chcę zmienić lekarza rodzinnego...

Rozmowy ogólne.

chcę zmienić lekarza rodzinnego...

Postprzez aleksia » 13 lip 2011, o 20:38

To przełomowa chwila biorąc pod uwagę, że całe życie tkwiłam wiernie u jednego i tego samego lekarza;) Teraz chcę go zmienić, tylko właśnie nie za bardzo wiem, jak wygląda taka procedura? Wiecie może dziewczynki?:) I jeszcze pytanie do osób z Poznania- czy moglibyście mi polecić kogoś naprawdę kompetentnego? :)

Za wszystko dzięki i życzę Wam miłego wieczorka :*
Avatar użytkownika
aleksia
 
Posty: 97
Dołączył(a): 21 mar 2011, o 22:17

Postprzez wera » 13 lip 2011, o 22:11

W rejestracji w swojej przychodni musisz powiedzieć, że chcesz zmienić lekarza, dostaniesz do wypisania deklarację. Jeżeli będziesz zmieniać przychodnię, to idziesz do tej nowej przychodni, mówisz, że chcesz sie zapisać do takiego i takiego lekarza i również wypełniasz deklarację. Potrzebny jest dowód osobisty i dokument potwierdzający ubezpieczenie.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sansevieria » 13 lip 2011, o 22:14

Ja zmieniłam bez informowania w przychodni, z której odchodziłam. W tej co sobie wybralam jako nową powiedzieli, że jedna deklaracja u nich wystarczy.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Honest » 13 lip 2011, o 22:14

Aleksia, a ja Ci zyczę, abys nie chorowała i żeby ten nowy lekarz nie był Ci potrzebny za często ;)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez pozytywnieinna » 13 lip 2011, o 22:23

sans a mnie kazali wymeldowac mala z jednej i wtedy zameldowac w innej, ja nie mialam czasu wymeldowac i z racji naszego "bardzo skomputeryzowanego" kraju i tak do tego nie dojda, albo dojda za 20 lat!

poprostu poszlam do nowej przychodni i zapisalam tam marude i juz! kiedys moze znajde czas to poinformuje stara przychodnie :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Sansevieria » 13 lip 2011, o 22:24

Tak i ja uczyniłam, poszłam po prostu do nowej. Widać za niewymeldowanie ze starej żadne potworne konsekwencje nie grożą :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez wera » 13 lip 2011, o 22:30

Ja nigdzie nie pisałam, że trzeba się "wymeldować" z poprzedniej przychodni.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pozytywnieinna » 13 lip 2011, o 22:37

sans a jak moga grozic, jak i tak w tym burdelu nic nie mozna znalezc, a tymbardziej podwojnych zapisow, ja nie wiem, czy ja mam jakiegos lekarza.
jeszcze nigdy nie bylam u rodzinnego, raczej nie chorowalam, a jak juz to specjalisci prywatnie. nie moge sobie przypomniec czy sie zapisalam do przychodni czy nie :usmiech:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Sansevieria » 13 lip 2011, o 23:04

A faktycznie, Wera, nie pisałaś :) jakoś nie wpadłam na pomysł zmiany w obrębie tej samej przychodni, zmiana skojarzyła mi sie z przeprowadzką :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Księżycowa » 14 lip 2011, o 11:21

JA poszłam tylko do innej przychodni i tam załozyli mi katotekę. Nie musiałam iść do swojej poprzedniej, bo te dwie przychodnie się między sobie poinformowały same. A teraz znów wracam do tej pierwszej, bo mam ją bliżej po przeprowadzce niż miałam przed :P
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez aleksia » 19 lip 2011, o 13:53

[color=red][size=75]---------- 16:55 14.07.2011 ----------[/size][/color]

[quote="Honest"]Aleksia, a ja Ci zyczę, abys nie chorowała i żeby ten nowy lekarz nie był Ci potrzebny za często ;)[/quote]

Honest oh dziękuję, może nadejdą kiedyś lepsze czasy, na razie bez lekarza ani rusz :lol:

Dzięki dziewczyny, czyli to bardzo dobrze, bo do tej starej przychodni nawet nie mam ochoty iść :wink:

