazjalisty. Bryki to nie mój klimat i tyle :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 547 gości

cron