Teraz jeszcze tylko muszę kogoś wybrać hmmm

[color=red][size=75]---------- 13:53 19.07.2011 ----------[/size][/color]

No wiecie co? Poszłam dzisiaj do wybranej przychodni zapisać się do nowego lekarza, a babka w rejestracji do mnie z tekstem, że tak nie można, że muszę być zapisana do NAJBLIŻSZEGO lekarza w okolicy... roll czy to prawda? bo nie wydaje mi się evil
Avatar użytkownika
aleksia
 
Posty: 97
Dołączył(a): 21 mar 2011, o 22:17

Postprzez Księżycowa » 19 lip 2011, o 14:45

[color=red][size=9]---------- 14:40 19.07.2011 ----------[/size][/color]

Ja wiem, że jak na przyklad zadzwonie po karetkę, to zawiozą mnie do szpitala z mojego rejonu. Z tego ja nie jestem zadowolona i wiele innych osób z mojego rejonu, bo ten szpital, o rzeźna a pojadę do innego wtedy, gdy mnie rodzina zawiezie...

Ale w przypadku zwykłej przychodni, to u nas bynajmniej nie ma problemu i chyba w ogóle byc nie powinno.
Zgłupiałam teraz...

[color=red][size=9]---------- 14:45 ----------[/size][/color]

Chociaz może to zalezy od przychodni? Bo w jednej naszej można iść nie tylko do lekarza sego prowadzącdego. Jak ma urlop czy nie przyjmuje a ja wizyty potrzebuję, to wymieniają mi lekarzy, którzy przyjmują i pytają czy i do którego idę... mam opcję zrezygnować lub się zdecydować, a w tej obecnej, z której chcę się wynieść jest tak, że robią problemy jak na przykład nie trafię na lekarza, bo zwyczajnie godziny w pracy mi nie pozwolą, to nie chcą umawiać...

Dostałam zapalenia pęcherza i miałam wręcz krwotok... przyszłam z badaniami na swój koszt zrobionymi, żeby było szybciej na drugi dzień, to musiałam w recepcji zapytać, czy muszę wylądować w szpitalu, zeby w ogóle ktoś z łaski swej mi pomogł... wtedy zarejestrowali mnie do innego lekarza, bo mój miał ranne godziny przyjęc a ja rano czekałam na wyniki... :?

Pani Dokor mnie przyjęła, ale mówiła, że to problem, bo mają osobno umowy na zakład podpisane czy coś i jakby z pacjentów są rozliczani... Nie rozumiem tego... Człowiek wystraszony, bo nie wie czy w szpitalu nie wyląduje a oni mu ,,papierami wymachują".

Nie do pomyslenia... ale moze jest tak, ze gdzie przychodnia, tam inne zasady?

Choć w glowie mi się to nie mieści...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez Honest » 19 lip 2011, o 19:31

[quote="aleksia"][color=red][size=9]---------- 16:55 14.07.2011 ----------[/size][/color]

[quote="Honest"]Aleksia, a ja Ci zyczę, abys nie chorowała i żeby ten nowy lekarz nie był Ci potrzebny za często ;)[/quote]

Honest oh dziękuję, może nadejdą kiedyś lepsze czasy, na razie bez lekarza ani rusz :lol:

Dzięki dziewczyny, czyli to bardzo dobrze, bo do tej starej przychodni nawet nie mam ochoty iść :wink:

Teraz jeszcze tylko muszę kogoś wybrać hmmm

[color=red][size=9]---------- 13:53 19.07.2011 ----------[/size][/color]

No wiecie co? Poszłam dzisiaj do wybranej przychodni zapisać się do nowego lekarza, a babka w rejestracji do mnie z tekstem, że tak nie można, że muszę być zapisana do NAJBLIŻSZEGO lekarza w okolicy... roll czy to prawda? bo nie wydaje mi się evil[/quote]

W takich sytuacjach warto powiedzieć, a gdzie jest tak napisane??? Proszę podac mi podstawe prawną :) Też mi się nie wydaje :)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 578 gości